додому Поради

Чим корисний риб’ячий жир?

1894

Вперше на продукт морських мешканців риб’ячий жир звернули увагу півтора століття тому, коли почалося його виробництво в Норвегії. У цій країні риб’ячий жир стали додавати в найрізноманітніші страви. Поступово чудесні якості жиру морських риб почали застосовувати для оздоровлення в більшості країн світу.

Сприятливий вплив риб’ячого жиру на здоров’я людини, особливо дітей, підтвердили і радянські вчені. Люди старшого покоління досі мають стійку неприязнь до запаху і смаку цього дуже корисного продукту, оскільки випробували на власному досвіді його обов’язковий щоденний прийом в дошкільних установах. Однак дитячі спогади це одне, а користь від цього продукту – зовсім інша справа. Можливо, саме завдяки жиру морських риб, старше покоління сьогодні більш стійке до багатьох захворювань.

Чим корисний риб'ячий жир?

Мабуть, даний факт є одним з найбільш істотних доводів при розгляді питання, чим корисний риб’ячий жир. В даний час приймати цей продукт як профілактичний засіб від безлічі захворювань значно простіше, оскільки існує капсульований риб’ячий жир, який не має неприємного запаху.

При найближчому розгляді риб’ячий жир являє собою в’язку маслянисту субстанцію світло-жовтого кольору. Виробляють його переважно з печінки риб тріскових порід. Унікальні якості даного продукту обумовлює високий вміст вітаміну А (ретинолу), жирних кислот Омега-3, особливо цінного вітаміну D. Також вкрай необхідні людині присутні в риб’ячому жирі мікроелементи: кальцій, магній, марганець, йод, хлор, залізо. Причому це далеко неповний список корисних речовин, що містяться в цьому продукті.

Риб’ячий жир – повністю натуральний продукт. У цьому полягає його безсумнівна перевага перед різними синтетичними препаратами, призначеними для оздоровлення організму. Безперечна користь від речовин, що входять у риб’ячий жир загальновідома. Наприклад, вітамін А необхідний для нормального стану шкіри, нігтів, слизових оболонок, структури волосся людського організму. Багато жінок використовують риб’ячий жир в якості компонента масок для волосся.

Не можна заперечувати сприятливий вплив вітаміну D, оскільки він забезпечує надходження кальцію в клітини організму людини. Даний вітамін вкрай важливий для зміцнення зубів, росту кісток, запобігання рахіту, що підтверджує користь риб’ячого жиру для маленьких дітей і підлітків. У свою чергу, жирні кислоти Омега-3 беруть участь у виробленні гормону простагландину, позитивно впливає на нервову систему людини.

У більшості випадків лікарі-фахівці рекомендують прийом риб’ячого жиру при існуючих проблемах з функціонуванням серцево-судинної системи. Цей продукт сприяє стабілізації показників артеріального тиску. Вважається, що риб’ячий жир нормалізує рівень жирів (тригліцеридів), пов’язаних з холестерином. Неодноразово зазначалося, що останнім часом збільшилася кількість інсультів та інфарктів в досить молодому віці. Тому приймати риб’ячий жир в якості профілактичного заходу, що попереджає хвороби серця, стає нагальною необхідністю.

Риб’ячий жир робить благотворний вплив на розумову діяльність людини, попереджає старече слабоумство, допомагає впоратися з психозами, депресією, дефіцитом уваги. Лікарі-гінекологи рекомендують приймати риб’ячий жир при болісних менструаціях, при ускладненнях в період виношування дитини. Риб’ячий жир призначають при ожирінні, діабеті, остеопорозі, псоріазі, порушеннях координації рухів.

Безумовно, необхідно враховувати протипоказання даного продукту. Слід відмовитися від риб’ячого жиру при гіперчутливості, надлишку в організмі кальцію і вітаміну D, хронічної ниркової недостатності, сечокам’яної хвороби, активній формі туберкульозу легенів, порушення функцій щитовидної залози.

Приймати риб’ячий жир рекомендовано курсами, протягом місяця 3 – 4 рази на рік. Між курсами потрібно робити перерви. Риб’ячий жир – унікальний натуральний продукт, що приносить здоров’я людині!

попередня статтяРиб’ячий жир для волосся – користь та застосування
наступна статтяНародні відхаркувальні засоби від кашлю