додому Краса і здоров'я

Мокрота в горлі – з’ясовуємо причину

3174

Мокрота в горлі найчастіше є наслідком хронічного запального процесу ЛОР-органів. Постійна мокрота у горлі може бути ознакою хронічного бронхіту або інших захворювань органів дихання. Іноді основною причиною мокротиння в горлі є захворювання органів травлення.

Причини мокротиння в горлі

Мокрота в горлі з’являється при подразненні і запаленні слизової оболонки глотки і гортані. Найчастіше причиною запального процесу є гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Якщо до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, процес затягується і може перейти в хронічний. Розвиваються хронічні фарингіти і ларингіти.

14-01-15-foto-700x465-1

Подразнення слизової оболонки може також викликати часте паління, зловживання алкоголем, виробничі шкідливості. У цьому випадку поступово розвивається хронічний запальний процес, викликаний умовно-патогенною мікрофлорою, що постійно мешкає на слизових оболонках глотки і гортані.

При хронічних бронхітах постійний кашель також є дратівливим моментом, що і призводить до розвитку хронічного запального процесу, найчастіше, в гортані. Потім запалення може переходити на слизову оболонку глотки. З’являється постійна мокрота в горлі.

При захворюваннях шлунка, що супроводжуються підвищеною секрецією і високою кислотністю шлункового соку іноді кислий вміст шлунка закидається в стравохід і в порожнину рота. Розвивається запальний процес в стінці стравоходу (езофагіт), який протікає тим важче, чим частіше і більше відбувається зворотне закидання їжі з шлунку в стравохід (рефлюкс). Іноді цей закид проявляється тільки в області глотки і гортані, викликаючи запальні процеси і постійна присутність мокротиння в цій частині.

Мокрота в горлі при хронічних захворюваннях глотки та дихальних шляхів

Хронічний фарингіт може бути катаральним, атрофічним і гіпертрофічним. Звичайний катаральний фарингіт може носити гострий або хронічний характер. Він супроводжується відчуттям сухості і першіння в горлі, появою невеликої кількості мокротиння. Якщо процес набуває гнійний характер, мокрота має жовтий колір. Якщо причиною запального процесу є грибки роду Candida, з’являється біла мокрота в горлі.

Атрофічний фарингіт характеризується всиханням (атрофією) слизової оболонки, що супроводжується вираженою сухістю і першіння в горлі. Поява мокротиння для цього виду не характерно. Але вона може з’явитися при значному загостренні запального процесу.

В’язка мокрота в горлі характерна для хронічного гіпертрофічного фарингіту, при якому слизова оболонка надмірно розростається. Якщо запальний процес стає гнійним, з’являється густа зелена мокрота в горлі.

У тих випадках, коли до фарингіту приєднується запалення гортані (ларингіт), з’являється гавкаючий кашель і зміни голосу. Голос може бути грубим або пропадати зовсім – хворі можуть розмовляти тільки пошепки.

Мокрота в горлі вранці може з’являтися після перенесеної ГРВІ, при хронічних захворюваннях ЛОР-органів (гайморити, фронтитах, тонзилітах), а також у завзятих курців.

Мокрота в горлі у дитини дошкільного та молодшого шкільного віку найчастіше з’являється на тлі аденоїдита. У дітей старшого віку причиною появи мокротиння в горлі можуть бути хронічний тонзіліт, сінусіт (фронтит, гайморит), а також захворювання шлунка.

Поява мокротиння в горлі на тлі хронічних захворювань органів травлення

Мокрота у горлі може бути ознакою ГЕРХ – ГЕРХ і носить назву ларінгофарінгеального рефлюксу. Запалення глотки і гортані відбувається на тлі постійного подразнення слизової оболонки кислим вмістом шлунку, що закидає вгору при рефлюксі. Ознакою захворювання є біль і печіння в горлі, хронічний кашель з харкотинням слизового мокротиння, ком у горлі, порушення голосу, а іноді і порушення дихання через набряк голосових зв’язок.

Мокрота в горлі при вагітності

При вагітності густа мокрота у горлі може з’являтися при звичайних запальних процесах через зниження імунітету. Крім того, вона може з’являтися внаслідок закидання кислого вмісту шлунку в область глотки і гортані на пізніх термінах вагітності.

В останньому випадку поява мокроти поєднується з появою постійної виснажливої ??печії.

Як вивести мокроту з горла

Для цього потрібно виявити причину її появи, тобто звернутися до лікаря і пройти обстеження. У будь-якому випадку допоможуть полоскання горла з настоями таких трав, як ромашка аптечна, звіробій, календула, подорожник. Це сприяє зниженню роздратування в горлі і зменшенню запального процесу.

При густій мокроті в горлі допоможуть інгаляції з амбросолом (Амбробене, Лазолван), які проводяться за допомогою спеціального інгалятора – небулайзера. Амбросол сприяє розрідженню і відкашлюванню мокротиння. Допомагає і такі ліки від мокротиння в горлі, як Інгаліпт або Каметон.

Але найкраще розповість, як лікувати мокротиння в горлі, лікар після проведеного обстеження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут