додому Вагітність і діти

Як проходять пологи у воді?

Водні пологи сьогодні є темою для численних дискусій серед медиків і вчених, однак накопичений зарубіжний та вітчизняний позитивний досвід все ж говорить на користь цього методу.

Природне пологове вирішення, відсутність потреби в знеболюванні і стимулюванні родового процесу, зручний для породіллі стан та інші позитивні моменти не могли не привернути нашу увагу. Тому сьогодні розповімо про водні пологи, як вони відбиваються на стані матері і дитини.

vahitnist_dity_polohy_u_vodi

Чому вода допомагає при пологах?

Пологи — процес досить болісний, вода ж є прекрасним анальгетиком. Занурившись в глибокий басейн, вагітна жінка практично не відчуває свого тіла: вода, піднімаючи її, підтримує її кістки і м’язи.

Пологи під водою хороші, в першу чергу, тим, що у воді жінці набагато легше знайти зручне положення і розслабитися. Як тільки це відбувається, болісна внутрішня напруга йде, і біль припиняється.

Чим глибше жінка занурюється під воду, тим більше розслабляються м’язи спини, стегон, живота і родових шляхів.

Мати відчуває себе спокійно і розслаблено, такий її стан, по-перше, передається і дитині; по-друге, позитивно відбивається на його здоров’ї; по-третє, робить його «вихід у світ» більш м’яким.

У воді легше народжувати ще й тому, що занурення у воду діє на тіло як постійний масаж, який безперервно стимулює всі рецептори шкіри. В результаті больові сигнали практично повністю перекриваються приємними відчуттями.

Перебуваючи в теплій розслаблюючій ванні, породілля сприймає перейми як набігаючі хвилі.

До того ж, у воді вона може зайняти найбільш комфортне положення, при якому перейми будуть завдавати найменшого дискомфорту. Будучи вільною від внутрішньої напруги, жінка має можливість слухати своє тіло і слідувати своїм інстинктам, які — вже природа про це подбала — допоможуть їй благополучно позбутися від тягаря.

vahitnist_dity_polohy_u_vodi01

Як можна народжувати у воді і де?

Є кілька варіантів протікання водних пологів:

 1. у воді породілля перебуває лише в період перейм, а перед самими потугами переходить «на сушу» (це вбереже розкриті судини матки від попадання в них води і можливого інфікування);
 2. весь процес пологів, за винятком народження плоду, проходить у воді.

Успішне протікання водних пологів буде можливо при дотриманні ряду важливих вимог:

 • температура води — 36,5-37 ° С, щоб уникнути перегріву або переохолодження організму матері і порушень стану плода;
 • глибина ванни (басейну) — від 60 см, довжина — від 220 см;
 • обов’язкове проходження курсу підготовки до водних пологів;
 • нічим не ускладнений перебіг вагітності;
 • пологи вдома у воді вимагають обов’язкової присутності досвідченого акушера.

Водні пологи можуть проходити як вдома в оточенні близьких людей, так і в пологовому будинку. Хоч в нашій країні і не вітаються альтернативні пологи, сьогодні в багатьох великих містах є пологові будинки, обладнані басейнами або спеціальними ваннами для водних пологів.

Незважаючи на всю привабливість того, щоб народити у ванні будинку, де, як відомо, і стіни допомагають, рекомендуємо гарненько подумати про те, де народжувати, так як в будь-який момент може виникнути необхідність термінової медичної допомоги, а при пологах в воді в пологовому будинку така допомога буде надана відразу.

vahitnist_dity_polohy_u_vodi02

У чому користь водних пологів для дитини?

Народжуючись, дитина відразу ж піддається великому для нього стресу, який пов’язаний з різкою зміною всього того, що оточувало її до цього моменту. Ця зміна температури, тиску, гравітації, звуку, світла.

Вода ж є чудовою перехідним середовищем, адже до цього дитина теж перебував у водному середовищі — навколоплідних водах.

Діти, народжені у воді, не отримують різкого кисневого та гравітаційного удару, а той короткий час, що дитина знаходиться під водою разом з мамою, дозволяє їй «підготуватися» до нового життя. Завдяки такій плавній зміні одного середовища проживання на інше мозок дитини відчуває менші навантаження.

Мінуси водних пологів

У водних пологів стільки переваг для матері і дитини, що здається, у них немає недоліків. Насправді це не так.

Ризик в пологах є завжди незалежно від того, де вони проходять: у воді або на суші.

 • Стерильність. Досягти її у воді набагато складніше, що загрожує інфекціями для матері і дитини. Але оскільки пологи в теплій воді є природним процесом, а не операцією, велика роль тут відводиться імунітету матері. Звичайно, якщо вона всю вагітність провела в тепличних умовах, ризикувати не варто.
 • Попадання води в судини матки. Вірогідність цього при водних пологах досить велика. Саме тому відразу після появи малюка і до того моменту, поки не народиться плід, породіллю потрібно вивести на сушу.
 • Народжуючи дитину у воді, в разі маткової кровотечі складно буде помітити велику крововтрату. А несвоєчасна допомогу при рясній втраті крові може закінчитися для жінки трагічно.
 • Водні пологи вдома, як і звичайні домашні пологи, при несприятливому перебігу можуть зажадати термінової медичної допомоги, надати яку вдома, навіть за наявності кваліфікованого помічника в пологах, часто неможливо.

Кому протипоказані водні пологи?

У воді можуть народжувати тільки абсолютно здорові жінки, вагітність у яких протікає без ускладнень.

Лікарі не дадуть дозвіл на подібні пологи жінкам з гестозом, гіпоксією плода та іншими ускладненнями. Тазове положення плоду, великий плід, крайове передлежання плаценти, вузький таз, патології серцево-судинної системи у породіллі та інші захворювання на розсуд лікаря є протипоказаннями до водних пологів.

Залишилося лише додати, що рішення про водні пологах не можна прийняти в останній момент: протягом всієї вагітності до таких пологів потрібно серйозно готуватися, і не теоретично, а практично.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут