додому Сім'я і відносини

Вплив самотності на стан здоров’я

220

Хоча люди живуть у соціально пов’язаному суспільстві, мають зручні варіанти спілкування, багато хто при цьому відчуває дискомфорт. Одні відчувають себе самотніми, коли перебувають у повній ізоляції, інші відчувають такий стан навіть серед великої кількості народу.

Як це впливає на здоров’я, способи виправити ситуацію. Почуття самотності – неприємне переживання. Воно призводить до підвищення рівня кортизолу. Гормон стресу погіршує когнітивні здібності, ставить під загрозу імунну систему, збільшує ймовірність судинних проблем, запалень та серцевих порушень. Самотність – фактор ризику хронічних захворювань, психологічних розладів. Іноді воно стає симптомом депресії та тривоги.

Щоб змінити ситуацію на краще, психологи пропонують наступне:

    < li>Оцініть свої почуття. Іноді почуватися самотнім – нормально. Якщо стан викликає занепокоєння, необхідно діяти.

  • Зрозумійте, що соціальні зв’язки є не менш важливими, ніж дотримання здорового харчування та режиму сну. Заплануйте провести час із другом замість текстових повідомлень. Візьміть за правило пройти коридором, щоб поговорити з колегою, а не надсилайте йому електронну пошту.
  • Допоможіть людям, навіть випадкові прояви доброти покращують зв’язок із зовнішнім світом. Коли ви віддаєте іншим, це відволікає від думок про себе.
  • Не відвідуйте деякий час соціальні мережі. Це допоможе знайти реальні відносини.
  • Зосередьтеся на якості, а не на кількості. Побачення за чашкою кави з близькою людиною покращить стан швидше, ніж наявність тисяч друзів у соцмережах.
  • Почуття самотності іноді буває симптомом депресії. Зверніться до психотерапевта, щоб успішно вирішити проблему.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар