додому Поради

Вплив серіалів на стан здоров’я

297

Розвагу, характерну для старшого покоління, нерідко затягує і молодь. Перегляд захоплюючих серіалів, любовних історій, пригод та фентезі іноді займає багато часу, відволікає від реальності. Психологи зазначають, що в цей момент в організмі відбуваються серйозні зміни.Коли людина дивиться програму, яка їй подобається, мозок виділяє дофамін. Ця хімічна речовина викликає приємні відчуття. Серіали відволікають від повсякденних проблем, негативних думок, заспокоюють. Коли по сюжету все складається благополучно, глядач одразу отримує задоволення.

Image by Frank Reppold from Pixabay

Надмірне проведення часу біля екрана призводить до розчарування. Після закінчення серіалу людина буває втомленою, пригніченою. Щоб повторити приємний цикл, він включає наступний фільм, який також подіє на мозок.

Проблеми фізичного здоров’я

Довге сидіння перед екраном, особливо із шкідливими закусками, призводить до набору зайвої ваги. Обмежена рухливість викликає захворювання суглобів, хребта, порушення кровотоку в тазовій ділянці може призвести до геморою, безпліддя.

Оскільки серіали нерідко дивляться вечорами, синє світло екрану провокує складності засинання, безсоння. Коли це стає проблемою Великої шкоди від перегляду декількох сезонів ні, якщо це робити в помірних кількостях. Одна справа дивитися серіал компанією або удвох заради розваги. Погано, якщо заняття заважає фізичній та соціальній активності, призводить до ізоляції. Щоб уникнути такої пастки, психологи перед початком роботи радять встановити кілька основних правил:

  • Обмежте кількість серій, які ви дивитися за один раз. Вирішіть це заздалегідь.
  • Зупиніться на середині епізоду перед кульмінацією, щоб не почуватися зобов’язаним продовжувати.
  • Не намагайтеся за допомогою серіалів втекти від реального життя, намагатися впоратися зі стресом, тривогою та депресією. . Будь-які проблеми необхідно вирішувати самостійно або з фахівцями.

Додати коментар