додому Краса і здоров'я

Гормональний збій у жінок – симптоми

2529

Симптоми будь-якого гормонального збою у жінок можуть істотно порушувати функціонування всього організму. А також це може стати причиною появи косметичних дефектів зовнішності.

Ознаки гормонального збою

Найбільш часто зустрічаються симптоми збою гормонального фону наступні:

  1. Порушення менструального циклу – це найпоширеніша ознака. При цьому може бути як затримка чергової менструації, так і часті, рясні менструальні кровотечі. Цей симптом буде ведучим і при гормональному збої у дівчаток і у жінок у старшому віці.
  2. Важкий перебіг передменструального синдрому.
  3. Психо-емоційні порушення, які в першу чергу проявляються в різкій зміні настрою від депресії і до агресії. Характерне постійне відчуття втоми, слабкості, порушення режиму сну.
  4. Зміна маси тіла. Для дисбалансу статевих гормонів більш характерне збільшення ваги, не пов’язане із зміною раціону. При цьому будь-які дієти і способи схуднення не сприяють зниженню маси тіла.
  5. Зменшення інтересу до статевого життя.
  6. Надмірний ріст волосся на тілі за чоловічим типом.
  7. Вугрі.
  8. Симптомом гормонального збою у підлітків і в дитячому віці, крім перерахованих вище, буде недорозвинення органів репродуктивної системи та молочних залоз, аменорея.
  9. krasa_zdorovia_hormony_600

Особливості деяких видів гормональної дисфункції

Під час виношування плоду організм жінки зазнає ряд значних змін, у тому числі спостерігаються кардинальні зміни в гормональному фоні. У зв’язку з цим нерідко виникає дисбаланс гормонів в післяпологовому періоді. Це досить поширене явище, і основні його прояви зникають самостійно в міру відновлення організму. Так як менструальна функція ще не відновлена, то основними симптомами гормонального збою після пологів є часті, тривалі головні болі, зміна маси тіла, безсоння і запаморочення. Можуть відзначатися епізоди підвищення артеріального тиску. Також характерними будуть різкі перепади настрою, дратівливість, швидка стомлюваність. Про наявність гормонального дисбалансу варто замислитися, якщо у вас після пологів стали різко випадати волосся або ж навпаки збільшилося їх зростання по всьому тілу.

У дівчат гормональний збій викликає симптоми, які пов’язані з формуванням дітородної функції в період статевого дозрівання. Симптоми гормонального збою при клімаксі обумовлені зниженням утворення жіночих статевих гормонів. Перед менопаузою спостерігається нерегулярність менструального циклу, виникають припливи, сухість у піхві.

При патології щитовидної залози симптоми гормонального збою не відрізняються особливою специфічністю від інших захворювань. Ознаками порушення функції щитовидної залози можуть бути розлад сну і апетиту, депресія, підвищена збудливість, емоційна лабільність, плаксивість. Наявність тих або інших симптомів і їх вираженість залежать від того, який тип гормонального порушення спостерігається. А це може бути надлишок гормонів або, навпаки, зменшення їх кількості.

Для зниженого рівня гормонів буде характерне уповільнення всіх обмінних процесів в організмі. У тому числі, зниження температури тіла, схильність до закрепів, уповільнена частота серцебиття, загальмованість, втома, відчуття холоду в кінцівках, сухість шкіри, раннє настання менопаузи та інші.

А ось при надлишку тиреоїдних гормонів, навпаки, значно прискорюються всі процеси обміну речовин, що проявляється у вигляді підвищеної збудливості, дратівливості і навіть агресивності. Можуть виникати різні порушення ритму серцевої діяльності. Температура тіла постійно підвищена, спостерігається тремтіння в руках, зниження маси тіла, відсутність сексуального потягу.

попередня статтяЯк помиритися з чоловіком
наступна статтяЧи можна під час вагітності: масаж, епіляція, татуаж, солярій?

Додати коментар