додому Новини

Вчені підтвердили шкоду пасивного куріння для здоров’я

67

Повний вплив пасивного куріння, можливо, був недооцінений, згідно з новим дослідженням, проведеним групою вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Про це пише News-Medical.

Більшість досліджень, присвячених пасивному курінню, вивчали ризики, пов’язані з проживанням з кимось, хто курить. Хоча це важливий компонент впливу, він не враховує додатковий вплив на робочих місцях і в громадських місцях (особливо в пабах і ресторанах). Навпаки, котинін (побічний продукт нікотину) може забезпечити більш точну оцінку впливу всіх цих джерел.

Дослідники з Медичної школи лікарні Святого Георгія та Королівської безкоштовної медичної школи UCLA вивчили зв’язок між рівнем котиніну в крові та ризиком ішемічної хвороби серця (ІХС) та інсульту у 4729 чоловіків з 18 британських міст. Чоловіки перебували під наглядом протягом 20 років.

Більш високі концентрації рівня котиніну в крові у некурящих були пов’язані з підвищенням ризику ІХС на 50-60%. У більш ранніх дослідженнях куріння партнерів пасивне куріння асоціювалося з підвищенням ризику на 25-30%. Це говорить про те, що наслідки пасивного куріння, можливо, були недооцінені в попередніх дослідженнях, стверджують автори. Ризики були особливо підвищені в ранні періоди спостереження, що свідчить про те, що зв’язок між рівнем котиніну та ІХС з часом знижується. Це вказує на ще одне можливе джерело недооцінки наслідків пасивного куріння, оскільки тривалі періоди спостереження були характерними для багатьох попередніх досліджень, додають вони.

“Подальші дослідження зв’язку між котиніном (або подібними біомаркерами) та ризиком ІХС допоможуть з більшою точністю оцінити вплив пасивного куріння на серцево-судинні захворювання. У той же час, ці результати повинні доповнити вагу доказів, які свідчать про те, що вплив пасивного куріння становить небезпеку для здоров’я населення і має бути зведено до мінімуму», — підсумовують експерти.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяЯк “наркотики”: названі продукти, що викликають звикання
наступна статтяКитайський гороскоп Бика на 2023 рік

Додати коментар