додому Вагітність і діти

Творчий розвиток дитини

Творчий розвиток дитини починається з пізнання навколишнього світу. Спочатку діти просто вивчають предмети, а потім вчаться давати їм оцінку: великий, живий, веселий, важкий, витончений. Естетичні почуття з’являються у дітей поступово. Щоб прискорити і посилити естетичне виховання дитини необхідно познайомити її з образотворчим мистецтвом. Краса і виразність окремих картин, скульптур та архітектури, створюють естетичне переживання, і допомагають дитині в майбутньому висловлювати свої образи в уяві через малюнки, аплікації та ліплення з пластиліну.

05-12-14-foto-550x368-1

Виразне зображення різних предметів і явищ через аплікації та малюнки, розвиває  художній смак. Щоб дитина придбала творчий характер, необхідно розвивати в ній естетичне сприйняття світу, образне мислення і необмежену уяву. Творчий підхід допомагає дитині відтворити і розвинути певний задум. Дитину треба вчити, не просто зображати побачений предмет на картині або в аплікації, а й висловлювати свої почуття і переживання по відношенню до цього предмету.

Дітям потрібно давати такі завдання, які б пробуджували їх уявляти, придумувати нові ідеї, і згадувати яскраві події з минулого. Творче завдання для дитини має бути цікавим. Вона повинна сама придумувати нові образи. Так, наприклад, можна попросити дитину зобразити будинок, в якому вона хотіла б жити. Для розвитку естетичного сприйняття дитина може намалювати або зліпити радість, захоплення чи подив.

Перш ніж переходити до образотворчого художнього мистецтва, необхідно щоб дитина навчилася передавати форму, будову і колір предмета при малюванні або ліпленні. Чим більш упізнаваним вийде зображений предмет у неї, тим більшу радість відчує дитина.