додому Вагітність і діти

Календар овуляції зачаття: як розрахувати?

Кожній жінці відомо, що існують певні дні, які є найбільш сприятливими для зачаття дитини. Саме в цей період відбувається овуляція. Для уточнення цієї дати жінки використовують різні методики. Більш того, багато пані користуються спеціальним календарем, який дозволяє передбачити і спланувати стать дитини.

04-12-14-foto-poradnica600x400-1

Календар овуляції і зачаття: сприятливі дні

Овуляція — це процес виходу повністю дозрілої і готової до запліднення яйцеклітини в порожнину маткової труби. Після овуляції, коли яйцеклітина вийшла, вірогідність зачаття зберігається ще пару днів.

Медикам відомий процес виходу і, відповідно, вірогідність зачаття. При стандартному циклі в 25 днів, овуляція найчастіше відбувається на 14 — 16 день. Саме цей період і є овуляторним.

Але одних обчислень мало, необхідно орієнтуватися на симптоми. Важливими ознаками овуляції є зміни у вагінальному слизі. Спочатку її кількість збільшується, а ось в’язкість знижується, що можна пояснити дією естрогенів.

Не менш достовірною ознакою настання овуляції є збільшення базальної температури. Для її визначення необхідно протягом усього циклу вимірювати ректальну або вагінальну температуру.

Менш достовірними ознаками, які характерні далеко не для всіх жінок, є поява болю внизу живота під час овуляції. Біль може носити короткочасний характер, різної інтенсивності — від практично непомітної, до досить інтенсивної. Крім того, деякі жінки під час овуляції можуть відчувати пік сексуального бажання.

Зрозумівши, в який час відбувається овуляція, відзначаючи дати, відбувається складання календаря зачаття. Виходить, що календар овуляції і зачаття не що інше, як схема менструального циклу, який зберігає в собі початок і закінчення періоду, і, звичайно, саму дату овуляції. Для повного контролю і розуміння в календарі необхідно відзначати і фіксувати дати статевих актів.

Складати календар овуляції необхідно задовго до запланованої дати зачаття. У такому випадку можна прорахувати позитивні дні найбільш точно і практично з 100% вірогідністю знати, в який саме день менструального циклу відбувається овуляція.

Жіночий календар овуляції: як вести?

При розрахунку дати овуляції необхідно бути вкрай уважними, справа в тому, що існує ймовірність помилки. Але для того щоб знизити їх ймовірність необхідно чітко фіксувати менструальний цикл протягом мінімум пів року. Більше того необхідно спиратися на власні відчуття і стежити за базальною температурою.

Для більш точного визначення дня овуляції можна скористатися спеціальними тестерами, які представлені в широкому асортименті в аптеках. Принцип визначення овуляції схожий з принципом визначення вагітності. При позитивному результаті у віконці тестера з’являються 2 смужки. Поява другої смужки в тесті, говорить про наростання рівня лютеїнізуючого гормону, і, відповідно, про готовність жіночого організму до зачаття.

Варто пам’ятати, що у разі якщо протягом декількох місяців, додаткова лінія тестера залишається блідою порівняно з контрольною, то це може вказувати на відсутність овуляції. Причиною цьому можуть бути різні захворювання.

04-12-14-foto-poradnica600x440-2

Календар овуляції: як розрахувати стать дитини?

Здавна сформовані знання і прикмети, які вказують на стать майбутньої дитини. Часто визначити її можна на пізніх термінах вагітності — за формою живота, за зовнішнім виглядом мами і її смаковим уподобанням. Але як йдуть справи з раннім плануванням і діагностикою статі майбутнього малюка?

Жодна з існуючих методик не дасть 100% гарантії в зачатті дитини певної статі. Вона буде запрограмована буквально при зачатті. Ще зі шкільного курсу відомо, що існують X- і Y-хромосоми. І саме від чоловічого набору хромосом буде залежати стать дитини. Незважаючи на те, що кількість їх в спермі чоловіки приблизно однакова, шанс зачати дитину певної статі все ж є.

Зачаття може відбутися тільки в певні дні місяця, частіше приблизно в середині менструального циклу. Для того щоб підвищити шанс на появу дитини певної статі, можна користуватися певними хитрощами. Вони засновані на фізіологічних процесах. Науці відомо, що чоловічі хромосоми, і сперматозоїди-носії, рухаються набагато швидше — вони по суті стрімкіші, «жіночі сперматозоїди» більш повільні, але відрізняються більш досконалими пристосувальними характеристиками, відповідно, живуть довше.

Лікарі радять, якщо мова йде про бажання зачати хлопчика, щоб запліднення відбулося точно в день овуляції, протягом пари годин після виходу яйцеклітини. А ось для зачаття дівчинки, статевий акт повинен бути здійснений приблизно за день до овуляції.

Процес зачаття, як і питання з майбутнім статтю дитини вельми складний. Для того щоб підвищити шанси завагітніти або народити малюка певної статі, можна вести календар овуляції і зачаття. Цей метод не дає точних гарантій, але здатний збільшити шанси на отримання бажаного результату.