додому Краса і здоров'я

Рак: 10 симптомів, які не слід ігнорувати

53

Рання діагностика-найважливіша умова успішності лікування. Розповідаємо, на які симптоми варто звернути увагу в першу чергу.

Ранні ознаки раку часто маскуються під симптоми інших захворювань, тому їх часто пропускають. Тим часом, від того, наскільки рано було виявлено захворювання, залежить успіх лікування і шанси на ремісію. Ми наводимо 10 ранніх симптомів раку, помітивши які, варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Постменопаузальна кровотеча

Кілька темних цяток на вашому білизна, які з’явилися один раз, в принципі, можна проігнорувати. Але якщо кровотеча більш-менш рясне тривалий і тим більше якщо це не одиничний випадок, терміново звертайтеся до лікаря. Кровотеча після менопаузи-один з ранніх симптомів раку матки або яєчників, його не можна ігнорувати.

Ранки в ротовій порожнині

Незагойні виразки, білі або червоні плями на яснах і язиці, хворобливі ясна, набряк або оніміння щелепи – все це привід якомога швидше звернутися до лікаря. Справа в тому, що так проявляються ранні ознаки раку гортані і порожнини рота – і важливо якомога швидше встановити діагноз і почати лікування.

Здуття живота

У певні дні циклу з “роздуванням” живота стикається практично кожна жінка, але їли це незручність не йде після закінчення місячних, якщо при цьому воно супроводжується регулярним запором, це може бути проявом раку яєчників. Ще один симптом, який важливо не проігнорувати – втрата апетиту або незвично швидке насичення.

Порушення регулярності менструації

Порушення циклу, занадто мізерні або навпаки, незвично рясні місячні, болі в області малого тазу – ці неприємні симптоми можуть попереджати про рак матки, яєчника або інших органів репродуктивної системи.

Постійний кашель

Кашель, який не проходить протягом трьох тижнів і до того ж не супроводжується звичними симптомами ГРВІ – такими, як нежить або болю в горлі – це привід якомога швидше зробити флюорографію і звернутися до лікаря. Крім раку легенів, сильний кашель може бути ознакою розвитку лейкемії-зверніться до лікаря!

Болі в животі і нудота

Розлад шлунка або харчове отруєння – поширений і частий недуга, на який ми найчастіше списуємо будь-який дискомфорт в області живота. Але якщо спазми і болі стали постійними і ніяк не настає полегшення, а відчуття нудоти – ваш постійний супутник, обов’язково зверніться до лікаря. Це може бути симптомом лейкемії або раку стравоходу, печінки, підшлункової залози або колоректального раку.

Часті “застуди”

Якщо ви відчуваєте себе більш-менш нормально, але хапаєте будь-який вірус або часто стикаєтеся з підвищеною температурою, не відкладайте візит до лікаря. Часті “застуди” і лихоманка – один і перших симптомів лейкемії.

Утруднене ковтання

Відчуття клубка в горлі, який ніяк не виходить проковтнути, вам знайоме? Якщо воно зберігається протягом декількох днів, терміново зверніться до лікаря: утруднене ковтання – ознака відразу декількох форм раку, наприклад, раку горла, шлунка і навіть легенів. Крім того, відчуття «клубок у горлі» можуть викликати деякі захворювання щитовидної залози.

Незрозумілі синці

Один-єдиний синець, якому ви не можете знайти пояснення – швидше за все, не привід для хвилювань. Але от якщо таємничі синці з’являються часто, обов’язково зверніться до лікаря, особливо якщо темні плями з’являються на руках або пальцях. Це може бути проявом починається лейкемії.

Втрата ваги

На жаль, раптова і незрозуміла втрата ваги в нашому суспільстві – найчастіше привід для радості. Тим часом, будь – яке невмотивоване зменшення ваги-це ознака збою в нашому організмі, який варто обговорити з лікарем. На жаль, втрата ваги є раннім симптомом багатьох форм раку – наприклад, стравоходу, печінки, підшлункової залози, а також лейкемії та лімфоми.

Хронічна втома

Ми всі час від часу жартуємо про те, що доросле життя – це відчуття постійної втоми. Але якщо в цьому жарті для вас стає занадто багато правди, обов’язково зверніться до лікаря. Швидше за все, це ніяк не пов’язано з раком – але важливо пам’ятати, хронічна втома це симптом в тому числі лейкемії.

попередня статтяНазвані продукти, які не можна гріти в мікрохвильовці
наступна статтяОбсяг кофеїну в 50 мг допомагає поліпшити пам’ять

Додати коментар