додому Краса і здоров'я

Як визначити інсульт, рак мозку та інші хвороби по головного болю?

177

Якщо у вас виявляться якісь з цих симптомів, не можна втрачати ні хвилини: потрібно відразу звернутися до лікаря.

Часто головний біль – симптом або провісник по-справжньому серйозного захворювання, яке можна пропустити, якщо звично заглушити біль таблетками. Ми зібрали ознаки, за допомогою яких можна розпізнати « небезпечну » головний біль – і якомога швидше вжити заходів. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Мігрень: головний біль як би пульсує

Швидше за все, це ознака мігрені – хвороби, від якої страждають 6% чоловіків і 18% жінок. І хоча дієвого лікування від мігрені поки не існує, важливо уважно спостерігати за хворобою, щоб розуміти, які тригери запускають її початок – і по можливості їх уникати. І, звичайно, варто звернутися до невролога, якщо пульсуючі головні болі з’являються у вас хоча б час від часу.

Інсульт: ви відчуваєте оніміння, ваша мова невиразна

Головний біль, що супроводжується такими симптомами, може бути ознакою аневризми головного мозку. Лікарі відзначають, що незважаючи на те, що головний біль часто супроводжує аневризму, саме через неї захворювання найчастіше діагностують занадто пізно: пацієнти приймають знеболюючі і не звертаються до лікаря до останнього. Тим часом, якщо ви помітили труднощі з промовою або відчуваєте оніміння, вам треба якомога швидше звернутися до лікаря: аневризма – це та хвороба, коли дорога кожна хвилина.

Струс мозку: вам важко зосередитися

Це може бути ознакою струсу мозку. Далеко не завжди захворювання супроводжується блювотою і втратою свідомості, але сильні головні болі і труднощі з концентрацією – майже безсумнівний його ознака. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ваша головний біль супроводжується труднощами з концентрацією – в іншому випадку наслідки можуть бути дуже серйозними.

Рак мозку: головний біль вас будить

Якщо головний біль настільки сильна, що ви не можете заснути або прокидаєтеся від болю, то вам треба обов’язково звернутися до лікаря – і зробити це якомога швидше. Річ у тому, що настільки сильний головний біль – один з найпоширеніших ознак раку мозку. І це той випадок, коли важливо виявити хворобу якомога раніше.

Менінгіт: у вас висока температура і болю в шиї

Незважаючи на те, що менінгіт зустрічається не часто, важливо знати його симптоми: ця бактеріальна інфекція, що вражає спинний мозок, по-справжньому небезпечна, і дуже важливо якомога раніше її розпізнати. І головний біль, що супроводжується високою температурою і «дерев’яністю» шиї – один з ранніх ознак. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо помітили щось подібне у себе або своїх близьких.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар