додому Краса і здоров'я

Що буде з тілом, якщо кожен день пити мінеральну воду

257

Як тільки ми починаємо замислюватися про своє здоров’я, ми згадуємо про мінеральну воду. Благо, зараз у продажу багато її видів. Багато з нас п’ють мінералку інтуїтивно: подобається якийсь із смаків, ось і купують. Але це, звичайно, невірне рішення. Що буде з тілом, якщо пити мінеральну воду кожен день? І яку воду можна пити так часто?

Image by cocoparisienne from Pixabay

Важливо знати, що мінеральна вода, особливо лікувальна, це не просто вода для втамування спраги. Давайте розберемося, як правильно пити мінералку, яку користь або шкоду вона може завдати і які її різновиди існують.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Яку воду називають мінеральною

На відміну від звичайної води, мінеральна містить розчинені в ній солі, мікроелементи і біологічно активні речовини. За своїм призначенням вода ділиться на три типи.

Столова вода

Це вода, у якій мінералізація мінімальна — менше 1 грама солей на 1 літр. У їдальні воді мало мінеральних речовин, вона приємно і легко п’ється і не має сторонніх присмаків. На такій воді готують їжу і роблять більшість напоїв.

Лікувально-столова вода

Це вода із середньою мінералізацією: від 1 до 10 грамів солей на літр і з невеликим перевищенням в ній біологічно активних речовин. Таку воду пити без консультації лікаря можна тільки людям, у яких немає хронічних хвороб травного тракту. І не більше 2-3 тижнів за один курс.

Лікувальна вода

Ось вона має максимальну мінералізацію. 10 грамів і більше на 1 літр. Така вода, потрапляючи в кишечник, змінює його середовище, активізуючи вироблення ферментів. Пити лікувальну воду без конкретних рекомендацій лікаря і медичних показань — вкрай небажано.

Що буде, якщо пити мінералку кожен день

Користь мінеральної води

Її ніхто не заперечує, цей напій нам дала сама природа, Щоб ми з її допомогою лікували захворювання шлунково-кишкового тракту і зміцнювали імунітет. Крім цього, мінералка допомагає схуднути, виводить токсини з організму, тонізує і відновлює наші сили.

Тобто, якщо ми будемо пити мінеральну воду курсами і за рекомендацією лікаря, то вона нам допоможе відновити кислотно-лужний баланс, поліпшити стан легких і бронхів, шкіри і волосся, печінки і нирок, а також — зміцнити зуби, кістки і навіть нервову систему і омолодити організм!

Шкода мінеральної води

Але вона корисна не для всіх. Особливо акуратно потрібно поводитися з лікувальною водою. Пити її без рекомендації лікаря — все одно, що безконтрольно пити таблетки. Зловживання мінеральною водою може привести до порушення водно-сольового обміну, набряків, утворення каменів в нирках.

Постійне вживання мінералки з високим вмістом вуглекислого газу, а також — холодної води, може сприяти розвитку гастриту. Вода з низьким вмістом фтору — викликати карієс і порушення міцності кісток.

Гінекологи радять вагітним звести до мінімуму вживання деяких видів мінералки через сульфатів, які входять до її складу — вони викликають погіршення всмоктуваності кальцію.

Види мінеральної води за складом

Важливо знати, яка конкретно мінеральна вода корисна за своїм мінерально-сольовим складом саме для вас. Краще, звичайно, не кидатися в ці води інтуїтивно, і отримати рекомендації лікаря, але загальні рекомендації по складам води є.

Магнієва мінеральна вода

Всі хвороби від нервів, а магнієва вода їх лікує… Саме ця вода має седативну, заспокійливу ефектом. Тому можете її пити, якщо ваше життя повне стресів і нервових перенапружень.

Гідрокарбонатна мінеральна вода

Така мінералка добре підходить для активних людей, тому що вона не допускає накопичення в м’язах молочної кислоти. Також її рекомендують пити людям, що страждають на цукровий діабет і хворобами нирок.

Сульфатна мінеральна вода

Сульфатна вода дуже корисна для печінки, при лікуванні жовчнокам’яної хвороби. Рекомендують цю воду і при ожирінні. Але пам’ятайте, що цю воду не рекомендується пити підліткам, а також вагітним і людям, які страждають від нестачі кальцію в організмі.

Хлоридна мінеральна вода

Хлоридну воду рекомендують для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, за її виражене жовчогінну дію. Не можна таку мінералку пити людям з підвищеним артеріальним тиском.

Змішаний тип мінеральної води

Природна вода рідко буває з переважанням одного типу солі, найчастіше вони бувають змішаними. Так, хлоридно-кальцієва вода корисна для серцево-судинної системи, соляно-лужна — для шлунково-кишкового тракту, гідрокарбонатно-магнієва — « ремонтує » обмін речовин.

Випускайте гази

Так-так, не посміхайтеся, це куди корисніше. Найчастіше мінералку продають в газованому вигляді: Таким чином виробники продовжують термін зберігання води. Зловживання водою з газом призводить до підвищення кислотності, здуттям, болів в області живота, і навіть виразкам і гастритів.

Тому просто відкривайте пляшку і дайте воді можливість відстоятися 10-15 хвилин. Така вода набагато безпечніше. І не пийте холодну мінералку.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар