додому Дієти і харчування

Шоколад корисний для вашого серця – повідомляють вчені

163

Вчені UCSF опублікували солодкі результати дослідження, що вивчають вплив шоколаду на функцію кровоносних судин у здорових людей. Команда повідомляє, що невеликі щоденні дози насиченого флавоноїдами темного шоколаду, споживаного протягом двотижневого періоду, покращують здатність кровоносних судин розширюватися або розширюватися. Про це повідомляє News-Medical.

Вони також повідомляють, що певний флавоноїд, який вважається корисним для функції кровоносних судин, епікатехін, був поглинений у крові у високих концентраціях.

“Це найтриваліше клінічне дослідження на сьогоднішній день, яке показало поліпшення функції кровоносних судин при щоденному вживанні багатого флавоноїдами темного шоколаду протягом тривалого періоду часу», — говорить провідний автор Мері Енглер, доктор медичних наук, професор фізіологічної сестринської справи в школі сестринської справи Каліфорнійського університету. – Цілком ймовірно, що підвищений рівень епікатехіну в крові викликав вивільнення активних речовин, які розширюють судини або збільшують кровотік в артерії. Поліпшення кровотоку корисно для серця”»

Дослідження опубліковано на сторінках журналу Американського коледжу харчування.

Попередні клінічні дослідження показали сприятливий вплив шоколаду на функцію ендотелію кровоносних судин (внутрішньої оболонки кровоносних судин) після одноразового прийому або декількох доз шоколаду протягом декількох днів.

Флавоноїди, група хімічних сполук з антиоксидантними властивостями, отримують з різних рослин. Доведено, що вони чинить кілька корисних ефектів на серцево-судинну систему, у тому числі знижують окислення холестерину ЛПНЩ (шкідливий процес, який дозволяє холестерину накопичуватися в кровоносних судинах); інгібують агрегацію тромбоцитів (що підвищує ризик утворення тромбів, які призводять до інсульту і серцевого нападу); і зменшують в організмі запальні імунні реакції (які сприяють розвитку атеросклерозу).

Дослідження

У рандомізованому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні одинадцять людей отримували 46 грамів темного шоколаду, багатого флавоноїдами, щодня протягом двох тижнів, тоді як десять інших отримували темний шоколад з низьким вмістом флавоноїдів. Наприкінці двотижневого дослідження Енглер та її команда зафіксували здатність основної артерії в руці, плечової артерії, розширюватися. Показники розширення плечової артерії добре корелюють з показниками коронарних артерій, що живлять серце.

Команда виміряла опосередковане потоком розширення артерії за допомогою ультразвуку, щоб отримати діаметр плечової артерії відразу після здування манжети для вимірювання артеріального тиску, яка була надута протягом п’яти хвилин на передпліччях учасників дослідження.

“Це вимірювання насправді дає нам “відео” про стан судин людини і може допомогти визначити, чи є у людини ризик серцевих захворювань», — говорить Енглер.

Результат

У групі з високим вмістом флавоноїдів розширення кровотоку зросло з початкових 10,2% на початку дослідження до 11,5% наприкінці дослідження, тоді як у групі з низьким вмістом флавоноїдів розширення зменшилося з 10,7% на початку дослідження до 9,74% наприкінці дослідження. Середнє збільшення опосередкованого потоком Розширення між двома групами показало статистично значущу різницю.

“Поліпшення функції ендотелію-здатності артерії розширюватися-свідчить про поліпшення здоров’я судин і зниження ризику серцевих захворювань» – говорить Енглер. – Артерії, які здатні розширюватися більше, збільшують кровотік, і це особливо важливо для серця».

Енглер і її група також виявили, що концентрація епікатехін, флавоноїди какао, різко зросла в зразках крові, взятих у групи, що отримувала шоколад з високим вмістом флавоноїдів, збільшившись з базового рівня 25,6 нмоль/л до 204,4 нмоль/л У групі, яка отримувала шоколад з низьким вмістом флавоноїдів, концентрація епікатехін трохи знизилася з вихідного рівня 17,9 нмоль / л до 17,5 нмоль / л.

Автори також виявили, що учасники не мали підвищеного рівня холестерину в крові після цих щоденних закусок шоколадом протягом двох тижнів.

За останні п’ять років вчені розробили все більш точні методи виявлення флавоноїдів. Лише кілька років тому було виявлено, що темний шоколад містить більше флавоноїдів, ніж будь-яка інша їжа, яка була випробувана до цього часу, включаючи продукти, багаті флавоноїдами, такі як зелений і чорний чай, червоне вино та чорниця.

“Багато людей не розуміють, що шоколад рослинного походження, як і фрукти та овочі, рекомендовані для здорового серця. Шоколад виготовляється з какао-бобів, що містяться в плодових стручках какао-дерева (Theobroma cacao)», — коментує експерт.

Дослідження UCSF припускає, що позитивний ефект від вживання невеликих доз шоколаду можна виявити при вживанні шоколаду з великою кількістю какао, тобто з вмістом какао не менше 70%.

Незважаючи на те, що вченим ще належить пройти довгий шлях, перш ніж вдасться визначити всі ефекти шоколаду, на даний момент немає ніяких сумнівів в тому, що в помірних кількостях і в поєднанні зі здоровою, збалансованою дієтою і фізичними вправами багато людей можуть насолоджуватися і навіть отримувати користь від помірних кількостей темного шоколаду з високим вмістом флавоноїдів.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяЖінки з низьким гемоглобіном мають підвищений ризик розвитку серцевого нападу
наступна статтяДослідження показало більш високий рівень захворюваності на рак серед співробітників м’ясної промисловості

Додати коментар