додому Краса і здоров'я

Фахівці назвали 6 перших ознак раку кишечника

197

Симптоми раку кишечника часто применшуються, як і інші стани, зі змінами у звичках до туалету і навіть болем у животі, який пов’язують із такими речами, як стрес або синдром подразненого кишечника (СРК). Але є ключові симптоми, про які слід знати, та тимчасові рамки, коли вам слід поговорити з лікарем.

Коли ви думаєте про рак, ви можете подумати про те, що людина повинна погано почуватися, відчувати сильний біль. Однак такі види раку, як рак кишечника, можуть залишатися непоміченими протягом декількох місяців, проявляючись легшими симптомами, які ви не можете асоціювати з таким серйозним захворюванням.

Рак кишечника – це загальний термін для раку, який починається у товстій кишці, але залежно від того, де він починається, його можна назвати раком прямої чи товстої кишки.

За даними NHS, більшість людей із діагнозом раку кишечника старше 60 років. Є й інші фактори ризику, у тому числі надмірна вага, дієта з високим вмістом червоного чи переробленого м’яса, вживання алкоголю та куріння.

Сімейний анамнез також може бути ризиком оскільки, якщо у вас є близький родич – наприклад, мати, батько, брат або сестра – у якого розвинувся рак кишечника у віці до 50 років, ви наражаєтеся на більш високий ризик розвитку цього стану протягом усього життя.

Отже, які симптоми вам потрібно знати і коли слід поговорити зі своїм лікарем?

За даними NHS, понад 90 відсотків людей із раком кишечника мають одну з наступних комбінацій симптомів:

  • стійка зміна звички кишечника – часте сечовипускання, з рідким і рідким випорожненнями, інколи з болем у животі;
  • кров у фекаліях без інших симптомів (геморой);
  • біль у животі, дискомфорт або здуття живота, завжди викликані їжею;
  • незрозуміла втрата ваги;
  • сильна втома без очевидної причини;
  • біль чи ущільнення у животі.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут