додому Дім і затишок

Декор — що це? Різниця між декором і дизайном (відео)

Не кожна людина має музичний слух, чи вроджене почуття такту, інтуїтивне розуміння мови. Часто, використовуючи те чи інше слово, ми не завжди знаємо його точне значення. Така ж плутанина відбувається зі словами «декор» і «дизайн» — їх вживання в мові не завжди є точним, тому виникає питання: «Декор — що це?»

dim_zatysok_dekor_600

Різниця між декором і дизайном

Розібравшись із значеннями слів «декор» і «дизайн», можна отримати чітке уявлення про те, де і як необхідно використовувати ці слова.

Декор — що це таке? Слово «декор» означає сумісність, сукупність всіх елементів, які складають зовнішнє або внутрішнє (інтер’єрне) оформлення будь-якої архітектурної споруди, приміщення, зовнішнього вигляду. Існує активний декор, який безпосередньо пов’язаний з конструктивними функціями споруди, приміщення, зовнішнього вигляду, і пасивний декор, який служить лише прикрасою.

Дизайн — це задум, намір. Основою значення цього слова є те, що дизайн — це творча прикладна діяльність людини, яка визначає формальні якості різних предметів і середовищ, роблячи їх краще. Ці формальні якості включають в себе як зовнішній вигляд предметів і середовищ, так і удосконалення структури та взаємозв’язку, що робить їх єдиним цілим.

Розібравшись зі визначеннями декору і дизайну, відповівши на питання «Декор — що це?», можна на прикладах розглянути, де і як використовуються ці слова.

Отже, дизайн може бути графічним (листівки, телеефір, веб-сайти), комунікаційним (журнали, плакати, веб-сайти, книги), промисловим (всі існуючі предмети), інтер’єрним (оформлення квартири), ландшафтним (благоустрій місцевості), рекламним.

Декор може бути простим (однорідна обробка поверхні, фарбування в один колір), складним (поєднання орнаментів, зображень, різних за фактурою матеріалів), концептуальним (декор, будучи елементом, стає частиною заповнюваного простору ставить необхідні акценти і перетворює його), візуальним (зорове об’єднання в єдиний ансамбль окремих предметів або будівель).

dim_zatysok_dekor01_600

Різні значення і можливості вживання слів «декор» і «дизайн» має на увазі і різні професії людини. Не можна назвати декоратора дизайнером або навпаки. Це різні професії. У двох словах можна сказати, що діяльність декоратора пов’язана з створенням елітних, ексклюзивних продуктів з елітних матеріалів. Робота дизайнера спрямована на побутовий, споживчий рівень.

Також відрізняються основні правила декору і дизайну.

Непорушними правилами декору є: зручність і практичність повинні стояти на першому місці, прихильність одній ідеї в одному проекті, індивідуальність, все добре в міру.

Непорушними правилами дизайну є: правильна установка масштабу і пропорцій — запорука успіху, баланс ліній створити правильний простір, баланс симетрії і асиметрії, необхідність ритму і гармонії у всьому.

Декор і дизайн приміщення: відмінності

Тепер, знаючи відповідь на питання: «Декор — що це?», і в чому відмінність слів «декор» і «дизайн», ви зможете знайти в них спільні риси. Сподіваємося, що ви засвоїли основні правила дизайну та декору, що допоможе вам у оформленні приміщення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут