додому Краса і здоров'я

Названо хвороби, які можна визначити по очах

185

Десять серйозних хвороб, які можна визначити по очах. За статистикою, проблеми із зором є у третини всіх жителів планети. Причому дуже часто ці проблеми є сигналом інших недуг.

Отже, десять найсерйозніших хвороб, які можна визначити по очах і вчасно їх запобігти.

1. Пожовтіння білка

Це один з характерних ознак гепатиту — запалення печінки. Розлиття жовчі викликає пожовтіння шкіри і білків очей, яке виникає через надмірну кількість білірубіну (відходом діяльності печінки), який розноситься по крові. Гепатит (запалення печінки) або інші проблеми з нею можуть бути викликані розлиттям жовчі, коли печінка намагається вивести адекватну кількість білірубіну з організму.

2. Очі навикат – проблеми зі щитовидною залозою

Базедова хвороба-це порушення функціонування щитовидної залози, яке може привести до випинання очей і збільшення їх розміру. Таке відбувається, коли щитовидна залоза починає впливати на тканини очного яблука. Очі є найбільш типовим синдромом проблем зі щитовидною залозою.

У проблем зі щитовидкою є й інші симптоми: погіршення зору, неспокій, втома, збільшення апетиту, втрата ваги, тремтіння в тілі і підвищене серцебиття. Зазвичай аналіз крові дозволяє виміряти рівень гормонів щитовидної залози в організмі, який допоможе лікарю вчасно поставити діагноз і призначити лікування.

3. Ослаблення зору

Інсульт ока, або оклюзія — це не діагноз в офтальмології, а лише умовна назва патологічного явища, при якому відбувається розрив або закупорка дрібних судин, що відповідають за харчування сітківки ока. Підступність в тому, що симптоми інсульту ока можуть тривалий час не проявлятися, людина не відчуває на початкових стадіях розвитку патології ніякого дискомфорту, зір залишається в нормі, поки не відбувається закупорка або розрив судини.

Основні ознаки оклюзії-зниження гостроти зору і його спотворення. У людини може з’явитися біль в очах, двоїння, яскраві мушки, спалахи і блискавки. При тяжкому ступені захворювання на білках очей замети точкові крововиливи-геморагії. Судинна сітка темно-червоного кольору, при великих крововиливах і ослаблених судинах може почервоніти весь білок.

Патології зазвичай схильні люди старше 60 років, але останнім часом мікроінсульт очного яблука може діагностуватися у молодих людей у віці 30-40 років. При відсутності своєчасного лікування наслідки патологічного явища можуть бути найсерйознішими, аж до повної втрати зору.

4. Пелена, плями перед очима

Діабет не тільки впливає на вміст цукру в крові, але також може сильно пошкодити капіляри очей. Високий вміст цукру в крові (основний симптом діабету) може привести до втрати еластичності судин у внутрішній оболонці очного яблука, що в свою чергу призведе до надмірного постачання білками макули (частина очного яблука, яке відповідає за фокусування зору). Якщо вміст цукру в крові не відстежується і не підтримується на потрібному рівні протягом декількох років, то може статися серйозне погіршення зору аж до сліпоти.

Симптоми, які можуть вказувати на діабет, наступні: пелена перед очима, темні «плями» або «мурашки», труднощі з читанням, яких раніше не було, пізніше — різь в очах і відчуття сухості.

5. Біль при русі ока

Розсіяний склероз часто призводить до запалення зорового нерва, що в свою чергу призводить до сильно розфокусованого зору. Зір починає падати-від незначного зниження, затуманення при погляді до повної втрати аж до світловідчуття, коли пацієнт може розрізнити тільки день від ночі.

Другий основна ознака-це біль при русі очі. Вона не має зв’язку з будь-якими фізичними навантаженнями або певним часом доби. Найчастіше це нічна або ранкова біль. У 15-20% випадків вона поєднується з головним болем на стороні поразки.

6. Побіління нижніх повік

Якщо внутрішня частина нижніх повік біла або бліда, це може означати нестачу заліза в крові. Залізодефіцитна анемія є типовою хворобою крові, лікування якої можливо за допомогою прийому біодобавок. Однак це також може бути ознакою внутрішньої кровотечі.

До блідих повік зазвичай додаються такі симптоми, як постійна стомлюваність, млявість, ломота в тілі, шум у вухах, непритомність.

7. Сіре кільце навколо рогівки

Черговим серцево-судинним захворюванням, яке можна продіагностувати за допомогою обстеження очей, є високий рівень холестерину. Він призводить до утворення сірого кільця навколо рогівки ока. Також він може стати причиною утворення невеликих жирових відкладень у вигляді пухирів на століттях.

8. Різний розмір зіниць

Після травми голови, інсульту або аневризми зіниці стають різного розміру. Це може свідчити про бластомі або пухлини в області шиї. Тому якщо ваші зіниці розрізняються за розміром, то це ознака того, що вам потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки в організмі відбувається серйозний збій.

9. Набряк і почервоніння очей

Якщо вас постійно мучить роздратування або набряк очей (і при цьому ви не випиваєте і спите досить довго), почервоніння очей може бути ознакою запального процесу, що протікає у вас в організмі, що є звичайним симптомом туберкульозу шкіри, хвороби Крона або навіть деяких форм артриту, які можуть бути виявлені при лікарському огляді очей.
Інші симптоми — такі як опущення повіки або сухість очей-можуть стосуватися симптоматики синдрому Шегрена, аутоімунного захворювання, яке знищує шкірні залози організму. Крім того, опущення століття означає поступову м’язову слабкість, що відбувається внаслідок різних аутоімунних розладів.

10. Зміна кольору очей

Лікарі радять уважно стежити за райдужкою. Тривожитися і бігти до фахівця потрібно, якщо змінюється колір очей. Якщо раніше очі були, наприклад, блакитними, а потім поміняли колір і на них з’явилася невелика чорна точка, варто перевіритися у онколога, так як така ситуація вказує на розвиток меланоми, одного з найнебезпечніших онкозахворювань. При цій злоякісної пухлини доводиться повністю видаляти очне яблуко. При раку шкіри, наприклад, на очах з’являються коричневі плями, які можна побачити в дзеркало.

Якщо вас щось бентежить в стані власних очей, краще не чекати, що це пройде саме, а звернутися за допомогою до фахівців. Відвідайте лікаря-офтальмолога і терапевта, здайте аналізи. Це дозволить підтвердити або спростувати той чи інший діагноз.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар