додому Дієти і харчування

Від холестерину і для довголіття: чим корисна вівсянка

116

Один із найвідоміших варіантів сніданку – вівсянка. Однак не всі знають про її справжню користь

Фото canva.com/p/pixelshot/

Вівсянка багата багатьма корисними речовинами. При цьому вона може стати в нагоді не тільки для догляду за здоров’ям, але і зовнішнім виглядом – наприклад, волоссям і шкірою. Справа в тому, що часто на основі вівсяних пластівців роблять маски та креми. Чим корисна вівсянка?

Від холестерину

Овес містить клітковину, яку називають бета-глюканом. Вона допомагає знизити рівень “поганого” холестерину, не впливаючи на рівень “хорошого”. Згідно з одним австралійським дослідженням, вівсяне волокно більш ефективно знижує рівень холестерину, ніж пшеничне. У дослідженні також зазначається, що вівсянка чи висівки справді можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань. А це як мінімум те, що необхідно для довголіття.

Проти раку

Набір з 12 досліджень за участю понад 800 000 чоловік показав, що щоденний прийом великої миски вівсянки може знизити ризик смерті від раку на 20%. Споживання клітковини також здатне знизити ризик раку кишечника, стверджують вчені.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяЯк уникнути деменції: 5 способів зберегти молодість мозку
наступна статтяКорейский уход за кожей лица

Додати коментар