додому Поради

Скільки треба пити води в день: рекомендації — відео

4261

Саме вода дарує життя всьому живому на планеті. Сьогодні ні для кого не секрет, що людський організм на 70% складається з води. Вона виступає в якості головного регулятора для більшості процесів, що протікають в організмі. І для того, щоб всі вони протікали правильно, необхідно щодня поповнювати запаси рідини, а для цього знати, скільки в день треба випивати води.

05-01-15-foto-700x378-1

Скільки потрібно пити рідини в день?

Незважаючи на те, що всі знають про важливу роль для здоров’я води, далеко не всі п’ють належну кількість. Більшість людей роблять це тільки в тому випадку, якщо відчувають сильну спрагу, хтось віддає перевагу замінювати воду різноманітними напоями, а хтось просто не знає добову норму споживання рідини.

На сьогоднішній день все ще залишається спірним питання про те, скільки саме в день людина повинна випивати води. Існує 2 популярні точки зору — пити треба стільки, скільки хочеться і залежно від ваги визначається необхідна кількість рідини. При цьому найбільш авторитетною є саме друга точка зору, а об’єм води буде розраховуватися строго в індивідуальному порядку.

Вода дійсно унікальний натуральний продукт, який зовсім не містить калорій, при цьому включає до свого складу просто величезну кількість цінних мікроелементів і мінералів, необхідних для здоров’я і життєдіяльності людського організму. Однак у цьому випадку мається на увазі тільки та, яка набирається в природних джерелах або мінеральна покупна, але тільки не з під крана.

Відповідь на питання, скільки треба пити води в день, універсальна і потрібна кількість рідини коливається в межах від 1,5 і до 2,5 л води на добу. За умови, що люди мають різну масу тіла, ця відповідь буде тільки приблизною.

Можна досить легко розрахувати, скільки саме води треба пити в день, а для цього варто скористатися простою формулою — власна вага кг / 450 на 14. Дієтологи вважають, що саме ця формула допомагає розрахувати правильну кількість необхідної рідини і на кожні 450 г маси необхідно 14 г води. Отже, якщо вага дівчини дорівнює 50 кг, тоді на добу їй треба випивати 1,5 л води.

До того ж за допомогою рідини можна легко схуднути. Для цього достатньо буде просто збільшити добову норму на 0,5 л і бажаний результат не змусить себе довго чекати.

Варто враховувати той факт, що для здоров’я треба ще правильно пити воду. Наприклад, лікарі радять робити це приблизно за півгодини до початку трапези і через годину, після її завершення. Завдяки цьому не буде порушуватися правильний процес травлення. Також користь для здоров’я можна принести наступним чином — випивати треба за раз приблизно по 0,5 ст., а не всю добову норму відразу. Необхідна кількість рідини треба розділити на кілька разів і вживати її приблизно через рівні проміжки часу, враховуючи і той час, який стоїть вичекати після трапези.

Скільки пити води, щоб схуднути?

Щоб позбутися зайвих кілограмів, необхідно дотримуватися правильного режиму пиття. Протягом дня в організм має надходити стільки рідини, скільки йому потрібно і в той час, коли це дійсно необхідно.

Періоди споживання води мають прямий зв’язок з фізіологічними процесами людського організму:

  • Вранці, прокинувшись, треба відновити об’єм рідини, яка була втрачена за ніч, і запустити роботу кишечника. З цією метою, на порожній шлунок, треба випити 2 скл. прохолодної води;
  • Через годину, після сніданку, необхідно знову поповнити запас води (досить буде випити всього 1 скл.);
  • Приблизно за 30 хв до початку обіду і через годину, після його завершення, треба випити по 1 скл. чистої води;
  • За такою ж схемою, як і в обід, п’ється вода під час вечері. Важливо пам’ятати, що вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2 год до сну, при цьому рідину треба пити приблизно за годину до сну, але не перед самим засипанням. Не рекомендується надавати на систему виділення занадто велике навантаження, адже в результаті доведеться вночі кілька разів вставати в туалет.

Скільки можна пити води вагітним в день?

Починаючи з перших днів вагітності, майбутня мама повинна з особливою увагою стежити за станом власного здоров’я, адже попереду чекає багато складнощів, які можуть призвести до різкого погіршення самопочуття і негативно впливати на розвиток дитини. Досить часто під час вагітності відбувається різке зниження артеріального тиску, жінка може страждати від сильних запорів, варикозу, збільшується ризик розвитку тромбофлебіту.

Woman holds glass of clean water

Але, при цьому, дуже мало майбутніх мам знають, що достатньо буде привести в норму кількість вживаної рідини, і можна позбутися від усіх цих неприємностей.

Також, у разі нестачі в організмі вагітної жінки води, є ризик порушення важливих процесів в організмі, при цьому різко збільшується рівень токсичності в результаті поганого очищення від продуктів обміну, з’являється відчуття втоми і дратівливість, шкіра втрачає свою пружність і еластичність, різко знижується імунітет.

Найбільшу небезпеку несе те, що в результаті вживання під час вагітності недостатньої кількості рідини, у кілька разів збільшується ризик мутації, а також інших ускладнень у розвитку плоду.

До того ж, лікарські препарати, що приймаються під час вагітності, наприклад, вітамінні комплекси, будуть набагато краще засвоюватися за умови надходження в організм достатньої кількості води. Саме тому, під час вагітності, необхідно з особливою увагою стежити за кількістю вживаної рідини, особливо, впродовж 1-го триместру вагітності.

У той же час варто пам’ятати про те, що не можна перевищувати кількість добової норми води, адже людський організм може пристосовуватися тільки до недостатньої кількості води, але от боротися з її надлишком він не може. Звичайно, це мало кого турбує, але під час вагітності може призвести до певних проблем — з’являються сильні набряки, нирки у жінки зараз працюють за двох і просто не в змозі будуть впоратися з високим навантаженням. До того ж, це одна з головних причин появи проблем із зайвою вагою.

Найбільшу небезпеку цей стан може привести саме в період 3-го триместру — є ризик розвитку у дитини вад, появи певних ускладнень під час пологів. Поступово жіночий організм починає запасати воду, так як відбувається збільшення об’єму крові і навколоплідних вод. Саме тому протягом останніх місяців вагітності жінка повинна самостійно лімітувати кількість рідини, що поставляється в організм.

Кількість рідини має важливе значення саме протягом ранніх термінів вагітності, коли відбувається активне ділення і зростання клітин, протікає не тільки формування, але і подальший розвиток всіх систем і органів дитини. Тому в даний період має значення кількість випитої рідини.

Приміром, якщо дівчина важить 50 кг, тоді в добу вона повинна випити близько 2 л води, а при вазі 80 кг денна норма дорівнює приблизно 3 л. Важливо пам’ятати про те, що не тільки влітку, але і в разі появи сильного токсикозу і при розладі шлунка, організм потребує отримання більшої кількості рідини.

Однак, починаючи з 2-го триместру вагітності, не рекомендується занадто сильно старатися з водою і пити треба тільки в разі появи спраги. У разі наявності певних показань, при яких треба скоротити кількість випитої за день рідини, правильну добову норму допоможе встановити лікар.

Але, починаючи з 3-го триместру вагітності, необхідно суворо контролювати кількість вживаної рідини, щоб звести до мінімуму ймовірність появи набряків. Однак, якщо скоротити об’єм рідини і не обмежити вживання солі, залишається ризик появи набряків, так як саме сіль здатна затримувати в організмі рідину. Тому, приблизно з 20-го тижня вагітності, треба починати поступово скорочувати кількість додаванної до страв солі.

Варто пам’ятати, що при певних станах, категорично заборонено скорочувати кількість вживаної рідини — наприклад, при сечокам’яній хворобі, пієлонефриті. Саме тому, в обов’язковому порядку, треба буде проконсультуватися зі своїм лікарем, який зможе правильно встановити добову норму рідини.

Вода — життєво важливий елемент для людини. Вона необхідна для правильної життєдіяльності будь-якого організму. Щоб заповнювати рівень рідини важливо пити, дотримуючись певних правил.

попередня статтяМаски для волосся в домашніх умовах від випадіння — готуємо засоби самі
наступна статтяКористь контрастного душу: для міцного здоров’я і красивої фігури

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут