додому Дієти і харчування

Картопля не завдає шкоди при діабеті — науковці

Картопляне пюре цілком безпечне, якщо воно є частиною збалансованого меню.

Фото canva.com/gettyimages

Картоплю відносять до продуктів з високим глікемічним індексом (ГІ), які не рекомендують вживати людям з діабетом 2-го типу. Раціон за цієї хвороби, навпаки, має бути багатим на страви з низьким ГІ — як-от цільнозерновий хліб, бобові або рис басматі. Про це нагадує портал «Все про діабет».

У повідомленні також ідеться про те, що група дослідників з Австралійського католицького університету перевірила, чи справді картопля є шкідливою, залучивши до експерименту 24 добровольців із діабетом 2-го типу. На вечерю учасники отримували або очищену білу картоплю (варену, смажену чи варену й охолоджену), або рис басматі, який належить до продуктів із низьким ГІ. В обох випадках гарнір доповнювали м’ясом курчати та овочами.

Науковці брали зразки крові учасників після їди, а також спостерігали за рівнем цукру кожного під час сну. Виявилось, що глікемічна реакція після вечері з картоплею була тією самою, що й після вечері з рисом.

«Хоча врах6ування ГІ є важливим при терапії діабету, не варто повністю виключати продукти із раціону лише через високий ГІ.  Якщо споживати їх не окремо, а як складову здорової вечері, вони не мають негативного впливу на рівень глюкози», — запевняє провідна авторка дослідження Брук Делвін.

Натхнення: greenpost.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут