додому Краса і здоров'я

Лікування вугрової висипки на обличчі – дбайте про свою шкіру

Вугровий висип або акне вражає як підлітків, так і старших людей. Вугри або шрами і рубці завдають шкоди і ускладнюють життя. Раннє лікування вугрової висипки на обличчі зводить до мінімуму появу рубців від акне.

Поява акне

Акне – це захворювання шкіри, що приводить до жирної шкіри, невеликим кістам, червоним і білим прищам. Акне викликає тривале запалення (почервоніння, гній, біль) отворів волосяної цибулини. Воно призводить до закупорки самого отвору і утворення невеликого вугра, потім мікроцити. Бактерії, які розмножуються в фолікулі (propionibacterium acnes), виділяють речовини, що викликають запалення мікроцити і призводять до утворення червоного прища з білою головкою.

Поява вугрової висипки пояснюється численними чинниками.

 • Збільшення вироблення шкірного жиру.
 • Закупорка отворів волосяної цибулини роговою пробкою викликає запалення. Причиною цього може бути склад шкірного жиру, рівень чоловічих гормонів, бактерій і речовин, що виробляються клітинами шкіри (цитокінами).
 • Аномалія мікробної флори (мікроби, зазвичай живуть на шкірі). Proprionibacterium acnes відіграє істотну роль і сприяє виникненню червоних прищів комедонів, але акне не є інфекцією, викликаною цими бактеріями.
 • Запалення викликає папули або червоні прищі, пустули або білі та великі прищі, хворобливі червоні прищі або вузлики. Запалення викликане речовинами, виробленими бактеріями і, можливо, також жирними кислотами шкірного жиру.
 • Сімейні фактори також відіграють певну роль у розвитку прищів. Як правило, якщо один з батьків страждає вугровим висипом, у дітей вона теж буде проявлятися.
 • Висип може з’явитися через гормональний дисбаланс або ендокринне захворювання. Мова йде про гіперчутливості сальних залоз до чоловічих гормонів. У жінок інтенсивність вугрової висипки може змінюватись в залежності від менструального циклу. Прогестерон виробляється перед менструацією, стимулює активність сальних залоз.

Деякі особливі форми акне мають певні причини. Вугри новонародженого викликані попаданням материнських гормонів в кров малюка. Крім того, це може бути прийом медикаментів, тривале перебування під ультрафіолетовими променями, косметичні засоби, а саме комедогенні креми.

Ураження шкіри

Акне може проявлятися по-різному, як правило, воно переважає на обличчі (99%), на спині (70%) і грудях (15%).

Жирна шкіра або гіперсеборея завжди супроводжується висипом вугрів.

Ретенційні ураження свідчать про закупорення волосяних фолікул і часто передують появі червоних прищів. Ретенційні поразки переважають в центральній частині обличчя (лоб, ніс, підборіддя) або Т-зоні і можуть поширюватися на верхню частину спини і грудей.

Закриті комедони утворюють невеликі прищі тілесного кольору, які найкраще помітні вдень при легкому натягуванні шкіри між пальцями.

Відкриті комедони або чорні точки представляють наступну стадію комедонів, які відкриваються на шкірі в отворі волосяного фолікулу. При контакті з повітрям вони стають чорними – наслідки процесу окислення.

До запальних уражень відносяться наступні утворення.

 • Папули: вони являють собою червоні, що підносяться над шкірою плями.
 • Пустули: запалені папули з білими головками або іншими словами гнійні прищі.
 • Вузли: вони утворюють великі червоні і болючі прищі.

Кісти утворюють підшкірні прищі тілесного кольору, з яких при натисканні виходить біла, щільна речовина з неприємним запахом.

Вугровий висип вимагає негайного і ефективного лікування. Дерматологічна чистка шкіри необхідна для лікування акне. Якщо на шкірі є мікрокісти, то дерматологічна чистка шкіри просто необхідна перед початком лікування ізотретиноїном. Очищення шкіри, проведене дерматологом, включає в себе мікронадрез поверхні шкіри і витяг комедонів. Це трохи болюча процедура, але зусилля компенсуються швидким і повним результатом.

Профілактика

Для профілактики акне намагайтеся слідувати простим рекомендаціям:

 • Спіть не менше 7-8 годин.
 • Не перебуваєте занадто довго на сонці.
 • Харчування має бути здоровим і збалансованим.
 • Уникайте надмірного споживання алкоголю.
 • Тютюн шкодить шкірі, намагайтеся палити менше або відмовтеся нього повністю.

Бережіть себе!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут