додому Краса і здоров'я

Риб’ячий жир для волосся — користь та застосування

У Біблії розповідається про великого героя ізраїльського народу Самсона, сила якого була в довгому і густому волоссі. Важко сказати, чи можна провести аналогію між довгим, густим волоссям і фізичною силою. Але те, що зовнішній вигляд людини може свідчити про стан її здоров’я, не підлягає сумніву. У тому числі наявність або відсутність волосся, якість шевелюри, все це допомагає визначити актуальний стан організму людини.

На стан волосся впливають відразу кілька факторів:

 • спадковість,
 • якість харчування та питної води,
 • захворювання внутрішніх органів або захворювання волосся,
 • прийом медикаментів,
 • психологічний стан людини — наявність або відсутність стресів,
 • якість догляду за волоссям — миючі засоби, гребінці, фарбування і т.д.,
 • екологічна обстановка або робота на шкідливому виробництві.

Для поліпшення здоров’я, в тому числі і стану волосяного покриву, застосовуються різні засоби. Це може бути як лікування основного захворювання, так і підтримуюча вітамінна терапія, що включає в себе мінерально-вітамінні комплекси, так і методи зовнішнього впливу, вітамінні і маски, що живлять, полоскання для волосся і т.д. Чи можна застосовувати риб’ячий жир для волосся, і як це може допомогти?

Риб'ячий жир для волосся

Риб’ячий жир — склад

70% риб’ячого жиру становить олеїнова кислота. Крім того, він містить 25% пальмітинової кислоти і поліненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6 — саме вони найбільш важливі для волосся. У незначних кількостях в трісковому жирі містяться йод, бром, фосфор, сірка, вітаміни A і D.

Прямий вплив риб’ячого жиру на здоров’я волосся

Риб’ячий жир допомагає відрегулювати здоров’я волосся, завдяки вітаміну А (ретинол), який сприяє зміцненню коренів, перешкоджає випаданню, стимулює ріст волосся. Вітамін A позбавляє від сухості шкіри і волосся, загоює опіки, покращує регенерацію клітин.

Основні елементи, які сприяють поліпшенню стану волосся — жирні кислоти омега-3. Недолік омега-3 призводить зниження якості волосся, уповільнення росту і їхнього випадання. Омега-3 жирні кислоти, що входять до складу риб’ячого жиру, допомагають харчуванню волосяних фолікул, зміцнюють волосся, роблять його сильним і блискучим, прискорюють його ріст.

Непрямий вплив риб’ячого жиру на волосся

Вітамін Д, який міститься в риб’ячому жирі, необхідний для повноцінної роботи щитовидної залози, а, як відомо захворювання щитовидки призводять до витончення і сильному випаданню волосся.

Омега-3 жирні кислоти допомагають боротися зі стресом, так як пригнічують вироблення гормонів стресу. Стан нервової системи, часті стреси негативно впливають на стан здоров’я волосся. В результаті стресу волосся може моментально посивіти або почати інтенсивно випадати. Вживання риб’ячого жиру допомагає протистояти стресу.

Кількість мікроелементів у складі риб’ячого жиру незначно, і скільки-небудь серйозний вплив на здоров’я говорити не доводиться.

Рецепти для зміцнення волосся

 • Зменшити випадання волосся допоможе наступна дієта: відокремити шкаралупу перепелиних яєць, подрібнити її в порошок і перемішати з риб’ячим жиром. Приймати всередину.
 • Ще один рецепт: яєчний жовток, відокремлений від білка, змішати з риб’ячим жиром і нанести на волосся на 40-60 хвилин. Пропорції такі: для короткого волосся — 3ст.ложкі риб’ячого жиру і 1 жовток, для довгих — удвічі більше. Маску слід наносити раз на тиждень.
 • Наступний рецепт при випаданні волосся: змішати касторове масло і риб’ячий жир (2: 1), отриманою сумішшю змастити волосся і масажувати голову так, щоб суміш вібралася в корені волосся. Одягти шапочку і залишити на ніч, вранці змити. Процедуру потрібно проводити 1-2 рази на тиждень протягом 3 місяців.
 • Щоб відчути користь риб’ячого жиру для волосся можна і не робити з нього маски та обгортання, тим більше що його запах підходить не всім. Досить приймати щодня кілька капсул, дотримуючись інструкції. Прийом капсул повинен бути не менше 1 місяця, не більше 3-х. Далі необхідна перерва. Перш ніж приймати риб’ячий жир, порадьтеся з фахівцем. Замінити риб’ячий жир можна рибою жірнихсортов: оселедець, лосось, скумбрія, палтус і т.д.