додому Вагітність і діти

Рясні місячні після пологів: коли звертатися до лікаря

2738

Після пологів в організмі жінки відбуваються чергові зміни. Виділення з піхви і рясні місячні у більшості жінок викликають дискомфорт, але після пологів дуже часто цикл і інтенсивність виділень змінюються, і рясні місячні не представляють приводу для занепокоєння за умови, що за короткий час жінка не втрачає занадто великої кількості крові.

1-01-03-2015-700-545

Після пологів нормальними вважаються рясні виділення яскраво-червоного кольору. Деяким жінкам після дев’яти місяців вагітності навіть не особливо інтенсивні кров’яні виділення з піхви можуть здатися занадто рясними, але деяких по-справжньому рясні післяпологові виділення вводять в справжній шок.

У перші пару днів після пологів при занадто рясних виділеннях жінкам доводиться користуватися спеціальними гігієнічними прокладками, у міру зменшення інтенсивності виділень звичайних прокладок цілком достатньо. Однак навіть через тиждень після пологів підвищений обсяг виділень може спостерігатися у вигляді періодичних «виливань», особливо при вертикальному положенні тіла, у подібних випадках буває навіть недостатньо стандартної прокладки. Піхва жінки має чашеобразну форму, в положенні сидячи або лежачи основний обсяг кров’яних виділень знаходиться в «чаші», а коли жінка встає, кров наче переливається через її краї. Поряд з рясними кров’яними виділеннями після пологів також може спостерігатися відділення згустків крові.

Найбільш інтенсивна стадія післяпологових кровотеч відзначається безпосередньо після пологів, потім обсяг виділень дещо знижується, але після виписки, коли жінка більше перебуває на ногах, інтенсивність виділень може підвищитися, і це цілком нормально. Посилення виділень також може свідчити про підвищене навантаження, не варто відразу ж включатися в усі домашні справи відразу ж після виписки з пологового будинку. Якщо прокладки не вистачає і на годину, приляжте і постарайтеся максимально розслабитися. Якщо ж сильна кровотеча не припиняється навіть після періоду достатнього відпочинку або супроводжується великими згустками крові – негайно зверніться до лікаря.

Тимчасові рамки відновлення менструального циклу

Відновлення менструального циклу залежить від типу вигодовування дитини. Якщо жінка не годує грудьми і дитина повністю знаходиться на штучному вигодовуванні, «нормальні» місячні починаються через місяць-два після пологів. При грудному годуванні чітких рамок відновлення циклу немає, місячні можуть не починатися аж до припинення годування груддю. У будь-якому випадку після пологів слід особливу увагу приділити питанню контрацепції.

Зміни менструального циклу

Вагітність кардинально змінює гормональний фон жінки, і навіть після пологів не все і не завжди повертається на круги своя. Деякі жінки відзначають зміни в характері менструального циклу після вагітності, частіше це дуже рясні місячні після пологів, але іноді і навпаки – дуже мізерні. Рясні місячні після пологів – цілком нормальне явище і привід для занепокоєння виникає при аномально сильних кровотечах, ознаках інфекційного зараження або якого-небудь захворювання.

Рясні місячні після пологів: коли варто звертатися за медичною допомогою

Іноді післяпологова кровотеча не є насправді ні звичайними післяпологовими виділеннями, ні першими рясними місячними. У рідкісних випадках рясні кров’яні виділення можуть свідчити про серйозну патологію типу післяпологової кровотечі або про затримку відділення плаценти. Якщо після пологів рясна кровотеча супроводжується сильними болями, високою температурою, ознобом і відділенням великих, розміром з м’яч для гольфу, кров’яних згустків, слід негайно звернутися за медичною допомогою. У подібних випадках може знадобитися зупинка кровотечі медичними методами або видалення не вийшли з матки тканин.

Нормалізація менструального циклу після пологів

Дуже рясні місячні після родів і зміни характеру циклу жінок, як правило, не радують. Нормалізувати цикл можна за допомогою гормональних контрацептивів, такі препарати не тільки виконують свою пряму функцію, оберігаючи жінку від небажаної вагітності, але і нормалізують цикл, знижуючи інтенсивність і болючість місячних. Деякі контрацептиви дозволяють жінці обмежитися місячними чотири рази на рік або навіть один раз на рік. Досвідчений гінеколог допоможе підібрати оптимальний тип контрацепції та методи нормалізації менструального циклу.

попередня статтяЯк вивести веснянки: різні способи
наступна статтяЧим замінити солодке при схудненні: приємна альтернатива

Додати коментар