додому Поради

10 продуктів, які краще не купувати у супермаркеті

А на ринку — можна й треба. Будь ласка, бери та їж на здоров’я.

Відразу підкреслимо, що мова піде не про продукти, які не варто купувати і вживати ніде і ніколи – наприклад, чіпси або солодке газування (хоча тут вирішувати вам, ми лише наполегливо не рекомендуємо). Ми зараз про продукти, які самі по собі небезпеки не становлять (якщо тільки у вас немає протипоказань чи алергії), а їхні якості псуються виключно через попадання у великі магазини. Про їхню приховану шкоду ми часом навіть не підозрюємо. Або здогадуємось, але не надаємо значення. Міркуйте самі.

1. Зелений салат. купувати у супермаркеті»

Справа в тому, що останнім часом він став продатись у супермаркетах переважно митий та упакований. Це однозначно найсприятливіше середовище для того, щоб у ньому розлучилися бактерії, що викликають кишкові захворювання. А якщо салат і не митий, а лежить на полиці холодильної камери, то лежить там, як правило (напевно, ви і самі це помічали), довго. Якесь листя вже пожухло, а то й згнило. Інша справа – ринок, де салат дбайливо покладений на дерев’яні прилавки і добре провітрюється. Згадайте, чи було хоч раз у вашому житті, щоб вам продали його несвіжим або протеклим, бо хтось до цього його помилив і запакував? От і ми такого не пригадаємо.

2. Горіхи не купувати у супермаркеті

А також всі без винятку продукти, що їх містять, — шоколадки з горіхами, нуга з горіхами, мюслі з горіхами, тістечка з горіхами, суміші сухофруктів з горіхами і куди їх ще додають. Справа в тому, що термін придатності таких продуктів заводського виробництва, як правильно, вкрай великий, а значить, горіхи всередині будуть дуже і дуже старі. А в старих горіхах, особливо волоських, утворюється отруйний фермент, який може мати погані наслідки для організму, аж до онкології. Тому й горіхи в упаковках у магазині на перекус брати застерігаємо: ви не можете знати їх реальний вік, адже датою виробництва на упаковці може вважатися й дата їх упакування. Не ризикуйте.

Інша справа – ринок, де вони продаються на вагу, де їх можна понюхати, помацати, перевірити, чи не потемніли, чи не гірчать. За бажання практично у всі перераховані вище закуски ви можете додати горіхи самостійно.

3. Чай. у супермаркеті»

Не в чайках який, а вже готовий до вживання – у пляшках. Тільки вчитайтеся до складу: здається, перед вами пляшечка з найкориснішим прохолодним напоєм, а насправді – одні консерванти та ароматизатори. Дуже здивуємося, якщо до складу входить власне чай. За своїми якостями цей напій недалеко пішов від шкідливого солодкого газування, але поки що йому вдається замаскуватися під хороший. Інша справа – ринок, де, ви здивуєтеся, продають справжній чай на розлив у пляшках. Його готують для співробітників, яким теж щось пити під час робочого дня потрібно, але ніхто не відмовить вам продати літр-другий.

4. М’ясні нарізки. краще не купувати в супермаркеті»

Тут аналогічно: у заводські додають безліч непотрібних вам стабілізаторів та інших покращувачів смаку.

Інша справа — ринок, де м’ясо прямо від виробника, та ще є можливість попросити відрізати рівно стільки, скільки потрібно. І за нарізування переплачувати не доведеться, тоді як у магазинах готова нарізка, звичайно, вища за ціну цільного шматка.

5. Випічка з фруктовою начинкою. краще не купувати у супермаркеті»

Круасани, булочки з ягодами усередині виглядають дуже апетитно. Однак усередині – фруктові наповнювачі, зручні для виробництва та продажу. Завдяки загусникам вони не вбираються в тісто і довше не псуються. Але справжніх ягід ви в них не знайдете.

Інша справа – ринок, де такі ласі пиріжки з запалу з жару продає така ж рум’яна бабуся, у якої ніколи цієї хімії і не було. Причому випічка завжди гаряча, а не вічно холодна, як у магазині.

6. Суміші спецій

Ароматна сіль, різнокольорові горошини запашного перцю — все це прекрасно, але знову ж таки – в суміш можуть затесатися все ті ж консерванти, а ви і не помітите. А деякі недобросовісні виробники замінюють дорогі спеції дешевими аналогами, наприклад, розбавляють шафран.

Інша справа-ринок, де всі без винятку спеції продаються на вагу (консерванти в них виключені). Купуйте — і відчувайте себе творцем, змішуйте самі, та так, що у фільмі «Принцеса спецій» такого і не побачиш.

7. Хліб

Ну тут все просто і сумно: хліб із супермаркету нерідко печуть із борошна, яке відбілили за допомогою хімічних речовин (наприклад, перекису бензоїлу, який використовують для вибухів у кіно). Таке борошно довго зберігається, у ньому не заводяться комахи, а заводяться причини найнебезпечніших захворювань. Про упакований хліб для тостів заводського виробництва і говорити нічого – тільки погляньте на майже річний термін придатності та склад. Ну, напевно. Варто лише один раз походити довше і поговорити з людьми.

8. Готові салати

У заводських заморожених котлетах, кебабах і навіть пельменях дуже багато невідомих. Невідоме вам м’ясо, невідомі терміни його постачання перед пакуванням, невідомі умови виробництва…

Інша річ – ринок, де власного виготовлення давно продається не тільки м’ясо, але й усе, що ви легко можете з нього приготувати.

10. Продукти без глютену які краще не купувати у супермаркеті»

Є лише одна причина купувати безглютенові хлібобулочні вироби: якщо у вас непереносимість глютену. Справа в тому, що вони зазвичай містять більше жирів, вуглеводів та штучних інгредієнтів, ніж традиційний хліб. Та й коштують дорожче.

Інша справа — ринок, де безглютенових продуктів просто не заводять, а значить, ризик прихопити їх, не помітивши, відсутня.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут