додому Поради

Фурункульоз – причини в проникаючої інфекції

1655

Фурункульоз, причини якого – це проникнення інфекції у волосяний фолікул і / або зниження імунітету, може викликати як психологічний, так і фізичний дискомфорт.

Фурункульоз – це порушення, при якому на шкірі людини утворюються фурункули: червонуваті, хворобливі здуття, що з’являються на місці інфікованого власного фолікули. Волосяними фолікулами називають маленькі порожнини в шкірі, з яких росте волосся. Фурункули найчастіше формуються на ділянках шкіри, які часто піддаються тертю, наприклад, на обличчі, плечах або стегнах. Однак вони можуть утворитися практично на будь-якій ділянці шкіри.

1-25-03-2015-700-525

Якщо спочатку фурункули бувають невеликими і не викликають сильного болю, то з часом в них накопичується все більше гною, вони збільшуються, і можуть ставати вкрай болючими.

У більшості випадків фурункул, зрештою, лопається, і гній витікає на поверхню шкіри. Від моменту появи фурункула до його розтину може пройти від кілька днів до трьох тижнів. Іноді в одному місці з’являється кілька фурункулів, в результаті чого утворюється великі гнійник – карбункул. Це супроводжується такими симптомами, як підвищення температури тіла і загальне нездужання. При звичайному фурункульозі подібних симптомів звичайно не спостерігається.

Причини фурункульозу

Фурункульоз – інфекційне захворювання, збудником якого в переважній більшості випадків є бактерій золотистий стафілокок. За приблизними оцінками, золотистий стафілокок мешкає на шкірі і слизових оболонках (наприклад, в носовій порожнині) у 15-40% людей, більшість з яких абсолютно здорові.

Ці бактерії були уперше виявлені в кінці XIX століття лікарем, який розкривав абсцес у свого пацієнта і видаляв гній. Хоча у більшості носіїв золотистого стафілокока він не викликає інфекцій, ця бактерія може стати збудником цілого ряду захворювань – це не тільки фурункульоз, але і целюліт, імпетиго, різні абсцеси, менінгіт, остеомієліт, запалення легенів, сепсис, синдром токсичного шоку. Щорічно у всьому світі мільйони людей звертаються до лікарів з різноманітними стафілококовими інфекціями. Існують штами золотистого стафілокока, стійкі до впливу багатьох антибіотиків, що робить лікування таких інфекцій досить складним. Втім, при фурункульозі прогноз для переважної більшості пацієнтів сприятливий – хоч це захворювання і є вкрай неприємним, зазвичай воно проходить досить швидко і не призводить до тяжких наслідків.

Дізнайтеся більше:

Чому ж золотистий стафілокок, який мирно живе на шкірі величезного числа людей, у когось призводить до появи фурункулів?

Найбільш поширені причини фурункульоза у дорослих

 • Ушкодження шкіри – це можуть бути будь-які, навіть незначні подряпини і порізи. Через них золотистий стафілокок проникає у волосяні фолікули, і це викликає реакцію з боку імунної системи: вона спрямовує до місця, куди потрапили бактерії, білі кров’яні тільця. Через деякий час з суміші загиблих бактерій і лейкоцитів, а також відмерлих клітин шкіри утворюється гній. У міру того, як його стає все більше, на поверхні шкіри формується більш-менш велике здуття, тобто, фурункул;
 • Тісний фізичний контакт з людиною, хворою фурункульозом;
 • Будь-які заняття (наприклад, робота чи спорт), які включають в себе сильне потовиділення, часте тертя шкіри і тісний фізичний контакт з іншими людьми. До таких занять відносяться, наприклад, контактні види спорту.

Фактори, що збільшують вірогідність розвитку фурункульозу:

 • Чоловіча стать. Оскільки чоловіки, в середньому, потіють більше, ніж жінки і їх шкіра буває більш жирної, у них ризик появи фурункулів особливо великий;
 • Необережне гоління. Через мікротравми, причиною яких стало гоління, в шкіру може потрапити золотистий стафілокок;
 • Ожиріння – стан, при якому індекс маси тіла вище 30;
 • Присутність в особистому анамнезі шкірних захворювань, таких як атопічний дерматит або короста;
 • Проживання на одній житловій площі з великою кількістю людей та / або недотримання правил особистої гігієни.

Фурункульоз у дітей

Основні причини фурункульоза у дітей зводяться до низького імунітету; у дітей з нормальним імунітетом фурункули утворюються дуже рідко. Причинами ослаблення імунної системи у дітей можуть бути:

 • Стрес. Хоча дитинство і здається безтурботним, щасливим, інколи діти можуть страждати від стресу, як і дорослі. Стрес у дитини може бути викликаний напруженими стосунками в сім’ї, розлученням батьків, хворобою когось із членів сім’ї, поганими відносинами з ровесниками, проблемами в школі, і так далі. Якщо у вашої дитини часто з’являються фурункули і / або вони подовгу не проходять, можливо, вам варто звернути увагу не тільки на його фізичне, а й на психологічне здоров’я;
 • Брак фізичних навантажень. Сьогодні все більше дітей з ранніх років починають багато часу проводити за комп’ютером або перед телевізором, і недостатньо часто грають у рухливі ігри. Між тим, фізична активність тісно пов’язана з імунітетом. Навіть якщо малорухливий спосіб життя не став безпосередньою причиною фурункулеза у дитини, його все одно потрібно спробувати «розворушити», а для цього слід почати з себе. Запропонуйте дитині разом пограти в активні ігри, замість того, щоб дивитися мультфільм, покажіть йому приклад, зайнявшись спортом, і так далі;
 • Недосипання згубне для імунітету як дорослих, так і дітей. Хоча вкласти дитину спати вчасно буває вкрай непросто, варто докласти зусиль, щоб вона привчилася лягати і вставати щодня в один і той же час;
 • Брак поживних речовин, особливо в поєднанні з малорухливим способом життя, робить украй негативний вплив на імунітет. Якщо в раціоні дитини більше фастфуду, печива, чіпсів, смаженого м’яса і різних напівфабрикатів, ніж свіжих овочів і фруктів, риби, зернових, бобових, молочних продуктів, розвиток фурункульозу, а також інших порушень, пов’язаних зі зниженням імунітету, не змусить себе довго чекати .

У більш рідкісних випадках причинами слабкого імунітету у дітей є:

 • Вроджені порушення, що впливають на функціонування імунної системи;
 • ВІЛ-інфекція;
 • Рак;
 • Перенесена раніше пересадка органів;
 • Прийом деяких лікарських препаратів, наприклад, кортикостероїдів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут