додому Поради

Найкращі породи собак, які стануть домашніми помічниками

142

Типи службових собак включають собак-поводирів, собак-слухачів та собак медичного оповіщення, які повідомляють своїх людей, коли у них може виникнути невідкладна медична допомога. Собаки-поводири, як правило, повинні бути більшими, атлетично складені і піддаватися дресируванні, в той час як собаки, що чують, можуть бути меншими і, можливо, трохи незалежнішими.

Лабрадор ретривер

Лабрадори-ретрівери є золотим стандартом для службових собак, особливо коли мова заходить про роботу як собак-поводирів для людей з вадами зору. Розумні, сильні, активні та заслуговують на довіру, вони легко піддаються дресируванні і міцно прив’язуються до своїх людей. Це повний комплект послуг для собаки-поводиря.

ГРУПА: Спортивні

ТЕМПЕРАМЕНТ: Активний, люблячий, щасливий

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Коротка подвійна шерсть; чорна, жовта чи шоколадна

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 12 років

Золотистий ретривер

Голден є цінним собакою-поводирем з тих самих причин, що й їхній двоюрідний брат-ретрівер. Вони розумні, не надто великі та вічно закохані у своїх людей. Їм подобається тренуватися, а потім влаштовуватися на роботу — просто переконайтеся, що ви не заперечуєте проти невеликої линяння.

ГРУПА: Спортивні

ТЕМПЕРАМЕНТ: Грайливий, енергійний, довірливий

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Подвійна вовна, середньої довжини; від світло-до темно-золотистої

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 12 років

Німецька вівчарка

Неперевершені робочі собаки — вони також є пошуково-рятувальними та поліційними собаками. Німецькі вівчарки можуть допомагати людям як собаки-поводири, собаки психіатричної допомоги або собаки-слухачі. Їм потрібна робота, і вони люблять проводити час зі своїми людьми, що робить їх відмінними кандидатами у службові собаки.

ГРУПА: Пастуха

ТЕМПЕРАМЕНТ: Розумний, сміливий, пильний

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ: Середній

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Жорстка подвійна шерсть середньої довжини; поєднання чорного, підпалого, кремового, сріблястого, рудого та соболиного

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 7 до 10 років

Стандартний пудель

Надрозумні пуделі можуть досягти успіху як чуючих собак, цуценят, які допомагають глухим або слабочуючим людям, сповіщаючи їх про певні звуки (дверні дзвінки, будильники, телефони). Доброзичливих та активних пуделів можна навчити підштовхувати ліктем своїх людей, коли вони чують ці звуки.

ГРУПА: Неспортивні

ТЕМПЕРАМЕНТ: Розумний, милий, енергійний

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА І ЗАБАРВЛЕННЯ: Довга, кучерява; чорна, коричнева, біла, кремова, сіра та кілька інших забарвлень

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 18 років

Кокер-спанієль

Незважаючи на свій менший розмір, кокер-спаніель – ще одна порода, яка може працювати як собака-слухопротезист. Вони легко піддаються дресирування і дуже доброзичливі, але будь-якому власнику необхідно приділяти достатньо уваги їхньому догляду.

ГРУПА: Спортивні

ТЕМПЕРАМЕНТ: Доброзичливий, ніжний, що піддається дресирування

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ: Середній

ВОВНА І ЗАБАРВЛЕННЯ: Шовковиста, довга подвійна шерсть; поєднання чорного, підпалого, білого, коричневого, рудого та інших кольорів

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 14 років

Боксер

У деяких випадках боксери можуть працювати як службові собаки. Вони активні і беззастережно люблять своїх людей, але це більші собаки, які люблять грати. Можливо, ви захочете зупинити свій вибір на породі, більш відомій тим, що вона залишається на завданні.

ГРУПА: Робітники

ТЕМПЕРАМЕНТ: Активний, милий, грайливий

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Коротка, гладка; палева, тигрова, біла, іноді із чорною маскою

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 12 років

Далматинець

У цієї породи непоганий мотор, що означає, що деякі далматинці можуть бути службовими собаками — можливо, собаками—поводирями, але багатьом з них краще залишатися домашніми тваринами. Це милі, товариські собаки, тому вони можуть відволікатися під час роботи.

ГРУПА: Неспортивні

ТЕМПЕРАМЕНТ: Комунікабельний, милий, грайливий

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Коротка; біла з чорними або печінковими плямами

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 11 до 13 років

Бордер Коллі

Бордер-коллі – ще одна порода, з якої може вийти непоганий собака-поводир, але в більшості випадків цього робити не слід. Це особливо активні грицики, яким зазвичай місце на фермі, але якщо ви зможете розвинути в собі атлетизм і кмітливість, ви можете завести собі корисного службового собаку.

ГРУПА: Пастуха

ТЕМПЕРАМЕНТ: Розумний, швидкий, відданий

РІВЕНЬ ЕНЕРГІЇ Високий

ВОВНА ТА ЗАБАРВЛЕННЯ: Подвійна вовна (м’який підшерстя, жорстка зовнішня шерсть); може бути поєднанням чорного, білого, тигрового, мерлі, золотистого, рудого чи синього

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ: від 10 до 17 років

Додати коментар