додому Краса і здоров'я

Панічні атаки: чи є методи подолати цей стан?

21

Основні симптоми панічної атаки

Панічна атака  – це раптовий неконтрольований напад тривоги, яка не має підстав. Супроводжуватися він може посиленим серцебиттям, нудотою, діареєю, болем у грудях тощо.

Ставатися такий стан може від одного разу на місяць до кількох разів на день та тривати як протягом кількох хвилин, так і півгодини.  Людина, яка стикається з таким станом, не завжди розуміє, що з нею відбувається та як боротися і позбутися цієї проблеми. На жаль, вона не розуміє, що такі стани потребують обов’язкового звернення до фахівця. Ті люди, які не стикалися з панічними атаками можуть помилково вважати, що достатньо просто заспокоїтися та опанувати себе.  Але проблема в тому, що людина, яка переживає панічний напад, не здатна його контролювати.

За симптомами панічна атака може нагадувати серцевий напад: починається з болю в грудях, прискорюється пульс, виникає відчуття нестачі повітря. Крім цього, можуть бути ще й такі симптоми:

  • почуття страху;
  • запаморочення та нудота;
  • посилене потовиділення;
  • переднепритомний стан;
  • відчуття дереалізації та деперсоналізації.

Проте головним симптомом панічної атаки є страх.

Панічні атаки

Панічні атаки

Причини виникнення панічних атак

На сьогодні, на жаль, причини виникнення панічних атак майже не досліджені, але однак лікарі на основі численних спостережень і практики дійшли висновку, що напади можуть проявлятися в наступних випадках:

  • внаслідок вегетосудинної дистонії;
  • через перевтому та стрес;
  • через генетичну схильність;
  • внаслідок загального виснаження організму;
  • через гормональні порушення.

Коли слід звернутися до лікаря

Варто зазначити, що панічні атаки не загрожують життю, але страх цього стану, невпевненість та нерішучість через це можуть створювати проблеми в побуті, на роботі, у спілкуванні з іншими людьми. Людина може кинути улюблені заняття, проводити час в самотності та постійно відчувати напруження. У разі, коли частота та інтенсивність панічних атак починає посилюватись, просто необхідно звернутися до спеціалістів – Психотерапевтичного центру лікаря Рамзанова, адже прогресування нападів може призвести до розвитку депресії, втрати апетиту, що в свою чергу загрожуватиме не лише звичному способу життя, а й самому життю.

У людей, які страждають від панічних атак та вчасно не звертаються за медичною допомогою, виникають суїцидальні думки, затяжні депресії, якісне погіршення загального рівня життя.

Методи лікування панічних атак

Те, який метод лікування краще обрати, залежить від причин, які стали приводом нападів. Тож консультація у психолога, психотерапевта для виключення або підтвердження органічної причини розладу є вкрай необхідною. Дуже часто в таких випадках необхідні консультації невропатолога та ендокринолога.

Психотерапія – це наступний етап лікування, психотерапевт починає лікування панічних атак тільки після виявлення причин панічних атак. В деяких випадках лікування проводять медикаментозними методами, а в інших – використовують, наприклад, метод гіпнозу, який дозволяє значно знизити частоту панічних атак та суттєво зменшити інтенсивність симптомів.

Вміння використовувати різноманітні техніки релаксації (наприклад, дихальні) допомагає справлятися з нападами самостійно. Також для лікування використовуються ЛФК (лікувальна фізкультура), масаж та інші процедури, що сприяють розслабленню м’язів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут