додому Краса і здоров'я

Вітамін А для шкіри обличчя – суцільна користь

960

Необхідні для нашого організму речовини – вітаміни містяться в продуктах харчування. В даний час вони також входять до складу косметичних засобів. Вітамін А для шкіри обличчя надає сяючого тону і допомагає захистити молодість шкіри.

Що таке вітамін?

Вітамінами називають певні речовини, необхідні для функціонування нашого організму. Існують різні класи вітамінів, що позначаються літерами A, B, C, D, E, K і PP. Вітамін А був відкритий першим. Він існує в двох формах:

  • Ретинол: активна форма вітаміну А, безпосередньо засвоюється організмом.
  • Провітамін А: більш відомий як бета-каротин. Він перетворюється організмом.

Вітамін А

Вітамін А має фундаментальне значення в ході нормального росту і розвитку. Тому вітамін А необхідний для росту ембріона і дитини. Він сприяє здоров’ю ясен, загоєнню шкіри, запобігаючи при цьому дерматологічним захворюванням, такі як акне, захищаючи клітини від вільних радикалів, і, відповідно, сповільнюючи процес старіння шкіри. Завдяки своїм корисним властивостям вітамін А бере активну участь в стійкості до захворювань і поразок. Його дію на вільні радикали дозволяє вітаміну запобігати появі деяких видів раку.

Вітамін А присутній в організмі у вигляді ретинолу (в сітківці), ретиноєвої кислоти (у кістках і слизових) і ретинилфосфата (у печінці). Він добувається з продуктів тваринного походження (м’ясо, молочні продукти і особливо печінка) у вигляді ретинолу, а також з рослинних продуктів у вигляді каротиноїдів, які є вихідними продуктами ретинолу. Вітамін А всмоктується тонким кишечником, і будучи жиророзчинним він накопичується в організмі (головним чином у печінці). Ефективність накопичення вітаміну знижується в період стресу, хвороби, а при надмірному споживанні алкоголю його запаси руйнуються.

Вітамін А благотворно впливає на зір, особливо нічне бачення, тому що він необхідний для правильного функціонування родопсину, пігменту в клітинах сітківки, необхідного для зору. Він також захищає рогову оболонку і може використовуватися в разі кон’юнктивіту, катаракти або глаукоми.

Вітамін А відновлює баланс естроген/прогестерон. Він сприяє розвитку кісток, відіграє важливу роль у серцево-судинному, імунному захисту і оновленню тканин (шкіра, слизова оболонка кишечника, рубцювання). Вітамін стимулює і захищає гармонійний ріст зовнішніх і внутрішніх епітеліальних тканин (шкіра і слизова кишечника) шляхом сприяння боротьбі зі збудниками інфекції, забруднювачами і раковими клітинами.

Завдяки антиоксидантному ефекту він є прекрасним профілактичним засобом проти ракових захворювань. Він допомагає організму, зокрема клітинним мембранам боротися з дратівливими ефектами вільних радикалів. Він також сприяє запобіганню розвитку виразок і артеріосклерозу.

Вітаміни А, Е і С, які мають властивості антиоксидантів, необхідним для організму для захисту від вільних радикалів.

Антиоксиданти – це необхідні молекули, які допомагають організму позбавлятися від надлишкових вільних радикалів. Кисень лежить в основі будь-якої реакції організму. Але під час реакції окислення утворюються вільні радикали, які повинні залишатися в розумних кількостях, тому що в надмірній кількості вони шкідливі. Роль антиоксидантів – нейтралізувати вільні радикали. Антиоксиданти містяться у величезній кількості продуктів, але більшою мірою в овочах і фруктах.

Вітамін А збільшує васкуляризацію шкіри, прискорює оновлення клітин, стимулює захисну імунну систему і збільшує стійкість до інфекцій. Бета-каротин або провітамін А перетворюється у вітамін А. Бета-каротин володіє антиоксидантною активністю з іншими пігментами каротиноїдів.

Вітамін А більшою мірою міститься в олії печінки тріски, сирій моркві, шпинаті, абрикосах, цикорії, манго, крес-салаті.

Вітамін А стимулює процес оновлення клітин: він запобігає сухості шкіри і прискорює синтез колагену (волокна, які зберігають обсяг обличчя).

Вітамін А надходить в організм безпосередньо з продуктами (печінка, масло печінки риби, вершкове масло, варені яйця, сир) і перетворенні в організмі каротину і каротиноїдів (жовті фрукти, морква, шпинат, брокколі).

Нестача вітаміну А найчастіше обумовлена недостатнім прийомом в їжу молочних продуктів, яєць, зелених овочів. Дефіцит вітаміну призводить до зниження гостроти зору, особливо в нічному баченні, порушення імунної системи (зниження стійкості до інфекцій), порушень росту, шкірних пошкоджень (сухість і шорсткість шкіри), крихкості зубної емалі, чутливості до інфекцій, порушень травлення і світлобоязні.

Ретиноєва кислота

Ретиноєва кислота спочатку використовувалася для лікування акне у молодих людей, до тих пір, поки не звернули уваги на її вплив на структуру шкіри, її вид, товщину і пружність. Насправді ретиноєва кислота чинить вплив на чотири ознаки старіння шкіри: сухість, втрата еластичності, потоншення шкіри і зморшки.

Ретиноєва кислота діє на рівні шкіри за засобами:

  • стимулювання фібробластів, які забезпечують пружність і еластичність шкіри;
  • стимулювання синтезу колагену;
  • стимулювання розвитку кровоносних судин (формування невеликих кровоносних судин, відповідальних за здоровий тон шкіри);
  • регулювання синтезу меланіну – пігменту, який надає колір шкірі;
  • протизапальної дії.

Ретинол – це натуральна вихідна речовина ретиноєвої кислоти. Разом з вітаміном с, гіалуроновою кислотою, фруктовими кислотами ретинол являє собою найбільш ефективний інгредієнт проти зморшок і втрати пружності.

Ретинол діє на поверхні і в глибині шкірі. На поверхні він надає відлущувальну дію, розгладжуючи шкіру, надаючи їй сяючого блиску. Крім того, він регулює меланоцити, усуваючи коричневі плями. В глибині шкіри ретинол стимулює вироблення колагену і еластину, збільшує концентрацію гіалуронової кислоти. Ретинол розгладжує зморшки, зменшує плями, тонізує шкіру.

Засоби, що містять ретинол, протипоказані вагітним і годуючим жінкам. Їх не можна наносити на подразнену або уражену шкіру. Уникайте попадання засобів в очі.

Ретинальдегід – один з натуральних похідних вітаміну А. Він покращує еластичність шкіри й ушкодження, викликані сонячними променями. Він не настільки ефективний для боротьби зі зморшками, як ретиноєва кислота, але викликає менше роздратування на шкірі. Тому крем на основі ретинальдегіда можна наносити на подразнену і шкіру.

При надмірному та неконтрольованому прийомі вітаміну А можуть виникати головні болі, втома, проблеми з кістками, сухість шкіри, пошкодження печінки. Крім того, добавки вітаміну А протипоказані вагітним жінкам.

попередня статтяЛікування вугрової висипки на обличчі – дбайте про свою шкіру
наступна статтяКращі стрижки для рідкого волосся

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут