додому Дієти і харчування

Лікар розповіла, кому краще відмовитися від супів

15

По можливості, людям з надмірною вагою краще відмовитися від перших страв, оскільки супи надовго не залишають почуття ситості. Про це розповіла терапевт-дієтолог Олена Тихомирова.

Photo by Ella Olsson on Unsplash

— Історично склалося так, що перші страви завжди були на нашому столі. Такі особливості нашої російської кухні. За радянських часів перші страви були дешевим, економним і швидким варіантом — можна було зварити суп або борщ на всю сім’ю і є їх кілька днів. Бабусі вчили своїх дочок, а потім і онуків готувати. Звичка готувати перші страви передається у спадок як сімейна, — зазначив фахівець.

За його словами, немає нічого поганого в тому, що хтось відмовляється від першої страви.

— Коли я консультую пацієнтів з надмірною вагою, ми завжди відмовляємося від перших страв. Перші страви ситні і добре наповнюють шлунок, але швидко залишають шлунок, тому після вживання першої страви довго немає відчуття ситості, — пояснила Тихомирова.

Крім того, повноцінний прийом їжі, що складається з декількох продуктів, занадто сильно навантажує шлунок. Це призводить до того, що людині потрібно все більше і більше їжі. Тому по можливості людям з надмірною вагою краще відмовитися від перших страв, вказала дієтолог.

— Будь-який бульйон — це розчин, який містить амінокислоти і жирні кислоти, тому бульйон згодовують людині на ранньому післяопераційному столі. Він дуже легко засвоюється, тому зазвичай перші страви дарують літнім людям з ослабленим травленням і дітям, — додала Тихомирова.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяУ США з’явилося морозиво, що лікує від застуди
наступна статтяГранат допоможе обдурити голод і запобігти переїдання

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут