додому Новини

Стрункість фігури залежить всього від одного гена

284

Згідно з новим експериментом, який проводився на лабораторних гризунах, пошкодження одного гена може зберегти стрункість фігури на все життя.

Image by Pexels from Pixabay

В рамках дослідження вчені робили так, щоб ген, відповідальний за запас речовин, був майже повністю видалений. FAT10 в організмі людини затримує жири, а якщо його пошкодити збільшується також тривалість життя.

Однак все просто тільки на перший погляд. Миші, які потрапили під дослідження, внаслідок видалення зазначеного гена ставали надзвичайно худими. Але ж відомо, що будь-який організм витрачає чимало енергії, коли бореться з інфекціями. Тобто тут на допомогу приходять ті самі горезвісні жирові запаси, які практично відсутні у експериментальних гризунів.

У звичайному житті худі тварини навряд чи зможуть відобразити інфекцію, саме тому і потрібні подальші дослідження Поза умовами лабораторії. Сьогодні перед науковцями стоїть завдання відшукати баланс між жировими запасами та імунною системою серед мишей, і тільки потім вже серед людей.
Варто відзначити, що сам ген FAT10 був вченими виявлений зовсім недавно. І в умовах лабораторії його вже відключали у гризунів, щоб подивитися, як він діє, а також визначити пряме його призначення.

Вже тоді підсумок вразив фахівців, так як піддослідні миші стали стрімко худнути, а тривалість їх життя збільшилася на 20%.
Ще раніше наукові співробітники виявили ген СЕР19, який відповідає безпосередньо за ожиріння, тобто він викликає високий апетит, внаслідок чого ставати причиною самих різних захворювань. А присутній він у 9 з 10 людей.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар