додому Вагітність і діти

Розвиток дитини в рік

Однорічна дитина, як правило, має дванадцять зубів. Звичайно, це не залізне правило, і не варто бити тривогу, якщо такої кількість зубів ще малюк не має в один рочок. Але необхідно упевнитися, що організм крихти отримує достатньо кальцію, фосфору і вітаміну D. А про решту подбає вже сама природа.

05-12-14-foto-550x374-1

Ближче до 1 рочку зменшується кількість часу, який необхідний  дитині для сну. Крихті достатньо спати вже два рази в день. Тому, слідкуйте за тим, скільки часу спить дитина, адже це вкрай важливо, оскільки у сні організм більше зростає і сон дуже необхідний маляті для здорового розвитку.

У рік дитина — самостійна особистість, яка діє вже незалежно від мами. Цей вік є першим психологічним переломним моментом у розвитку малюка.

Що ж зазвичай дитина вже повинен вміти в рік?

  • Вставати і навіть пробувати ходити самостійно — це обов’язкова вміння однорічного малюка. Бігати, хоч і за ручку. Хтось ще не може пересуватися самостійно, хтось боїться, але страховка малюкові повинна бути.
  • Вимовляти окремі  прості слова малюк вже повинен вміти, а батьки повинні випробувати ейфорію від радості перших вимовлених «мама» і «тато».
  • Пити з чашки і починати їсти ложкою самостійно — хоч і дуже повільно, забруднивши себе і все навколо себе. Що ж, доведеться набратися терпіння.
  • Починати проситися на горщик. Іноді однорічні діти вчасно не можуть розпізнати інстинкт, і не завжди встигають, але все ж …
  • Впізнавати і називати членів сім’ї та інших близько знайомих людей по імені.
  • Грати в прості ігри, рухливі і не дуже, все більше вчитися використовувати предмети за призначенням.