додому Краса і здоров'я

Целюліт: нетрадиційний погляд

1263

Хвороба або вигадка

Целюліт – це термін, яким позначають покриту ямками шкіру на животі, сідницях і стегнах у більшості здорових дорослих жінок. Оскільки целюліт є майже у всіх дорослих жінок, він вважається нормальним явищем. Однак виробники косметичних засобів і Голлівуд змусили маси повірити, що целюліт, який має вигляд апельсинової кірки, мати небажано. Чи є спосіб позбутися целюліту?

Целюліт: нетрадиційний погляд

Ознаки целюліту

Целюліт, який повністю складається зі звичайних жирових клітин, необов’язково є ознакою ожиріння, недостатньої активності або поганого здоров’я. Оскільки жінки зазвичай мають більше підшкірного жиру, ніж чоловіки, цілком зрозуміло, що у жінок більше целюліту.

Причини целюліту

Нові методи досліджень дозволили виявити, що целюліт викликаний жировими відкладеннями, які знаходяться між колагеновими волокнами. Схоже, що в місцях, уражених целюлітом, жирові часточки розміщуються під шкірою інакше, ніж в областях, де целюліту немає. Чому так відбувається, досі незрозуміло.

Міф: у худих людей не буває целюліту

Навіть у струнких жінок, які перебувають у прекрасній фізичній формі, може бути целюліт.

Фактори ризику, які ви не можете контролювати

Створюється враження, що головним фактором ризику для розвитку целюліту є приналежність до жіночої статі. Целюліт особливо виражений у дорослих жінок, які мають зайву вагу, після статевого дозрівання. Гормональні зміни, такі як вагітність або менопауза, теж можуть викликати появу целюліту.

Фактори ризику, які ви можете контролювати

Хоча целюліт, можливо, не вдасться запобігти, має сенс вести здоровий спосіб життя. Багато відпочивати, дотримуватися збалансованої дієти, багатої фруктами, овочами, горіхами і цільними зернами, а також постійно виконувати фізичні вправи – все це буде в значній мірі контролювати появу целюліту.

Міф: загар може замаскувати целюліт

Засмагати на сонці або за допомогою штучних джерел ультрафіолету, щоб зробити целюліт менш помітним, це безглузда втрата часу, яка навіть може посилити проблему. Крім того, ультрафіолетові промені – основний фактор ризику розвитку раку.

Схуднення для боротьби з целюлітом

Це здається парадоксальним, але схуднення не завжди зменшує прояви целюліту. Насправді, у деяких жінок втрата ваги може навіть погіршити зовнішній вигляд.

Зовнішні засоби: креми з ретинолом

Перебуваючи в пошуках нових способів боротьби з целюлітом, необхідно критично підходити до кожного конкретного дослідження і тверезо оцінювати ймовірність того, що його результати будуть відповідати вашим очікуванням. Оскільки на ринку є так багато різних засобів від целлюліта, можна припустити, що жодне з них не призводить до значно кращого результату, ніж будь-який інший, і що жодний з них не забезпечить довготривалого поліпшення. Наприклад, навряд чи нанесення крему на поверхню шкіри може вплинути на жирові клітини під шкірою, або значно змінити шкіру, так, щоб замаскувати целюліт.

Зовнішні засоби: креми з метилксантинами

Немає переконливих доказів того, що креми, що містять кофеін, аминофиллін або теофілін, можуть виявитися корисними в боротьбі з целюлітом.

Зовнішні засоби: рослинні креми

Рослинні креми, виробники яких стверджують, що вони скорочують прояви целюліту, страждають тими ж недоліками, як і інші зовнішні засоби. Немає наукових досліджень, які довели б, що вони можуть проникати досить глибоко, щоб дійсно робити ефект. Однак деякі креми містять хімікати, які можуть викликати у деяких людей алергічні реакції.

08-12-14-foto-600x398-2 (2)

Масаж (компресія)

Застосування апаратів, які натискають на шкіру або всмоктують її (ліпомассаж), щоб домогтися довгострокового поліпшення при целюліті, здаються не стільки методами лікування целюліту, скільки ефективною технікою для збільшення доходів спа-салонів. Однак тимчасове зменшення проявів целюліту вони можуть забезпечувати. Коли процедури припиняються, целюліт, швидше за все, повернеться. Навряд чи ці апарати можуть завдати шкоди, тому, якщо ви знаходите такі процедури приємними і можете собі їх дозволити, то чому б і ні?

Радіочастотний ліфтинг

Апарати, які випромінюють тепло і проводять радіохвилі в дермис (глибокий шар шкіри), імовірно руйнуючи жирові клітини, дуже популярні. Вони називаються неінвазивними, що просто означає, що навряд чи вони зашкодять  поверхневим шарам шкіри. Вони можуть забезпечити тимчасовий результат, хоча довготривала користь від них спірна.

Лазерні апарати

Лазерне світло може застосовуватися для руйнування жирових клітин, але його ефект у боротьбі з целюлітом залишається невідомим. Він може забезпечувати тимчасове поліпшення.

Ліпосакція

Ліпосакція не рекомендується для лікування целюліту, тому що жир, який видаляють, знаходиться нижче шару, в якому жирові клітини викликають появу целюліту. У деяких випадках ліпосакція навіть може посилити прояви целюліту.

Субцізія

Субцізія – це хірургічна техніка, при якій смужки волокнистої сполучної тканини розривають за допомогою голки, звільняючи жирові клітини і таким чином імовірно зменшуючи целюліт. Це дорога процедура, і поки немає досліджень, які підтвердили б її ефективність.

Мезотерапія

Ін’єкційне введення в жир речовин, які його, можливо, розчиняють. Такі речовини легкодоступні і в дослідженнях на тварин вони руйнували жир. Однак ін’єкційне введення будь-яких речовин конкретно в ті місця, де розташовані жирові клітини, які викликають целюліт, буде важким. Краще утриматися від проведення таких процедур.

Обгортання

Видається логічним очікувати, що тугі компресійні пов’язки, які застосовуються протягом тривалого періоду часу, призведуть до зменшення обсягів тіла, можливо, шляхом виведення рідин. Однак це не має ефекту на жирові клітини, і протягом декількох годин організм повернеться до свого колишнього розміру, і обгортання не зроблять дії на целюліт.

Лікування целюліту

Не існує доведеного методу лікування целюліту, і вирішення цієї чисто косметичної проблеми знайти проблематично. Ставтеся зі скептицизмом до мотивації тих, хто хоче переконати нас, що целюліт – це проблема, а потім пропонує її рішення.

Висновок: здоровий спосіб життя

Хоча збалансоване харчування і вправи, можливо, і не позбавлять вас від целюліту, вони можуть поліпшити ваш м’язовий тонус. Здоровий спосіб життя може зменшити ваше бажання знайти терапію від целюліту.