додому Краса і здоров'я

Лікування трахеїту в домашніх умовах — зі знанням справи

Лікування трахеїту в домашніх умовах цілком можливо, але лікувати це захворювання краще зі знанням справи. Проблема в тому, що трахеїт — це вже ускладнення гострого респіраторного захворювання — інфекція поширилася з області глотки і гортані на трахею. Зупинити її на цьому етапі можливо, але якщо не призначити адекватне лікування, захворювання ускладниться бронхітом або пневмонією.

17-12-14-foto-600x400-1 (2)

Чому починається трахеїт

Трахея — це початкова частина нижніх дихальних шляхів. Вона починається від гортані і розгалужується на два основних бронха. Трахеїт найчастіше є ускладненням гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) та носить вірусний характер. Але досить часто трахеїт носить і бактеріальний характер — вірусна інфекція «прокладає дорогу» бактеріальній мікрофлорі, яка постійно мешкає на слизових оболонках людини.

Іноді захворювання носить чисто бактеріальну природу: воно починається з переохолодження, що супроводжується тимчасовим зниженням іммунітета і знову-таки проникненням бактеріальних збудників інфекції в слизову трахеї.

Основні принципи лікування трахеїту

Основним завданням при лікуванні гострого трахеїту є попередження поширення інфекційно-запального процесу на бронхи та легені. Трахеїт часом важко відрізнити від бронхіту, зробити це може тільки лікар, прослухавши дихання хворого фонендоскопом. Тому при підозрі на трахеїт потрібно звернутися за медичною допомогою.

Лікувати трахеїт в домашніх умовах можна тільки, перебуваючи на напівпостільному режимі. Дорослі не повинні ходити на роботу, а діти — в школу і в дитячий сад, інакше подальшого просування інфекції не уникнути.

Напівпостільний режим повинен поєднуватися з рясним теплим питтям — це сприяє вимиванню збудників інфекції, їх продуктів життєдіяльності і продуктів запалення, а також розрідженню мокротиння. Їжа повинна бути легкозасвоюваною і повноцінною — організму необхідна енергія для боротьби з інфекцією, але її отримання не повинно бути пов’язане з підвищеними енерговитратами. Тому не варто вживати смажене м’ясо, жирні страви. Солодощі та здоба будуть сприяти розвитку запального процесу, тому їх також слід обмежити.

Чи можна лікувати трахеїт без антибіотиків? Цілком, але питання про їх призначення може вирішити тільки лікар. Трахеїт зазвичай починається з сухого кашлю, іноді він приймає нав’язливий характер. Завданням лікування є перехід сухого кашлю у вологий. Для цього призначають відхаркувальні і ті, що розріджують мокротиння засоби.

Якщо трахеїт розвивається часто, після кожного перенесеного ГРВІ, то варто задуматися про стан імунітету. У цьому випадку лікар може призначити імуномодулюючі засоби.

Нарешті, не останнє місце при лікуванні трахеїту займають зігріваючі процедури — вони сприяють припливу крові до місця запалення і його швидшому лікуванню. Наприклад, на ніч можна поставити гірчичник на область трахеї. Це середина грудної клітки спереду (але тільки не на область серця і не на шию).

Відхаркувальні і розріджуювальні мокротиння засоби

Сьогодні в аптеці можна купити небулайзер і проводити вдома інгаляції з різними лікарськими препаратами. Це найефективніший спосіб лікування трахеїту і бронхітів. Але заряджати небулайзер можна тільки спеціальними лікарськими препаратами, призначеними для цього апарата. Найбільш популярним препаратом для небулайзера є амброксол, який різними фармацевтичними компаніями випускається під такими назвами: Амброксол, Амбролан, Амбробене, Амбросан, Амбросол, Афлеган, Бронховерн, Бронхоксол, Бронхорус, Дефлегмін, Дігноброксол, Лазолван, Медовент, Медокс, Мукосольван, Нео-бронхолу , Суприма-коф, Фервекс від кашлю, Флавамед, Халіксол.

Амброксол має виражену відхаркувальну і розріджуючу мокротиння (знижує її в’язкість) дію, збільшує обсяг мокротиння, полегшує виведення її з дихальних шляхів, полегшує кашель. Крім того, аброксол має антиоксидантний ефекто, що також важливо, адже при запальних процесах посилюються окислювально-відновні процеси і збільшується число токсичних вільних радикалів.

Для небулайзера випускається розчин для інгаляційного застосування, який можна також приймати всередину, у флаконах по 100 мл. Дорослим і дітям старше 5 років призначають 1-2 інгаляції по 2-3 мл розчину в день, дітям до 5 років — по 1-2 інгаляції по 2 мл розчину в день. Перед застосуванням амброксол змішується з рівною кількістю фізіологічного розчину.

Амброксол можна також приймати всередину, він випускається у вигляді розчинів, сиропу, таблеток та капсул.

Як відхаркувальний засіб можна застосовувати настої різних трав і зборів. Наприклад, можна зробити настій наступного збору: корінь алтеї лікарської, сухі ягоди і листя малини, трава мяти, соснові бруньки, шалфей, лист евкаліпта — по 2 частини, бруньки берези, трава бузини чорної, корінь оману — по 1 частини, трава звіробою звичайного — 7 частин. Все подрібнити, змішати, взяти 4 столові ложки збору, помісити в літровий термос, залити окропом на ніч і на наступний день випити весь настій.

Лікування трахеїту в домашніх умовах можливо, але під контролем лікаря.