додому Поради

Кольорові лінзи: як вибрати і доглядати за ними

2073

Очі, як відомо, дзеркало душі. І якщо «підкоригувати» душу технологічним шляхом неможливо, то зробити погляд живим, яскравим або зовсім незвичайним – допоможуть кольорові лінзи. Велика кількість дівчат, у яких є проблеми із зором, замість окулярів воліють носити контактні лінзи. Це досить хороша альтернатива окулярам, ??тим більше що на сьогоднішній день існує такий цікавий вид лінз – кольоровий. Кольорові лінзи використовуються не тільки як для поліпшення зору, так і в якості способу змінити відтінок очей.

28-11-14-foto-600x425-3

Для чого потрібні кольорові лінзи?

Декоративні класичні лінзи призначені виключно для того, щоб змінити колір очей, зробити райдужну оболонку незвичайною або модифікувати форму зіниці. Кольорові лінзи з діоптріями дозволяють поліпшити зір і змінити відтінок райдужної оболонки, не вдаючись до хірургічного втручання. Тобто необов’язково мати поганий зір, щоб носити кольорові лінзи: якщо у вас поганий зір – вам необхідні кольорові лінзи з діоптріями, якщо у ваз зір хороше – вам потрібні декоративні кольорові лінзи.

Міняючи лінзи різних кольорів, можна створювати цікаві та яскраві образи без шкоди для здоров’я очей. Навпаки, кольорові лінзи захищають око від шкідливого впливу ультрафіолету, оскільки компоненти, що входять до складу барвника, поглинають УФ-промені. Однак саме через барвники тривалість носіння кольорових лінз протягом дня повинна бути обмежена – не більше 8 годин поспіль. Це пов’язано з тим, що кольорові лінзи, на відміну від звичайних лінз для корекції зору, гірше проводять кисень. По можливості потрібно давати відпочинок очам протягом дня, після чого лінзи можна надягати знову.

Види кольорових лінз

Мало хто знає, але кольорові лінзи бувають декількох видів. Яскравість кольору і декоративний ефект залежать від типу лінз. На сьогоднішній день існує 3 види кольорових лінз:

Відтінкові лінзи. Як зрозуміло з назви, даний тип тільки підсилює натуральний колір. Тобто дані лінзи, по суті, безбарвні, а тільки насичують наявний колір очей. Наприклад, у вас блакитні очі, а ви хочете, щоб вони були яскравого небесного кольору, то вам допоможуть відтінкові лінзи.

Лінзи, що змінюють колір очей (кольорові лінзи). Даний тип лінз повністю змінює колір очей на обраний. Тобто, якщо у вас карі очі, а ви хочете мати очі зеленого кольору, то тут на допомогу прийдуть лінзи, що змінюють колір. Варто сказати, що кольоровими лінзами називаються лінзи, які змінюють колір очі, але для зручності це визначення використовують до всієї групи кольорових лінз.

Карнавальні лінзи (crazy). Цей тип лінз призначений для створення епатажного образу. Наприклад, це можуть бути лінзи, що світяться в темряві, лінзи «котяче око» або лінзи, на поверхню яких нанесено якесь зображення.

Ось і всі типи кольорових лінз, які є у продажу на сьогоднішній день. Тепер давайте ж розглянемо, як підібрати кольорові лінзи для себе.

Кольорові лінзи: як вибрати і доглядати за ними

 

Як підібрати кольорові лінзи?

Вибирати лінзи необхідно з огляду на ряд особливостей, не тільки ґрунтуючись на свої особисті переваги, але і на цілий ряд індивідуальних чинників.

Власницям світлих очей підійдуть лінзи будь-якого кольору, а ось для темних очей досить проблематично підібрати лінзи, які дозволили б отримати «чистий» відтінок. Тим не менш, кольорові лінзи для карих очей існують. Більш того, сучасні технології дозволяють створити лінзу, яка міняє колір райдужки на білий. Якісні кольорові лінзи повинні повністю перекривати натуральний колір очей, а перехід в області зіниці повинен виглядати максимально природно.

Лінзи з облямівкою по краю роблять погляд виразнішим і візуально збільшують область райдужки. У правильно підібраних лінзах очі виглядають як справжні, навіть на близькій відстані, хоча при використанні занадто яскравих кольорів домогтися натурального кольору досить складно, а ось відтінкові лінзи дозволяють придбати природних погляд.

Незалежно від того, якого типу лінз ви віддаєте перевагу, вони повинні підбиратися з урахуванням індивідуальних особливостей і під контролем офтальмолога. Якісні лінзи мають високу газопровідність, що дозволяє носити лінзи протягом всього дня без шкоди для очей. У нічний час не рекомендується використовувати кольорові лінзи темного відтінку, особливо за кермом, оскільки кольорово-і світлопередача в таких лінзах може бути спотворена. Якщо під час носіння лінз ви відчуваєте почуття сухості або печіння, вам необхідно поміняти лінзи на аналогічні, але іншого виробництва або скористатися спеціальними краплями для зволоження очей.

Кольорові лінзи: як вибрати і доглядати за ними

Догляд за кольоровими лінзами

Ну і наостанок варто кілька слів сказати про догляд за кольоровими лінзами.

Догляд за відтіночними лінзами відповідає догляду за лінзами для корекції зору. Їх промивають після кожного використання дезинфікуючим складом по догляду за лінзами і зберігають у спеціальному розчині. Це може бути окремий розчин для зберігання або універсальний розчин, призначений як для очищення, так і для зберігання.

Кольорові та карнавальні лінзи очищають із застосуванням спеціальних складів по догляду за даними лінзами, зберігають у фізіологічному розчині або універсальному розчині для лінз.

Якщо вам не подобатися ваш відтінок або колір очей, то, звичайно ж, в даному випадку вам допоможуть кольорові лінзи. Колір очей дуже сильно впливає на образ жінки, завдяки доданню очам насиченого відтінку або нового кольору, ви самі переконаєтеся в приголомшуючому ефекті. І пам’ятайте, гарний погляд – це зброя жінки.