додому Поради

Користь риб’ячого жиру в капсулах — відео

На відміну від інших тваринних жирів, риб’ячий жир — це рідкий жир, тобто прозора, густа, масляна рідина, що отримується з печінки риб, переважно тріскових порід. Він володіє специфічним запахом риби і смаком, який може подобатися, а може викликати різке відторгнення. Всього існує 3 види риб’ячого жиру: бурий, жовтий і білий. З них тільки білий застосовується в медичних цілях і вживається всередину. Треба сказати, що риб’ячий жир краще за всіх жирів засвоюється організмом.

Риб’ячий жир має дві форми випуску — рідку і в капсулах. Рідка форма за ціною набагато дешевша від капсульованої, але має смак і запах, ставлення до яких не однозначне. Тому багато хто воліє купувати у капсулах. Дізнаємося, в чому користь риб’ячого жиру в капсулах.

Користь риб'ячого жиру в капсулах

Склад риб’ячого жиру в капсулах

Поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) групи омега-3 — це найцінніше, що входить до складу даного продукту. Ці кислоти попереджають розвиток серцево-судинних захворювань, зменшують кількість шкідливого холестерину і тим самим знижують ризик атеросклерозу, покращують кровообіг, зменшують тромбоутворення, благотворно діють на роботу серця, перешкоджають виникненню і розвитку аритмії. Ці кислоти знижують запальні процеси, сприяють кращому живленню тканин всього організму.

Кислоти омега-3 знижують ризик виникнення діабету і інсуліностійкості, без них неможливе утворення клітинних мембран, створення сполучних тканин і мієлінової оболонки нервових волокон.

Омега-3 жирні кислоти при зіткненні з повітрям дуже швидко окислюються, і продукти, що містять ці кислоти, швидко стають непридатними для вживання. Желатинові капсули оберігають від окислення, що не дає продукту зіпсуватися і збільшує термін зберігання.

Про користь риб’ячого жиру говорить і вміст у ньому вітамінів A і D. Вітамін A покращує ріст і репродукцію клітин шкіри, слизової оболонки, зорових пігментів. Завдяки присутності цих вітамінів риб’ячий жир дуже корисний для волосся, нігтів, шкіри. Ознаками нестачі вітамінів є сухість шкіри, волосся, розшарування нігтів. Вітамін D знижує нервову збудливість, схильність до судо литкових м’язів, сприяє проникненню кальцію і фосфору в клітини.

Через благотворного впливу на здатність тканин регенерувати, риб’ячий жир використовують для лікування ран і опіків, туберкульозу (особливо легень і кісток), рахіту, виснаження після важких захворювань, анемії. Крім цього, риб’ячий жир допомагає спалювати насичені жири. Тому деякі дієтологи рекомендують використовувати риб’ячий жир для боротьби із зайвими кілограмами.

За результатами експерименту, проведеного вченими Австралії, у людей, які брали щодня по 6 грамів риб’ячого жиру і займалися по 45 хвилин фізичними вправами, показники ліпідного обміну покращилися в порівнянні з тими, хто брав соняшникову олію. Вправи і прийом риб’ячого жиру допомогли знизити жирову масу тіла.

Дітям дають риб’ячий жир для профілактики рахіту і при частих простудних захворюваннях. Для літніх людей він теж важливий, оскільки поліпшує розумову діяльність. Вчені досліджують застосування риб’ячого жиру для запобігання хвороби Альцгеймера на ранній стадії. Згідно з результатами досліджень, риб’ячий жир значно покращує діяльність і здатність мозку до навчання. Тому капсула риб’ячого жиру в день — краща профілактика старечого недоумства.

З вищесказаного очевидна користь риб’ячого жиру в капсулах, але перш, ніж приймати препарат, краще проконсультуватися з лікарем.

Риб’ячий жир має ряд протипоказань. Наприклад, він не рекомендований при підвищеному вмісті кальцію і вітаміну D, порушення функцій щитовидної залози, хронічної ниркової недостатності, індивідуальної непереносимості. Не слід вживати його на голодний шлунок, це може викликати порушення травлення. При вагітності приймати з обережністю, після консультації з лікарем.

Інструкція по застосуванню риб’ячого жиру в капсулах

Приймати риб’ячий жир в капсулах слід за вказівками в інструкції, звичайно це 1-2 капсули (до 6 капсул — залежно від величини) 3 рази на день під час прийому їжі. Приймати слід курсами від 1 до 3-х місяців.

Дітям краще давати риб’ячий жир в рідкій формі, а не в капсулах.

Не слід приймати риб’ячий жир одночасно з комплексами полівітамінів, для уникнення ризику вітамінного передозування.

Фахівці стверджують, що кращим джерелом омега-3 жирних кислот є жирна риба, така як сьомга, форель лосось і т.д. Тим більше що поряд з цим, в рибі ще міститься легкозасвоюваний білок. Тому рекомендується включати в раціон харчування жирні сорти риб до 5 разів на тиждень. Але є люди, які не люблять рибу, в такому випадку на допомогу прийде риб’ячий жир в капсулах.