додому Сім'я та стосунки

Весільні прикмети для щасливого життя: що можна і не можна робити

377

Весілля — один з важливих моментів в житті кожної пари, тому і підготовка до цієї події починається задовго до самого заходу. Коханим хочеться, щоб все пройшло ідеально. Звичайно, майбутнє подружжя дотримуються звичаїв і прийме, сподіваючись, що це принесе їм ще більше щастя в сімейному житті.

Фото автора Emma Bauso: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/3585798/

Кільце

За кільце зазвичай відповідає наречений, але вибирати його краще разом. Обручальний атрибут купують в одному місці, дотримуючись однакового стилю. Матеріал може будь-хто, але головна умова — це однорідність металу, в ньому не повинно бути присутнім вставок з каменів або гравіювань. У цьому випадку вважається, що і дорога молодих буде рівна, без каменів спотикання.

Зараз правила трохи пом’якшилися. У обручки дозволяється вставляти дорогоцінні камені. Це вважається символом багатства і достатку. Носять кільця постійно, не знімаючи, тільки в цьому випадку вони зможуть захистити вашу сім’ю від негараздів і проблем.

Є ще один сувора заборона — це переплавляти метал для виготовлення кілець. Не можна брати чужі ювелірні вироби, навіть якщо їх передали вам ваші батьки. Так ви будете жити чужою долею, і хто знає, чи була вона щасливою.

До весільної церемонії кільця зберігають поруч. Під час обміну потрібно бути акуратним, щоб випадково не впустити сімейний символ. Якщо це все ж сталося, через кільце продягають ниточку. Ниточка забере весь негатив на себе, а молодим залишить тільки хороше в сімейному житті. Коли молоді обмінялися кільцями, їм не можна брати в руки порожню коробку — доручіть цю справу неодруженому одному.

Давати міряти кільце комусь, навіть найближчим — віддати своє щастя.

Наряд

Багато хто вважає, що білий колір сукні прийшов до нас від древніх слов’ян, але це не так. У Стародавній Русі дівчина виходила заміж в двох нарядах. До вінчання вона одягала темне, сумне плаття, а вже після обряду — яскраве, квіткове. Найбільш підходящим відтінком весільного плаття вважався червоний, який символізував радість.

Щоб захиститися від поганих поглядів, на вбранні нареченої робили кілька стібків нитками синього відтінку. Нареченому бажано мати на одязі англійську шпильку, прикріплену головкою вниз.

Ще один звичай, який прийшов до нас з Заходу: в наряді майбутньої дружини повинно бути щось старе, щось чуже, щось нове і що-небудь синього кольору. Це принесе благополуччя і взаєморозуміння в сім’ї.

Найголовніше: до церемонії одруження наречена не повинна бачити свій повний весільний образ. Звичайно, в дзеркало подивитися можна, але, наприклад, зробити це без фати. Також слов’янське повір’я каже, що весільний наряд повинен бути з рукавами, щоб молодята не доторкалися один до одного голими руками. Це забезпечить вірність і ніжність в шлюбі.

Нижня білизна має бути новим і обов’язково білого відтінку. Адже це символ вірності і непорочності майбутньої дружини.

Дата весілля

Майбутнє подружжя підходять до вибору дати весілля з усією відповідальністю. Багато і до сих пір довіряють слов’янському календарем, який виглядає наступним чином:

 • Січень — стати вдовою рано.
 • Лютий — жити з чоловіком в повній згоді.
 • Березень — оселитися на чужині.
 • Квітень — щастя буде то приходити, то йти.
 • Травень — застати зраду в своєму ж будинку.
 • Червень — романтика триватиме все життя.
 • Липень — спогади про прожите життя будуть « кисло-солодкими ».
 • Серпень — чоловік стане і другом, і коханцем.
 • Вересень — життя буде протікати тихо.
 • Жовтень — буде багато труднощів у житті.
 • Листопад — сім’я буде жити багато і щасливо.
 • Грудень — щороку союз буде тільки посилюватися.

Також майбутнє подружжя звертали увагу на день тижня. Найбільш сприятливі дні — це понеділок, вівторок і середа. Вони принесуть щастя, здоров’я і багатство в сім’ю. Не варто одружитися в четвер і п’ятницю. Не рекомендується призначати весілля на 13 число. Провести одруження найкраще 3, 5, 7 або 9 числа місяця.

День весілля

Погодьтеся, як не засміятися, коли наречений або наречена безглуздо падають прямо на власному весіллі. Виявляється, це все на превеликий щастя. Вважається, що це знак, що людина точно знайшов свою другу половинку.

Дощ і сніг також говорять про майбутнє щастя. А ось вітряна погода як би попереджає одного з подружжя: хтось в цій парі занадто вітряний. Добре, якщо в день одруження наречена поплаче. Краще, якщо це буде від батьківських слів.

Для багатства майбутньої сім’ї в праву туфельку нареченої кладуть монетку. Обсипання молодят монетами також обіцяє благополуччя, зерном — багато діток, цукерками — романтичну і солодке життя.

Після церемонії не рекомендується добиратися на банкет по прямій дорозі. Потрібно заплутати нечисту силу, тому краще їхати манівцями. Для цього ж до автомобілів кріплять банки, які відлякають злих духів своїм бренькотом.

Дотримуватися всіх традицій під час весілля просто неможливо. Найголовніше — це вибирати собі чоловіка по великої любові і щиро вірити в майбутнє щастя.

Додати коментар