додому Краса і здоров'я

Топ-7 продуктів, які варто прибрати з раціону за наявності у вас синдрому подразненого кишківника

За наявності синдрому подразненого кишківника певні продукти не варто їсти.

Image by Elf-Moondance from Pixabay

Якщо через симптоми СПК ви втрачаєте два тижні на рік через хворобу, можливо, вам варто поглянути на деякі зміни у раціоні, які ви можете зробити, щоб допомогти собі у боротьбі з СПК. Ось сім продуктів, які можуть викликати СПК, і чому вам слід відмовитися від них.

СПК — це хронічне захворювання, що викликає дискомфорт, а іноді і незручність, але зміна способу життя, особливо дієти, може допомогти полегшити симптоми.

Ось сім найпоширеніших продуктів, яких слід уникати людям, що страждають на СПК.

Глютен

Дослідження показало, що половина учасників з СПК виявили, що їх симптоми покращилися, коли вони відмовилися від глютену. На щастя, існує безліч безглютенових альтернатив, включаючи безглютеновий хліб, пиво і макаронні вироби.

Молочні продукти

Молочні продукти зазвичай називають їжею, що провокує СПК. Хоча причини цього незрозумілі, однією з можливих причин є відносно високий вміст жиру у молочних продуктах.

Смажені у фритюрі продукти

На жаль, смажені у фритюрі продукти, такі як чіпси і смажене курча, незважаючи на те, що вони дуже смачні, містять дуже багато жиру, що може ускладнити перетравлення їжі.

Бобові

Хоча квасоля і бобові містять багато білка та мало жиру, вони містять сполуки, звані олігосахаридами, які ускладнюють їх перетравлення і можуть викликати здуття живота та газоутворення.

Кава

Багато людей навряд чи можуть функціонувати без ранкової чашки кави, але якщо у вас СПК, напій з кофеїном може призвести до перевантаження вашої травної системи.

Алкоголь

Алкоголь є частим тригером для людей, які страждають на СПК, однак це може бути пов’язано з типом алкоголю, який ви п’єте, а не з усіма алкогольними напоями. Наприклад, у пиві багато глютену, що може бути тригером для деяких людей, а у сидрі високий вміст цукру, який може викликати цей стан у інших.

Часник і цибуля

Часник та цибуля погано засвоюються організмом і тому можуть викликати хворобливе здуття живота й гази.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут