додому Дієти і харчування

Лікарі вирішили розкрити користь сніданку до 8 ранку

63

Вчені з Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я (ISGlobal) в Іспанії зробили заяву про те, що сніданок до 8 ранку скорочує ризик розвитку цукрового діабету на 59%.

Image by congerdesign from Pixabay

Ці дослідження були опубліковані в науковому виданні International Journal of Epidemiology (IJE).

Слід зазначити, що цей висновок справедливий лише для людей, які дотримуються середземноморської дієти. У дослідженні, опублікованому в журналі IJE, брали участь 103312 дорослих добровольців, переважно жінки (79%). Учасники заповнили анкети про розпорядок дня, харчові та рухові звички, а також надали дані про раціон харчування за три дні до початку дослідження.

Подальше семирічне спостереження за учасниками виявило 963 нові випадки діабету другого типу. Частота розвитку діабету була значно вищою серед тих, хто регулярно снідав після дев’ятої ранку.

Імовірним поясненням цього явища є те, що потреба в їжі після пробудження обумовлена циркадними ритмами організму – циклічними коливаннями різних біологічних процесів, пов’язаними зі зміною дня та ночі. Порушення цих біоритмів, зокрема відсутність сніданку, може призвести до погіршення контролю рівнів глюкози, інсуліну та ліпідів в організмі.

Середземноморська дієта, що характеризується вживанням великої кількості овочів, фруктів, цільного зерна, горіхів та оливкової олії, позитивно впливає на рівень цукру в крові.

Дослідження показало, що дотримання середземноморської дієти було пов’язане з ще більшим зниженням ризику діабету у тих, хто снідав до восьмої ранку. Дотримання середземноморської дієти разом із раннім сніданком забезпечувало зниження ризику діабету на 83%.

Дослідники підкреслюють важливість раннього сніданку, особливо для людей з високим ризиком розвитку діабету, таких як люди з надмірною вагою або ожирінням, а також сімейну історію діабету. Ранній сніданок допомагає підтримувати нормальний рівень цукру в крові та сприяє зниженню ризику розвитку діабету 2 типу.

Медики по всьому світу регулярно попереджають пацієнтів про небезпеку надмірного вживання солодкого, трансжирів та солоних продуктів. Також лікарі закликають не дотримуватися порад у Мережі у разі появи симптомів та ознак будь-якого захворювання, це може загрожувати небезпечними наслідками.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар