додому Вагітність і діти

Як стимулювати овуляцію?

Кожна жінка рано чи пізно вирішує стати матір’ю. Але, на превеликий жаль, не всім вдається швидко завагітніти. Стимуляція овуляції — один з найпоширеніших способів лікування безпліддя. Цей спосіб ідеально підходить жінкам, у кого в яєчниках формуються здорові яйцеклітини, але вони не дозрівають. Перед призначенням стимуляції лікар обов’язково повинен провести обстеження і встановити оптимальний метод і протипоказання.

Як стимулювати овуляцію?

Препарати для стимуляції овуляції

Якщо у Вас немає протипоказань до стимуляції, лікар повинен призначити обом партнерам пройти обстеження і здати аналізи. При необхідності у жінок оцінюють прохідність маткових труб.

Як правило, для стимуляції овуляції призначать препарати на основі гонадотропінів. Це особливі гормони, які відповідають за роботу статевих органів. Найбільш використовувані препарати — це Клостилбегіт, Менопур, ГОНАЛОМ-Ф. Зазвичай, їх використовуються у вигляді уколів, які роблять в м’яз або підшкірно. Тривалість лікування визначає лікар.

Стимуляція Клостілбегітом починається з мінімальної дози. Під час лікування жінка повинна стежити за базальною температурою і контролювати рівень гормонів. Лікар  зобов’язаний робити УЗД, щоб стежити за реакцією яєчників і дозріванням яйцеклітини.

Доза Менопура підбирається індивідуально в залежність від реакції яєчників. Щоб це визначити, лікар повинен провести моніторинг яєчників на проведену терапію. Лікування зазвичай починають в першу 7 днів менструального циклу з дози 75-150 ME в добу протягом тижня.

Лікування ГОНАЛОМ-Ф починається в перших 7 днів циклу. Стимуляція проводиться виключно під контролем УЗД яєчників або концентрації естрогенів. Лікування починають з щоденної дози 75-150 МО, поступово збільшуючи на 37,5-75 МО. Прийом препарату повинен контролюватися лікарем.

У період стимуляції овуляції фахівець може порекомендувати вести активне статеве життя з партнером.

Стимуляція овуляції народними засобами

Незважаючи на різноманітність медикаментозних препаратів, багато жінок віддають перевагу натуральним способам для стимуляції овуляції. Лікування народними методами передбачає прийом відварів і настоянок з лікарських трав.

У першому частини циклу рекомендується пити настоянку з шавлії. Щоб її приготувати, залийте 1 ст. л. шавлії 1 ст. окропу. Настоянка приймається 4 рази на день. Шавлія сприяє дозріванню яйцеклітини, наростання ендометрії та ін. Необхідним умовам для настання вагітності.

У 2-й половині циклу рекомендується пити настоянку з борової матки. У ній міститься прогестерон, гормон необхідний для зачаття дитини. Відвар з борової матки готується точно так само, як з шавлії (1 ст. л. На 1 ст. Окропу). Добре поєднується борова матка з червоною щіткою.

Багато жінок для стимуляції овуляції п’ють відвар з пелюсток троянд. Залийте 1 ст. л. рожевих або білих пелюсток троянд 200 мл окропу. Поставте на водяну баню на 15 хв, приймайте відвар перед сном по 1 ч. л.

Іноді овуляцію викликають за допомогою муміє. Найбільший ефект досягається при одночасному вживанні муміє з обліпиховим, морквяним і айвовим соком. Для приготування засобу змішайте муміє з одним із соків в пропорції 1:20 і приймайте 2 рази на день на голодний шлунок.

Стимулювати овуляцію можна за допомогою ароматерапії. Відповідними маслами є масла кипариса, анісу, шавлії, базиліка, герані і лаванди. Ці засоби можна додавати під час прийому ванни або у запалену свічку.
При зверненні до народної медицини для стимуляції овуляції, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.