додому Краса і здоров'я

Остерігайтесь меланоми!

Меланома — це найбільш злоякісна пухлина людини, яка виникає на будь-якій ділянці шкірного покриву, хоча є й інші осередки її виникнення (область очей). Меланома складається з перероджених меланоцитарних клітин, що знаходяться в товщі шкіри. Виникає меланома з родимки або первинно утворюється на видозміненій шкірі. Likarni. com з провідними дерматологами вирішили розібратися у питанні діагностики та лікування меланоми.

остерігайтесь меланоми

Група ризику

До групи ризику належать люди зі світлою шкірою або ті, що мають безліч невусів (родимок) на шкірі. Якщо у батьків багато родимок, як правило, у дітей також буде багато родимок на тілі. Збільшується ризик розвитку меланоми у людей, що мають в сімейному анамнезі випадки такого захворювання у родичів. При тривалому перебуванні під інтенсивним ультрафіолетовим випромінюванням також збільшуються ризики. Небезпечним періодом вважається час перебування з 10 до 16 на відкритому сонці без використання будь-яких захисних засобів.

Діагностика захворювання

На амбулаторному етапі — це дерматоскопія, неінвазивний безболісний метод. Спеціаліст оцінює структурні елементи, ставить той чи інший діагноз. Є диспластичні родимки, що вимагають щорічного огляду.

Необхідно дотримуватися режиму інсоляції (не знаходиться довго на сонці), використовувати захисні ультрафіолетові фільтри, намагатися не травмувати родимки. Ті невуси, що піддаються постійній травматизації білизною, гребінцем і так далі, повинні бути видалені.

Негативні наслідки після видалення невусів

Видаляти родимки можна і потрібно, але робити це необхідно правильно. Перед видаленням обов’язково проводиться діагностика, тобто дерматоскопія. Виконується видалення і обов’язкове гістологічне дослідження, тобто після видалення біоматеріал необхідно відправити на аналіз для отримання висновку.

При позитивному результаті пацієнт направляється в онкологію. Лікар-онколог відсікає саму родимку з прилеглими здоровими тканинами. Такий розвиток подій менш ймовірний, оскільки перед видаленням проводиться дерматоскопія. Якщо доктор сумнівається в злоякісності родимки, пацієнту рекомендується відразу звернутися до онколога. Лікуванням меланоми займається тільки онколог, це одна з найнебезпечніших пухлин, оскільки швидко поширюється.

меланома

Як виглядає меланома, що утворилася після переродження родимки

Ознаки виникнення злоякісної пухлини, що вимагають негайного звернення до лікаря:

  • посилений ріст родимки;
  • нечіткість контурів;
  • зміна кольору в одному із сегментів родимки;
  • наявність суб’єктивних відчуттів, свербіння, хворобливості.

Людям, що мають безліч невусів або диспластичних родимок, рекомендується раз на місяць проводити самоогляд, раз на півроку-рік виконувати дерматоскопію. Враховувати необхідно будь-які зміни, що відбуваються за цей час. За наявності навіть дрібних змін необхідно проконсультуватися з фахівцем. Меланома швидко прогресує, дає метастази у внутрішні органи, що швидко призводить до летального результату за відсутності своєчасного лікування.

Що робити при травмі родимки

Особливих лікувальних маніпуляцій не потрібно, достатньо обробити місце дезінфікуючим розчином (бажано прозорим, щоб при зверненні до лікаря не ускладнити огляд і діагностику). Також слід обов’язково звернутися до лікаря дерматолога.

Багато родимок на тілі

Засмагати на сонці таким людям можна, але тільки правильно: до 10 ранку і після 17 вечора з обов’язковим нанесенням ультрафіолетових фільтрів на шкіру.

Опуклість родимки залежить від ступеня залягання меланоцитів. Опуклі родимки — внутрішньодермальні. Вони можуть бути різного кольору: коричневі, рожеві або кольору здорової шкіри.

Важливо не травмувати родимку, правильно засмагати і частіше звертатися до фахівця з метою діагностики.

Likarni.com — із піклуванням про Ваше здоров’я!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут