додому Фітнес і спорт

Як правильно плавати в басейні (відео)?

Навчитися плавати самому неможливо, вірніше, бовтатися, звичайно, ви можете і самі, а ось плавати, тобто — володіти технічними стилями плавання, можна тільки після занять з тренером. Проте, навіть тим, хто займається в секціях, або індивідуально з учителем, або ж практикується сам, необхідно знати, як правильно плавати в басейні, якщо справа стосується дрібниць — складання плану тренування, загальних рекомендацій по диханню, тактиці схуднення в басейні.

fitnes_sport_plavaty_550

Початок занять

Плавання, як і будь-який інший вид спорту, вимагає розминки. Тільки ми рекомендуємо робити її не на суші, а у воді. У розминці вам допоможуть спеціальні приналежності. Це — різні дощечки для рук та тримачі для ніг. Ними користуються тільки новачки на перших порах, щоб триматися на воді. Отже, як потрібно правильно плавати під час розминки.

Увійшовши у воду, берете дощечку і пливете «стрілою», опускаючи голову у воду на видиху, і піднімаючи на вдиху. Руки прямі і тримаються за дощечку, ноги — прямі, працюють носочки.

Далі виконуємо кроль з дощечкою для рук — одна рука на підтримці, друга працює. Чергуючи на кожному гребку. Можна виконати кроль і брас з дощечкою для ніг — вставляємо її між двома ногами на рівні стегон і працюємо лише руками. Таким чином, можна накачати верхню частину тіла.

Розминаємося, також плаваючи на спині, чергуючи подвійні і одинарні гребки.

Дихання

Не менш важливим пунктом є також те, як слід правильно дихати, коли плаваєш. Якщо ви пливете на животі, видих повинен бути під водою, а вдих над водою. Причому від довжини видиху (тобто від того, наскільки вам вистачить кисню), залежить і довжина одного ривка. Видих повинен бути, щонайменше, в два рази довшим, ніж вдих. І ще одне: у плавання і вдих, і видих здійснюється ротом. Якщо під водою ви видихнете носом, то автоматично ним же і вдихнете на підйомі, а це завжди супроводжується потраплянням води в носоглотку — будете відкашлюватися, «тонути» і істерити.

Схуднення

Але плавати багато хто з нас відправляються в басейн для схуднення. Нічого поганого в цьому немає, просто потрібно знати, як правильно плавати, щоб схуднути.

По-перше, ніколи не зупиняйтеся і не відпочивайте біля бортика. Відпочинок — означає повільне плавання на спині, ледве обертаючи ногами і руками.

По-друге, для схуднення в басейні і будь-якому іншому спорті, необхідно чергувати темпи — з швидкісного плавання переходити у відпочинок і навпаки.

По-третє, тільки при плаванні різними стилями ви зумієте прокачати і задіяти всі групи м’язів. А успішне схуднення — це навантаження на весь організм. Тому, перед походом в басейн складіть собі план тренування.
У схудненні може також допомогти інвентар. Як ми вже згадували, спеціальні тримачі для ніг допоможуть зміцнити плечовий пояс, а дощечка для рук — ноги. Що накачувати — вибирати вам. Крім того, в якості корисної розваги, можна спробувати плавати без рук, і плавати без ніг (без дощечок). Для цього руки слід скласти перед собою і притиснути до ніг, і спробувати плисти без них.

Голод

Кожен, хто хоча б раз «побовтався» в басейні, знає, який звіриний голод долає людини після плескань у воді. Щоб не накинутися відразу на все, що під руку потрапить, ми рекомендуємо не ходити в басейн на голодний шлунок. Можете вважати це одним з правил, як правильно плавати, щоб схуднути. Схуднення після басейну гарантовано, тільки якщо ви відразу ж, вийшовши з води, не відволічете свій метаболізм на перетравлення батончиків, булочок і яблучок. Раз ви відчуваєте голод, значить, спалюються ваші жири, щоб його задовольнити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут