додому Краса і здоров'я

Вчені довели користь винограду для здоров’я шкіри людини

151

Виноград містить сотні потенційних фітохімікатів, які мають багато переваг для здоров’я. Наприклад, він містить невелику кількість ресвератролу, хіміопрофілактика раку. Крім того, він позитивно впливає на центральну нервову систему (ЦНС), здоров’я шлунково-кишкового тракту, атеросклероз, запалення, зір, функцію сечового міхура та остеоартрит. Про це повідомляє News-Medical.

Поглинання ультрафіолету шкірою сприяє синтезу різних хімічних речовин, гормонів і нервових сигналів, які надають стимулюючу дію на мозок, регулюючи гомеостаз. Проте, вплив ультрафіолету також негативно впливає на шкіру людини.

Щороку понад 3 мільйони громадян США страждають на немеланомний рак шкіри (NMSC), включаючи плоскоклітинний рак (SCC) і базаліому (BCC), які могли бути викликані впливом ультрафіолету. Хоча захворюваність на меланому є багатофакторною, більшість випадків пов’язані з впливом ультрафіолету. Рання діагностика та лікування надзвичайно важливі для досягнення сприятливих результатів, оскільки рівень виживання людей із злоякісною метастатичною меланомою низький.

Рак шкіри можна запобігти, блокуючи або зменшуючи вплив ультрафіолету. Цікаво, що у опромінених ультрафіолетовим випромінюванням безволосих мишей, яким перорально вводили виноградний порошок, значно зменшився набряк. Ці дані дали попередні докази ефективності споживання винограду у запобіганні серйозних пошкоджень шкіри. Хоча дослідження на тваринних моделях показали, що багато потенційних фітокомпонентів можуть запобігати раку шкіри, механістичні уявлення обмежені.

Про дослідження

Поточне дослідження було зосереджено на здатності винограду відновлювати пошкодження шкіри, викликані впливом ультрафіолетового випромінювання. У це дослідження було включено загалом 30 білих / кавказьких учасників, у тому числі 15 чоловіків та 15 жінок. Середній вік кандидатів становив 41, 6 року. П’ять учасників мали тип шкіри Фіцпатріка II, а решта — тип III.

Для забезпечення послідовності та безперервності експериментів був розроблений ліофілізований виноградний порошок. Цей порошок містив як свіжий виноград без кісточок, так і без кісточок (червоний, зелений і чорний). Кожен учасник отримав 28 пакетів виноградного порошку, і йому було рекомендовано вживати по два пакети на день. Кожен пакет містив 36 грамів ліофілізованого виноградного порошку.

Результати дослідження

Ефективність винограду в захисті шкіри від ультрафіолетового опромінення визначалася на основі мінімальної дози еритеми (MED). Як зазначено вище, учасники були ліофілізовані виноградним порошком, еквівалентним трьом щоденним порціям свіжого винограду протягом двох тижнів.Як зазначено вище, учасники були ліофілізовані виноградним порошком, еквівалентним трьом щоденним порціям свіжого винограду протягом двох тижнів.

Загалом 29 кандидатів завершили дослідження, серед яких 31% продемонстрували значно більшу стійкість до ультрафіолетового опромінення. Цей висновок узгоджується з попереднім дослідженням, яке повідомляло, що споживання винограду підвищує стійкість до ультрафіолетового опромінення. Було помічено, що кандидати з нижчим типом шкіри за Фіцпатріком виявляли більшу стійкість до ультрафіолетового опромінення, ніж кандидати з більш високим типом шкіри за Фіцпатріком.

Як чоловіки, так і жінки реагували на підвищення стійкості шкіри до ультрафіолетового випромінювання після вживання винограду. Попередні дослідження показали, що споживання винограду пов’язане зі зменшенням проліферації, посиленням відновлення пошкоджень ДНК, посиленням апоптозу та зменшенням інфільтрації тучних клітин, сироваткового IgE та еотаксину, які тісно пов’язані з реакцією людей на еритему.

Були сформовані дві групи, в одну з яких увійшли дев’ять учасників з високою стійкістю до ультрафіолетового опромінення після вживання винограду, а в іншу увійшли інші кандидати. Порівнювали мікробний склад і чисельність обох груп. Цікаво, що на 15-й день дослідження між групами спостерігалися значні відмінності в таксономічному, ферментативному та патогенному аналізах.

Крім того, на 30-й день у групі, стійкій до ультрафіолетового випромінювання, спостерігалося значне зниження 3-гідроксифенілоцтової, 2′ – дезоксирибонової кислоти та сцилоїнозитолу. Різниця в реакції шкіри на ультрафіолетове опромінення була обумовлена поліморфізмами в активності глутатіон-S-трансферази.

Висновок

Було виявлено, що споживання винограду підвищує стійкість шкіри до ультрафіолетового випромінювання у більшості учасників. Було виявлено, що ступінь чутливості залежить від типу шкіри Фіцпатріка, тобто більша стійкість спостерігалася у осіб з більш низьким типом шкіри Фіцпатріка. Існує велика ймовірність того, що мікробіом може прямо чи опосередковано впливати на підвищення стійкості до ультрафіолетового випромінювання у добровольців; однак для перевірки цієї гіпотези потрібні додаткові дослідження.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар