додому Вагітність і діти

Висип на тілі у дитини

Маленькі діти досить часто хворіють характерними дитячими захворюваннями. Є безліч захворювань, які супроводжуються висипом на тілі у дитини, за характером якого можна поставити діагноз і розпочати відповідне лікування. Розглянемо висип на тілі у дитини і його характерні ознаки.

Висип на тілі у дитини

Симптоми Кіра

Кір. Висип при кору, як правило, з’являється не відразу, а через 2-4 дні після початку підвищення температури і появи катаральних явищ (нежиті, почервоніння горла, кашлю). Поширення висипки при кіру відбувається зверху вниз: спочатку вона з’являється на обличчі та голові, після чого переходить на верхню половину тулуба, висип з’являється на руках, потім вона спускається нижче, переходить на ноги. Все тіло покривається за 3 дні. Характер висипу при кіру визначається як великі плями, трохи підняті над поверхнею шкіри. Вони можуть зливатися.

Симптоми Краснухи

Краснуха. При краснусі висип з’являється одночасно з ознаками інтоксикації, збільшенням потиличних лімфатичних вузлів і лихоманкою. Безліч дрібних цяток з’являється за кілька годин, поширення висипу відбувається зверху вниз, значно швидше, ніж у випадку кору — висип за добу доходить до ніг. В середньому вона тримається протягом 3-х днів, після чого зникає безслідно. Локалізація висипки при краснухи, як правило, в сідницях, розгинальних поверхнях рук і ніг.

Симптоми Вітряної віспи

Вітрянка. Висип при вітрянці, найчастіше, з’являється на обличчі, тулубі і волосистій частині голови. Характер висипань змінюється протягом хвороби: спочатку червоні плями трохи виступають над шкірою, буквально за кілька годин вони перетворюються в пухирці, в яких знаходиться прозоре, а через деякий час — помутнівший вміст. Вітряночні бульбашки мають розмір не більше 4-5 мм. Пізніше пухирці підсихають, і на їх місці відбувається утворення буруватих кірочок. При вітрянці висип завжди супроводжує свербіж. Дуже важливою особливістю цього виду висипки є поява підсипаній (нових елементів), чому нерідко супроводжує спалах температури.

Симптоми Менінгококової інфекції

Менінгококова інфекція. Висип при менінгококкеміі виглядає як крововиливи, поява плям супроводжується високою лихоманкою. Це захворювання є надзвичайно небезпечним, оскільки людина може померти за 24 години від моменту, коли з’явився висип. Тому якщо з’явилося найменша підозра на менінгококову інфекцію, хворого потрібно доставити в лікарню і негайно розпочати проведення терапії. При своєчасному лікуванні ймовірність хорошого результату складає 80-90%.

Симптоми Скарлатини

Скарлатина. Початок хвороби відбувається з ознаками звичайної ангіни. Як правило, висип підключається на другу добу захворювання. Характер висипу при скарлатині глобальний, плямами покривається вся поверхня тіла, висип виглядає як дрібноточкові елементи. Висип локалізований в пахових складках, внизу живота, ліктьових згинах, пахвових западинах. На місцях, де висипання найбільш рясні, шкіра стає червоною, припухлість і гарячої на дотик. Через 2-3 дні симптоми хвороби, включаючи висип, пропадають, що супроводжується сильним лущенням шкіри.

Симптоми Алергічного висипу

Алергічний висип. Для алергічного висипу характерна непомітна поява. Часто висип супроводжує рясна нежить і сльозотеча, сильний свербіж. Характер висипань рельєфний, плями добре помітні. Усунення сверблячки і висипу можливо добитися прийомом протиалергічних препаратів. Алергічний висип може з’явитися на долонях.

Симптоми Корости

Висип при корості супроводжує болісний свербіж. На вигляд плями являють собою точкові елементи, які розташовані часто попарно, на відстані в 2-3 мм один від одного. Висип локалізується на кистях і міжпальцевих проміжках, поверхні живота.

Як лікувати висип до приїзду лікаря?

При виявленні у дитини висипу на шкірі потрібно дотримуватися таких правил:

  • Викликати лікаря додому. Поки лікар не виключить краснуху, слід дитини з висипом ізолювати від вагітних жінок;
  • При виявленні менінгококової інфекції потрібно, не відкладаючи, викликати «швидку допомогу»;
  • До приїзду лікаря не потрібно нічим змащувати висипання, оскільки це утруднить лікарю встановлення діагнозу;
  • При підозрі, що висип з’явився через контакт з одягом, варто звернути увагу не тільки на матеріал, з якого зшитий одяг, але і на пральний порошок або кондиціонер для білизни.

Лікування інфекційних захворювань лікарем

Як правило, вірусні інфекції не вимагають специфічного лікування, у разі бактеріальних захворювань є необхідність в призначенні антибіотиків. Для лікування алергічних станів, у першу чергу, необхідно припинити контакт з алергеном і придушити надмірний імунну відповідь антигістамінними засобами, глюкокортикостероїдами та іншими лікарськими препаратами. Ці ліки в залежності від тяжкості захворювання можна використовувати як мазі, таблетки, уколи та ін. Якщо висип виник через захворювань крові або судин, то педіатр повинен направити дитину до гематолога. Короста лікується дерматологом і, крім усього іншого, в лікування включається ряд протиепідемічних заходів.