додому Краса і здоров'я

Що таке геморой? Види і симптоми геморою

2316

Геморой – це захворювання, що характеризується запаленням, збільшенням в об’ємах, кровотечею і випаданням венозних вузлів прямої кишки. Згідно із статистикою, приблизно 15% населення Землі (тобто кожна 7-а людина) страждає цим захворюванням.

І це тільки за офіційною інформацією. Адже далеко не усі підуть з такою делікатною проблемою до лікаря. Можна цілком допустити, що геморой спостерігається у чверті населення планети. Річ у тому, що більшість людей просто соромляться говорити про це захворювання. Вважається, що це ніби як некультурно, тому по допомогу до фахівців багато хто звертається тільки тоді, коли терпіти біль вже немає сил.

gemoroi_580

Гемороєм може захворіти кожен з нас. У групі ризику знаходяться люди, що ведуть сидячий спосіб життя, страждають запорами і ожирінням, захоплюються анальним сексом, вживають надто багато пряної, копченої і солоної їжі.
Заробити геморой можуть і ті, хто працює на важкій роботі або займається важкими видами спорту.

Симптоми геморою:

• Поява кровотеч після дефекації, кров’яні домішки в калі. Сильні запори сприяють скупчуванню в кишечнику великих об’ємів калових мас, які давлять при виході на венозні стінки. Внаслідок чого, венозні стінки погано забезпечуються киснем і починають розтягуватися із-за тривалого переповнювання їх кров’ю. Стінки стоншуються, а в деяких місцях навіть надриваються, викликаючи кровотечі. При цьому кров з’являється тільки до дефекації або після неї. Кровотеча може бути як невеликою (краплі крові на туалетному папері), так і щедрою, аж до цівок. Інтенсивна кровотеча може привести до залізодефіцитної анемії. Відмітимо, що поява крові в анальному отворі – це головна ознака геморою, що свідчить про новоутворення в кишечнику.

• Випадання венозних вузлів. Ще один основний симптом геморою – це випадання з анального отвору гемороїдальних (венозних) вузлів. Цей факт є наслідком розвитку дистрофічного процесу, який, у свою чергу, викликають довгі і сильні потуги під час дефекації, а також тривале сидіння на унітазі за читанням газет і журналів. Причиною цьому може бути і паління.

• Відчуття тяжкості усередині, чужорідного тіла. Людина, що страждає гемороєм, відчуває чужорідне тіло в анальному отворі, а також тяжкість в паху під час ходьби. Подібні симптоми проявляються внаслідок наявності гемороїдальних вузлів, наповнених кров’ю.

• Свербіж і паління. Ці симптоми свідчать про ерозію стінок венозних вузлів;

• Біль при ходьбі, сидінні і дефекації. В результаті тиску гемороїдального вузла, виникає біль, іноді нестерпний. Біль викликана наявністю безлічі рецепторів біля анального отвору. Подібні неприємні відчуття з’являються найчастіше при дефекації і ходьбі. Такий біль – це перша ознака гострого геморою, що розвивається.

• Гемороїдальні вузли при дотику сильно болять. Якщо вузли мають багровий або сливовий колір, то це ознака тромбозу. Сливова пляма може досягати 2-х сантиметрів.

Якщо у вас спостерігається який-небудь з описаних симптомів, краще звернутися за допомогою до лікаря-проктолога, а не чекати дивовижного зцілення. Хоча можна вдатися і до народних методів лікування геморою.

Цікаво, що раніше нього взагалі не вважали захворюванням. Наші предки сприймали геморой настільки незначною хворобою, що його сприймали точно так, як ми зараз сприймаємо занозу.

Види геморою:

• Хронічний геморой. Цей вид геморою виникає у більшості випадків. Початкова стадія хронічного геморою характеризується неприємними відчуттями в задньому проході, відчуттями чужорідного тіла і невеликим свербінням. Іноді з’являються краплі крові після дефекації. Початкова стадія хронічного геморою триває від декількох місяців до декількох років. В цей час сильних болів немає, тому люди рідко йдуть в лікарню. Проте згодом геморой набуває гострішої форми. Дефекація супроводжується болем, крапельками і навіть цівками крові. Випадають гемороїдальні вузли. Посилюється положення неправильним харчуванням.

Виділяють 4 стадії хронічного геморою.

• Вузли ще не випадають, але з’являються перші крапельки крові;
• Під час дефекації випадають гемороїдальні вузла, але потім самі заходять назад;
• Венозні вузли випадають і не заправляються;
• Венозні вузли починають випадати при щонайменшому навантаженні; наприклад, можуть випасти від простого чхання, а заправити назад їх буде дуже складно.
• Гострий геморой. Гострий геморой – це ускладнення хронічного геморою. Гострий геморой характеризується тромбозом і утиском гемороїдальних вузлів, що викликає сильні болі. Крім того, відбувається збільшення вузлів, внаслідок чого хворий відчуває чужорідне тіло в задньому проході. Підвищується і температура тіла.

Виділяють 3 стадії гострого геморою:

• Розвиток тромбозу без запальних процесів. Помірні хворобливі відчуття після дотику до гемороїдальних вузлів. Свербіж і паління в задньому проході. Почервоніння і набряк анального отвору. Погіршення симптомів при дефекації;
• Розвиток тромбозу із запаленням гемороїдальних вузлів. Стадія характеризується гострими і сильними болями при ходьбі, сидінні, дефекації. Спостерігається сильна набряклість анального отвору. При пальцьовому дослідженні прямої кишки виникає різкий біль;
• Розвиток тромбозу із запаленням підшкірної клітковини. Венозні вузли червоніють і не заправляються назад. Пухлина в області анального отвору розростається по усій поверхні.
• Геморой 3-ї степені. За наявності гострого геморою 3-ї степені людині терміново потрібна лікарська допомога. У важких випадках гострий геморой може спровокувати розвиток гнійного парапрактиту або некрозу, при якому гемороїдальні вузли чорніють і починають мертвіти. Значно збільшується ризик зараження крові. В даному випадку необхідно терміново провести операцію по видаленню тканин, що омертвіли. Подібна процедура проводиться виключно в стаціонарі.

Отож, тепер ви знаєте, що таке геморой, і наскільки важкими можуть бути його наслідки.

Додати коментар