додому Дієти і харчування

Як краще схуднути. Найкращі методи та дієти

2020

Якщо відповісти коротко, то відповідь однозначна: поступово. Швидке схуднення тягне за собою масу проблем. А поступове – має стійкий, стабільний результат. Хоча можливо він не настільки швидкий, як хотілося б. Тому висновок такий: якщо є мета схуднути швидко (за 7-10 днів), то готуйтеся до того, що кілограми, з якими ви розлучилися, повернуться знову через кілька тижнів. А якщо є мета: розлучитися із зайвою вагою надовго чи назавжди, тоді є сенс набратися терпіння, тому що таке схуднення буде тривати не один тиждень.

У цій темі ми розглянемо позитивні моменти поступового схуднення, негативні сторони швидкого схуднення, а також способи, які краще всього використовувати для поступового схуднення.

diety_harchuvania-23.07.2014

Почнемо з позитивного. Чому худнути поступово краще?

Один з моментів вже згадувався – це стабільний результат. Він досягається завдяки тому, що ви втрачаєте вагу за рахунок жирової маси. Також вага зменшується внаслідок врегулювання обміну речовин і прискорення метаболічного процесу в кишечнику. А також за рахунок поліпшення стану всіх внутрішніх органів: підшлункової залози, печінки, нирок, стану крові, а саме зниження рівня цукру в крові.

Чому так важливі всі ці фактори для стійкого результату схуднення? Наведемо лише один приклад для наочності. Чому хворі на цукровий діабет страждають зайвою вагою? Через високий вміст цукру в крові. А чому цей рівень високий? Через порушення підшлункової залози, тому що вироблення інсуліну (гормону, що регулює вуглеводний обмін в організмі) порушено. Низький рівень інсуліну пригнічує активність перенесення глюкози через клітинні мембрани, внаслідок чого кількість вільного цукру в плазмі крові зростає. Звичайно ж, це не єдина причина гіперглікемії (високого цукру в крові).

Наприклад, її можуть провокувати стреси і розлади харчування. В основному до такого розладу відноситься переїдання – неконтрольована кількість їжі, що з’їдається за один прийом. У медицині таку схильність назвали нервовою булімією. Це загрожує тим, що за один присід людина одержує величезну кількість калорій. Це різко збільшує надходження в організм простих і складних вуглеводів, які завжди перетворюються в цукор. І це тягне за собою те, що інсулін не встигає справлятися з транспортом глюкози, таким чином, періодично відбувається різкий викид вільного цукру в кров. Це викликає недіабетичну гіперглікемію.

Для чого вам все це знати? Відповідь вас здивує. Виявляється високий вміст вільного цукру в плазмі крові, втім, як і вільних жирних кислот в ній же, пригнічує вироблення гормону росту під назвою – соматотропін. А тепер про найголовніше, як цей гормон впливає на вас? Увага! Соматотропін надає потужну анаболічну дію (тобто прискорює ріст м’язової маси). Далі, соматотропін підсилює синтез білка і зменшує швидкість його розпаду в організмі. І третє, мабуть, найцікавіше, він сприяє зниженню відкладення підшкірного жиру, посилює згоряння жирової клітковини і сприяє збільшенню м’язової маси тіла по відношенню до жирової. Це не кажучи вже про інші позитивні дії!

Тому, нарощування м’язової маси завжди приводить до більш ефективного схуднення.

Підіб’ємо підсумок: худнути поступово краще, тому що

– це призводить до більш стабільного результату;
– це позитивно впливає на всі внутрішні органи;
– це більш комфортно відбивається на психо-емоційному стані організму;
– це більш безпечний спосіб схуднення.

Які негативні моменти швидкого схуднення?

По-перше, це швидке повернення до колишньої ваги. Чому так відбувається? Причина полягає в тому, що безсольові дієти (а вони є ключовими для швидкого скидання кілограмів), призводять до зневоднення тіла.

За рахунок цього відбувається перша втрата ваги. Моно-дієти є першопричиною того, що страждає м’язова тканина і всі внутрішні органи від нестачі раціонального надходження білків, жирів і вуглеводів. І замість того, щоб розвиватися, м’язова тканина «сушиться», а тіло в цілому не здатне до активних занять, тому що відчуває нестачу вітамінів, мінералів і поживних речовин.

У результаті, вже через тиждень таких дієт вага зупиняється, і подальше схуднення такими радикальними способами стає безглуздим. І таке післястресове схуднення загрожує тим, що повертаючись до звичайного способу харчування, клітини починають вдвічі більше запасати енергію у вигляді жирових відкладень, на випадок чергового «голодування».

По-друге, швидке схуднення виснажує всі внутрішні органи і призводить найчастіше до хронічних захворювань, таких як виразка шлунка, дисбактеріоз, гастрити, коліти, панкреатит, нервова булімія і т.п. Розвиток хоча б однієї з них неминуче спричинить за собою розлади в харчуванні, і як результат набір зайвих кілограмів.

По-третє, схуднення радикальними способами погано позначається на стані нервової системи, внаслідок чого погіршується психо-емоційне самопочуття, страждає сон. Це негативно позначається на здатності худнути. Адже недосипання, дратівливість, млявість і сонливість не сприяють активному способу життя і правильному харчуванню. Швидше навпаки, провокує бажання поїсти і відпочити. Відповідно, вага буде тільки набиратися.

diety_harchuvania-23.07.2014-01

Які способи краще використовувати для поступового схуднення?

Спосіб перший – правильне харчування

Тут мається на увазі раціональне харчування. Тобто збалансоване і повноцінне забезпечення організму харчовими компонентами, коли білки, жири і вуглеводи споживаються в правильному співвідношенні один до одного (1:1:4). У дієтології налічується понад 60-т харчових речовин, що потребують раціонального балансу: амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти, стерини, жири, фосфатиди, цукри, вітаміни, мінеральні речовини, органічні кислоти, білки, крохмаль і т.д.

Щоб харчування було максимально збалансованим, в раціон слід включати обов’язково м’ясо, морську рибу, молочні продукти, овочі та фрукти. Тільки таке харчування може забезпечити запас організму всіма біологічно цінними речовинами, необхідними калоріями, а також захистить організм від порушень функцій окремих органів і систем, і від виснаження. Також раціональне харчування попереджає розвиток ожиріння, атеросклерозу, порушення обміну речовин, і цукровий діабет.

Спосіб другий – режим харчування

Це означає, що прийом їжі слід здійснювати в чітко встановлений час. Для зрілої людини найбільш прийнятно чотирьох-п’яти разове харчування з проміжком від 2,5-ної до 4,0-х годин. Завдяки таким умовам формується рівномірне навантаження на травну систему, і забезпечується найбільш повна переробка їжі повноцінними по активності соками. При правильному режимі харчування проводиться рівномірне і регулярне виведення продуктів розпаду, що призводить до нормального обміну речовин.

Третій спосіб – питний режим

Правильний питний режим створює оптимальні умови для життєдіяльності організму і забезпечує здоровий водно-сольовий обмін. Також покращує травлення, підвищує працездатність м’язів, балансує температуру тіла, пульс і дихання. При мінімальному фізичному навантаженні норма питної води становить 2,5-ою літра на добу. Вона може збільшуватися в спекотну пору року, і при важкій праці на відкритому повітрі; і може досягати 6,0-ти літрів в день. Пити воду бажано невеликими порціями до 200 мл в один прийом.

Спосіб четвертий – щоденні тренування на спалювання жиру і збільшення м’язової маси

Без достатніх фізичних навантажень процес схуднення буде протікати повільно і з можливими негативними наслідками (наприклад, в’ялість м’язів і шкіри). Тому заняття бігом, швидкою ходьбою, велосипедними прогулянками, стрибками на скакалці, ходьбою по сходах вгору – це ті види жироспалюючих навантажень, які повинні входити в щоденний розпорядок не менше однієї години поспіль.

Спосіб п’ятий – коригувальний масаж

Антицелюлітний масаж необхідний для забезпечення глибоких шарів підшкірних жирових тканин достатньою кількістю кисню. Він потрібен для гарного метаболізму в клітинах, прискорення транспорту лімфатичної рідини у вузли та позбавлення зайвої води з проблемних зон. Цей спосіб сприяє більш швидкому схудненню.

Всі п’ять способів, хоча і є частиною системи для планомірного схуднення, при регулярному і якісному виконанні стануть для вас осмисленим способом життя, який принесе не тільки бажаний стійкий ефект, а й багато користі, радості та гарного настрою!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут