додому Сім'я та стосунки

У полоні любові: 5 ознак любовної залежності від чоловіка

259

Любов — прекрасне почуття, яке забарвлює життя в тисячі квітів і відтінків. Про неї написана жодна книга, знятий жоден фільм. Однак любов дійсно прекрасна лише тоді, коли відносини здорові, а почуття — взаємні. На жаль, любов часто переростає в залежність. Як правило, від цього страждають жінки. Ви можете навіть не здогадуватися, що перебуваєте в хворих відносинах. Психологи ж виділяють 5 ознак, які допоможуть обчислити любовну залежність.

1. Аби йому було добре…

Немає нічого поганого в тому, що ви хочете зробити коханому чоловікові приємно, дбаєте про нього. Однак це має бути взаємно. У залежних відносинах все інакше: один весь час віддає, а інший лише забирає. Згадайте, коли останній раз коханий щось робив для вас?

2. Не можу без нього жити!

Якщо коханий не поруч, ви відчуваєте практично фізичний біль. Ви не живете, а існуєте, весь час страждаєте, коли він знаходиться на відстані. Думки зайняті тільки цим чоловіком, не можете думати ні про що більше. Ви постійно боїтеся, що він не передзвонить, не прийде, а може, і зовсім вас розлюбив і зараз знаходиться в компанії іншої жінки.

В плену любви: 5 признаков любовной зависимости от мужчины

Такий стан — явна ознака любовної залежності. Здорова закоханість характеризується зовсім іншим внутрішнім станом: теплотою спогадів і приємним очікуванням зустрічі. А ви схожі на наркомана, якому постійно необхідно нова доза, щоб просто відчувати себе живим.

3. За ним хоч на край світу!

Якщо ви плюнули на свою кар’єру, друзів і минуле життя, вирушили за коханим « на край світ » — цей вчинок, безперечно, гідний поваги. Але подумайте, чи готовий ваш партнер на подібне заради вас? Якщо відповідь негативна — у нас для вас погані новини. Ви по вуха загрузли в любовній залежності, і ризикуєте зовсім скоро втратити своє « Я », повністю розчинитися в чоловікові, ставши лише його безмовною тінню.

4. Я витратила на нього кращі роки!

Механізм формування любовної залежності досить простий: ми вкладаємо в іншу людину максимум сил і часу, через що розірвати відносини з кожним днем стає все складніше. Душа противиться, адже стільки віддала йому! Як яскравий приклад можна привести люблячу матір, яка відмовляється будувати особисті відносини після розлучення, присвячуючи життя дітям. Коли подорослішав і втомленому від порушення особистих кордонів сина захочеться трохи свободи, мати в паніці кричить: « Невдячний, я віддала тобі все життя! ».

Аналогічна ситуація може сформуватися між чоловіком і жінкою. Пам’ятайте, що в залежності нещасні обидва — здорових відносин тут точно не вийде. Однак той, хто вклав в ці відносини більше, буде всіма силами намагатися їх зберегти, навіть якщо перспектив немає.

5. Я його придумала сама…

У деяких випадках причиною виникнення любовної залежності є підсвідоме бажання знову пережити якусь травматичну ситуацію з минулого: погано ставилися в дитинстві батьки, кинув хлопець, розпався попередній шлюб і т.д. І ось в нових відносинах ви щасливо потирає руки, думаючи: « Ну тепер-то я все гарненько розрахую, щоб вийшло ідеально, щоб мене цінували і любили! ».

В плену любви: 5 признаков любовной зависимости от мужчины

Однак ви не враховуєте, що поруч зовсім інша людина, а не копія минулого. Виходить, ви намагаєтеся заново переграти сценарій, який вже стався. Все глибше занурюєтеся в світ ілюзій, будуєте повітряні замки, а потім усіма силами намагаєтеся утримати ці міражі. В результаті формується залежність не від живої людини, а від його придуманого образу ( або відносин ).

Як боротися з любовною залежністю від чоловіка

Пам’ятайте, що любовна залежність — це серйозно, і сама по собі навряд чи пройде. Чим довше ви перебуваєте в хворих відносинах, тим складніше буде їх розірвати. Зміна партнера — теж не кращий варіант. Велика ймовірність просто змінити об’єкт залежності, а не вилікуватися від « хвороби ».

Єдине, чим ви можете собі допомогти, — це кропітка внутрішня робота. Для початку чесно дайте відповідь собі на питання: « Які почуття я відчуваю, перебуваючи поруч з цією людиною? ». Якщо більше негативу, доцільно взяти паузу, дистанціюватися і обміркувати все на холодну голову. Правда, далеко не завжди виходить позбутися від любовної залежності самостійно. Якщо ви не справляєтеся, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівця: психолога або психотерапевта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут