додому Поради

Тремор рук: причини мимовільного тремтіння

Тремор рук — це мимовільне тремтіння в руках. Тремор рук може з’явитися в будь-якому віці, але найчастіше зустрічається у літніх людей. Тремор рук, причини якого численні, часто також зачіпає і інші частини тіла.

1-25-03-2015-700-468

Причини тремору рук

Якщо тремор присутній, коли рука знаходиться в стані спокою, такий тремор називається статичним. Тремор, який з’являється, коли ви здійснюєте рукою якусь дію (наприклад, дотягується до якогось предмета, щоб взяти його, або пишете), але зникає, коли рука знаходиться у спокої, це кінетичний тремор. Якщо ви занадто довго тримаєте руку в певному положенні, може з’явитися постуральний тремор.

Різні типи тремору рук виникають з різних причин, через різні порушення і стани.

Есенціальний тремор — найпоширеніший з багатьох типів тремору. Есенціальний тремор — це нервове порушення, що характеризується неконтрольованим тремтінням якоїсь частини тіла. Точні причини есенціального тремору рук невідомі, але в багатьох випадках присутній генетичний компонент, тобто, ви можете успадкувати його від батьків. Зазвичай есенціальний тремор посилюється при сильних емоціях, стресі, фізичному виснаженні, і низькому рівні цукру в крові.

Есенціальний тремор — це порушення, що не загрожує життю, поки воно не заважає людині піклуватися про себе. Більшість людей може жити нормальним життям з цим станом, хоча вони можуть відчувати труднощі під час виконання звичайних дій — прийому їжі, одягання, або листи. Тремор робить людей непрацездатними тільки коли стає дуже сильним.

Що викликає есенціальний тремор? Справжня причина есенціального тремору досі незрозуміла, але вважається, що його викликає аномальна електрична активність мозку в таламусі. Таламус — це структура в глибині головного мозку, яка координує і контролює м’язову активність.

Дитина, що народилася від одного з батьків, який страждає есенціальним тремором, до 50% випадків успадковує ген, відповідальний за це захворювання, але може ніколи не відчути симптомів.

Хоча есенціальний тремор частіше зустрічається у літніх людей, і його симптоми більше проявляються з віком, він не є частиною природного процесу старіння.

Паркінсонний тремор викликаний змінами в мозку, які призводять до аномальних рухів. Люди з хворобою Паркінсона також відчувають тугу рухливість в руках, ногах і тулуб, і з часом у них розвивається брадіикінезія, тобто, сповільненість рухів, до якої також відноситься несподівана зупинка руху. У них також є проблеми з рівновагою та координацією. Точна причина хвороби Паркінсона невідома, але дослідження припускають, що грають роль і генетика і фактори навколишнього середовища.

Мозжечковий тремор викликаний пошкодженням мозку в результаті інсульту, пухлини або дегенеративного захворювання, наприклад, множинного склерозу. Хронічний алкоголізм також може викликати мозжечковий тремор. Особливо помітний мозжечковий тремор рук по час певних рухів, наприклад, коли потрібно дотягнутися до чого-небудь, або доторкнутися до кінчика власного носа.

Дізнайтеся більше:

Можливі причини тремору рук

Кофеїн або алкоголь
Кофеїн — це стимулятор, який впливає на нервову і серцево-судинну системи. Він підвищує обмін речовин і частоту серцевих скорочень. Надмірне вживання кави або інших напоїв, що містять кофеїн, може призводити до тремору рук. Надмірне вживання алкоголю може викликати таку ж дію. Це депресант, який впливає на нервову систему, і може призвести до втрати моторного контролю. Крім того, тремтіння в руках може з’явитися, коли алкоголь виводиться з організму.

Стрес або втома
Тремор рук може бути викликаний стресом (або тривогою) і втомою. Емоційна тривожність або напруга можуть вплинути на нервову систему, і викликати тремтіння в руках. Перенапруження в руках може призвести до втрати моторного контролю і до тремору. Щоб зменшити такий тремор в руках, можна застосовувати розслаблюючі техніки, наприклад, глибоке дихання і медитацію.

Старіння
Тремор рук — звичайне явище у літніх людей. Він може поступово прогресувати, стаючи більш частим. Якщо він з’являється, коли руки знаходяться в спокої, то коли людина користується руками, він посилюється.

Ліки
Стероїди, амфетаміни та психіатричні ліки, такі як літій, можуть викликати тремор рук. Виведення ліків з організму також можуть бути причиною тремору рук. Отруєння меркурієм може пошкодити нерви мозку або периферичної нервової системи, і також провокувати тремор рук.

Тремор зникає, коли ви припиняєте прийом ліків. Лікар може скоротити дозу, або спробувати інші ліки. Якщо ліки, які викликають тремор рук, абсолютно необхідні, можуть бути призначено інші ліки, пропраналол або місолін, щоб контролювати тремор. Перш ніж припинити прийом будь-яких ліків, потрібно порадитися з лікарем.

Низький рівень цукру в крові
Тремор — це симптом низького рівня цукру до крові, або гіпоглікемії, який з’являється, коли в організмі занадто багато інсуліну. Це може відбуватися через пропущений прийому їжі, вживання алкоголю, серйозної інфекції, або прийому надмірної кількості інсуліну або інших ліків від діабету. Гіпоглікемія також може бути викликана прийомом таких ліків як бета-блокатори, Бактрим, септрім або пентамидин. Вона також може бути результатом інших серйозних захворювань, таких як порушення функцій нирок або печінки, і деяких видів раку. Найчастіше вона буває у діабетиків.

Хвороби, що викликають тремор рук

Хвороба Паркінсона вражає моторний центр в головному мозку, викликаючи тремор рук та інших частин тіла. Тремор також може викликати множинний склероз, а також стан, званий дистонією. Гіперактивна щитовидна залоза також може викликати постуральний тремор. Такі захворювання як діабет можуть призводити до периферичної невропатії (нервового ушкодження кінцівок), що також може викликати тремор рук.

Травми, що викликають тремор рук

Фізичне пошкодження моторного центру мозку або інсульт можуть викликати тремор рук. Пухлини мозку можуть тиснути на моторний центр і викликати тремор. Ушкодження нервів руки або плеча також можуть створювати м’язову слабкість і викликати тремор рук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут