додому Краса і здоров'я

П’ять важливих питань кардіолога

Найпоширенішими хворобами в світі вважаються проблеми з серцево-судинною системою. В якійсь мірі захворювання серця можна сміливо назвати чумою нашого часу. З кожним роком кількість таких захворювань неухильно зростає і навіть досягнення сучасної медицини здатні знизити цей ріст. Кожен чоловік повинен знати, які питання треба задати кардіолога, якщо він знаходиться в його кабінеті.

Який ризик виявити у себе серцево-судинне захворювання?

Це, мабуть, перше і головне питання. Практично будь-яка людина в тій або іншій мірі схильний до хвороб серця. Саме з цієї причини треба правильно скоригувати свій спосіб життя. На основі вашого загального стану лікар розповість про ту лінію поведінки, яка підійде особисто вам, а також розповість про користь і необхідність здорового способу життя. Одного цілком достатньо вибрати правильну дієту або просто почати правильно харчуватися. Іншому призначать курс профілактичних медикаментів, а кому-то знадобиться серйозна медична допомога. Все це дуже індивідуально і залежить від стану пацієнта. Але обговорити з лікарем цю проблему треба обов’язково.

Які симптоми вимагають особливої уваги?

Багато наївно вважають, що хвороба серця виражається тільки як біль у лівій частині грудей, але це далеко не так. Насправді симптомів таких захворювань серцево-судинної системи як інсульт, інфаркт та ін., безліч. Причому симптоми змінюються в залежності від тієї проблеми, яка виникла у кожної людини окремо. Кардіолог в першу чергу розповість вам про ті ризики, які можуть торкнутися саме вас, а ви в свою чергу зможете вивчити симптоми властиві цим проблем. Серед загальних симптомів, пов’язаних з серцем можна виділити наступні: головні болі, задишка, порушення серцевого ритму, пітливість, безпідставне почуття тривоги.

Що потрібно для обстеження?

Обстежитися не тільки можна, але і необхідно. Обов’язково треба ставити доктору багато питань, що вас цікавлять. Важливо розуміти, які саме обстеження та аналізи вам призначає лікар, а також для чого це робиться. Дуже важливо, щоб лікар докладно роз’яснив вам результати. Також треба розуміти, що обстеження робиться, для того, щоб бачити всю картину цілком і призначити саме те лікування, яке потрібно саме вам.

Наскільки ефективні призначені препарати?

На жаль сьогодні багато схильні до впливу інтернету. Іншими словами, після обстеження і призначення препаратів, людина сідає за комп’ютер і починає шукати інформацію про те чи іншому ліках. Природно на якомусь форумі він може натрапити на інформацію, що даний препарат не має лікувального ефекту, а лише забирає кошти. Пам’ятайте, серцем жарти погані, лікар не буде свідомо призначати препарати неефективні. Звичайно лікарі помиляються, але от слухати поради в інтернеті точно не варто. У разі будь-яких побоювань і сумнівів можна сходити до іншого фахівця, але тільки не треба довіряти інтернет порадників. І звичайно не варто одразу відміняти лікування або змінювати дозування.

Якщо виявили хворобу, треба міняти спосіб життя?

Якщо розглядати серцево-судинні захворювання в цілому, то гарною новиною буде той факт, що більшість таких захворювань можна попередити. Все що для цього потрібно — це здоровий спосіб життя і здорове харчування. Зрозуміло, що людині необхідна фізкультура. Але тільки кардіолог зможе точно порадити, як бути далі. Одному будуть показані підвищені навантаження, комусь буде запропонована проста ходьба. Загальними рекомендаціями будуть такі як відмова від куріння, зловживання спиртним, а також жирної і нездоровою їжею. Попередження цілком піддається атеросклероз, ішемічна хвороба серця, інфаркт та інсульт.

Симптоми, про які треба обов’язково розповісти лікареві

Існує ряд симптомів, про які обов’язково треба розповісти лікарю. Ці ознаки можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям:

  • Проблеми з серцем призводять до того, що організм погано виводить рідину. Тому часто можна зіткнутися з таким симптомом, як набряк ніг. Особливо це помітно до вечора. Зазвичай до ранку все проходить.
  • Вдень організм посилено постачає кров’ю серце і головний мозок. В разі проблем з серцем у нічний час кров посилено подається до нирок. Тому з’являється такий симптом, як часте нічне сечовипускання.
  • Пульсуючий головний біль. Це проблема, пов’язана з тиском, що, в свою чергу, може говорити про проблеми з судинами.
  • Про проблеми з судинами і серцем можуть говорити різкі скачки тиску. Це дуже неприємний симптом, який супроводжується запамороченням, непритомних станом і навіть втратою свідомості. Це серйозний привід занепокоївся, оскільки ці симптоми можуть бути провісниками інсульту.
  • Варто звернути увагу, якщо шкіра стає білою або з синюшним відтінком. Коли серце працює з проблемами, то порушується правильний струм крові. При цьому шкіра стає блідою. Це може говорити про початковій стадії безлічі серцевих захворювань. Тому в даному випадку також необхідна консультація лікаря.

Фото: obozrevatel.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут