додому Краса і здоров'я

Перші симптоми втрати слуху

35

Якщо люди говорять вам, що ваш телевізор увімкнено занадто голосно, або якщо вам важко звертати увагу на розмови в громадських місцях, ви можете відчувати перші симптоми втрати слуху.

Френкі Олівер, лікар, консультант з аудіології Королівського національного інституту глухих (RNID), пояснює, як люди спочатку можуть не помічати втрати слуху.

На жаль, дослідження показують, що людям у середньому потрібно 10 років, щоб вжити заходів щодо зниження слуху: вони можуть не помічати ознак, вони можуть не знати, що з цим робити, або вони можуть боятися визнати, що їх слух не такий, як був раніше. Втрата слуху може відбуватися поступово, тому спочатку ви можете цього не помітити.

Вам може бути важче чути тихі звуки або вищі частоти.

Більше 40 відсотків дорослих у розвинених країнах старше 50 років страждають на втрату слуху, і понад 70 відсотків людей старше 70 років.

За словами лікаря, це можуть бути одні з перших ознак зниження вашого слуху:

1. Можливо, ви страждаєте втратою слуху, якщо думаєте, що інші люди “бурмочуть собі під ніс”, ви часто просите людей повторювати щось або якщо вам важко зрозуміти, що говорять у галасливих місцях.

2. Можливо, вам буде важко підтримувати групову розмову, і ви втомитеся від необхідності так багато концентруватися.

3. Ваша сім’я або друзі можуть сказати вам, що ваш телевізор або музика занадто гучні, або вони можуть поскаржитися, що ви їх не слухаєте.

4. Ще одна поширена ознака втрати слуху – проблеми зі слухом по телефону.

“Якщо ви думаєте, що у вас може бути втрата слуху, важливо вжити заходів, оскільки управління втратою слуху знижує ризик ізоляції та проблем із психічним здоров’ям, а також допомагає підтримувати зв’язок зі звуками та людьми, яких ви любите”, – каже Олівер.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяЯк знизити ризик гіпертензії: корисні властивості збагаченого апельсинового соку
наступна статтяЯк перейти на правильне харчування з користю для здоров’я: прості поради від дієтолога

Додати коментар