додому Краса і здоров'я

Довготривале вкладання на довге волосся – щоденна економія часу

1839

Довге, хвилясте, добре вкладене волосся виглядає чудово, викликаючи заздрість у жінок, і захоплення у чоловіків. Проте кожен день проводити заради цього масу часу з плойкою в руках погодиться не кожна жінка. З іншого боку, і звичайну хімічну завивку хочеться робити не всім – насамперед, через страх пошкодити волосся. Довготривале вкладання на довге волосся допоможе заощадити чимало часу вранці (завдяки чому ви зможете більше часу витрачати на сон чи ранкову пробіжку), а також на пару місяців стати володаркою красивої і ефектної зачіски.

11-01-15-foto-700x438-1

Як це працює?

Ідея довготривалого вкладання не нова. Передбачається, що ще в Давньому Єгипті жінки завивали волосся, створюючи локони за допомогою дерев’яних паличок, тепла сонячного світла і різних складників з натуральних інгредієнтів, в тому числі, з глини. Перший засіб для хімічної завивки, яка стала прародителькою довготривалого вкладання, було розроблено в 1934 році. З тих пір техніка завивки багато разів змінювалася, також з’явилися способи хімічного випрямлення волосся і вкладання, що дозволяє не просто створювати більш-менш крупні локони, але і створювати додатковий обсяг біля коріння, надавати зачіскам певної форми, і так далі.

Принцип довготривалого вкладання, в цілому, той же, що і у хімічної завивки. У ході цієї процедури за допомогою спеціальних хімічних речовин руйнується і змінюється внутрішня структура волосся, так, щоб воно тривалий час тримало певну форму. Перед тим, як робити довготривале вкладання, волосся обов’язково потрібно вимити – завдяки цьому лусочки зовнішнього шару волосся, або кутикули, піднімають, і засіб для вкладання швидше і глибше проникає у волосся. Цей засіб руйнує або робить менш міцними дисульфідні зв’язки всередині волосся, і після цього волоссю можна буде надати потрібну форму. Для цього використовуються спеціальні бігуді або коклюшки потрібного діаметру.

Час, протягом якого бігуді тримають на голові і лосьйон для довготривалого вкладання впливає на волосся, залежить від бажаного результату і початкового стану волосся. У кожному разі, щоб вкладання добре трималася на довгому волоссі, лосьйон повинен впливати на них довше, ніж на коротке або середньої довжини волосся. Якщо волосся сильно пошкоджене, перукар може рекомендувати вам не робити довготривале вкладання, або зробити його після курсу інтенсивного догляду за волоссям.

Після того, як волоссю буде додана потрібна форма, щоб зафіксувати її, на нього наносять нейтралізатор. З його допомогою закріплюються змінені в процесі вкладання дисульфідні зв’язки. У ході цієї процедури кератин, з якого складається волосся, розм’якшується, і на те, щоб він повернув своє звичайний, більш твердий стан, потрібно близько двох діб. У цей час волосся не можна мити, в іншому випадку, від вкладання може нічого не залишитися. Крім того, волосся в цей період легко пошкодити, тому з ним потрібно поводитися дуже дбайливо – обережно розчісувати, не використовувати засоби для гарячого вкладання, і так далі.

Довготривале вкладання на довге волосся – переваги і недоліки

Безперечна і абсолютно очевидна перевага довготривалого вкладання на довге волосся полягає в тому, що якщо процедура проведена досвідченим фахівцем, волосся буде виглядати зовсім приголомшливо, і ви будете позбавлені від необхідності вкладати його самостійно. Кажуть, що саме довготривалому вкладанню Кейт Міддлтон зобов’язана своїм гарним волоссям з кучерявими кінчиками. У це неважко повірити, адже такій публічній персоні, яка до того ж є молодою мамою, може бути непросто кожен день робити завивку – навіть якщо користуватися послугами стиліста, на це йшло б надто багато часу. Звідси і друга перевага цієї процедури (яка, до речі, в українській мові також називається карвінгом, хоча в англійській, звідки воно і прийшло, це слово зазвичай не використовується для позначення різновидів вкладання волосся) – велика економія часу.

Нарешті, за допомогою довготривалого вкладання можна не тільки створити великі кучері або хвилі, але і надати волоссю додатковий об’єм. Тому ця процедура може бути ідеальним вибором для жінок з довгими і тонкими волоссям – але тільки за умови, що волосся здорове.

На цьому переваги довготривалого вкладання на довге волосся закінчуються. Одним з найбільш істотних її недоліків є те, що на довгому волоссі таке вкладання найчастіше тримається не дуже добре. Оскільки в ході цієї процедури використовується менш агресивні хімічні речовини, ніж ті, які застосовують для хімічної завивки, локони і хвилі тримаються дещо гірше. Під вагою довгого волосся вони досить скоро можуть стати практично непомітними. Щоб зачіска вийшла більш стійкою, перукарям доводиться наносити на довге волосся більше засобів для вкладання і залишати його на більш тривалий час, але це може привести до пошкодження волосся.

Якщо ви дуже дорожите своїм довгим волоссям, і не готові обрізати його, якщо воно стане ламким і сухим, довготривале вкладання не для вас. Звичайно, якщо робити його у хорошого, досвідченого майстра, ймовірність серйозного пошкодження волосся буде мінімальною, але повністю виключити її неможливо.

11-01-15-foto-700x467-2

Поширені питання про довготривале вкладання на довге волосся

Як довго роблять довготривале вкладку на довге волосся?
Це залежить, головним чином, від довжини і густоти волосся, але в середньому, процедура займає близько трьох годин.

Як довго тримається довготривале вкладання?
Вкладання може триматися від чотирьох до дванадцяти тижнів, але на довгому волоссі воно рідко тримається довше восьми тижнів. Потім волосся поступово розпрямляється, хоча це не означає, що воно стає точно такими ж, яким було до вкладання. Нерідко та частина волосся, яка була завита, стає сухою і тьмяною, з’являється багато посічених кінців. У багатьох випадках, але не завжди, стан волосся можна поступово поліпшити, регулярно використовуючи кондиціонери і зволожуючі маски.

Чи можна робити довготривале вкладку під час вагітності та грудного вигодовування?
Це питання турбує багатьох вагітних жінок і годуючих мам. Досі не було отримано переконливих доказів того, що довготривале вкладання (а також хімічна завивка і фарбування волосся) шкідливе в період виношування дитини та лактації. Всі побоювання пов’язані з тим, що в ході процедури використовуються хімічні речовин, які можуть бути небезпечні для плоду. Насправді, якщо вони і проникають через шкіру в кровотік, то лише в незначній кількості. Однак довгострокове вкладання, зроблене під час вагітності та грудного годування, а також місячних, може або вийти менш стійким, ніж зазвичай, або не вийти взагалі.

Відомо чимало випадків, коли завиті волосся у вагітних розпрямлялися протягом декількох тижнів. До того ж, іноді вагітність сама по собі погано впливає на стан волосся – вони стають ламкими, тонкими, починають випадати. У таких випадках, звичайно, краще утриматися від довготривалого вкладання та інших процедур, які можуть погіршити стан волосся.

Чи можна фарбувати волосся після довготривалого вкладання?
Можна, але не раніше, ніж через 48 годин. До того ж, потрібно мати на увазі, що фарбування може ще сильніше пошкодити волосся, тому слід вибирати фарби, до складу яких не входить аміак.