додому Вагітність і діти

Розвиваючі іграшки для дітей до року  

Всі діти люблять іграшки. І від того які іграшки куплять  батьки залежить подальший розвиток дитини. До рочку діти знайомляться з новими предметами, розглядаючи їх. Пізніше вони починають їх кусати. Тому вкрай важливо правильно підібрати перші предмети, з якими буде знайомитися малюк.

05-12-14-foto-550x413-1Найкраще, коли іграшки різної твердості і щільності. Це можуть бути зірочки, кубики, м’які тварини або гумові ляльки. Іграшки краще розміщувати на різній відстані від дитини. Добре коли вони будуть різної маси. Загалом, чим більше вони будуть відрізнятися один від одного, тим краще.

Починаючи з шести місяців дитина вчиться відрізняти м’яке від твердого, гладке від шорсткого, холодне від теплого. Бажано щоб в цей період всі іграшки були різними на дотик. Даючи дитині іграшку, потрібно називати її властивості і назву. Так дитина буде не тільки вивчати предмети на рівні відчуттів, але і запам’ятовувати, як вони називаються.

05-12-14-foto-550x483-2Згодом дитина починає маніпулювати предметами, кидаючи їх на підлогу, розбираючи їх на запчастини, або класти один на одного. Найбільше дитині подобається на цьому етапі розвитку легкий м’яч або надувна кулька, кубики розмальовані і кільцеві пірамідки.

Купаючи дитину у ванній можна дати їй іграшки які тонуть, ті що плавають і повністю прозорі. Властивості предметів у воді змінюються, тому дитина зможе вивчити їх ще й під цим ракурсом, визначивши їх форму, вагу, твердість і колір.

Педіатри рекомендують купувати дитині найбезпечніші іграшки, без гострих кутів, нормальних розмірів, щоб малюк не зміг їх проковтнути. Психологи стверджують, що дитина до року не має страху, і тому за його безпеку повністю відповідають батьки.